engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Daha Temiz Konya İçin El Ele  
            'Kentim Temiz Olmalı' kampanyasını başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye'nin en temiz ili olan Konya'nın daha temiz olması için herkese görev düştüğünü söyledi.
29.09.2005 15:11 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, Ramazan ayı öncesi, Meram, Selçuklu ve Karatay Belediyeleri ile birlikte 'Kentim Temiz Olmalı' kampanyası başlattı.

Eski Fuar alanı Kültür Park girişinde düzenlenen kampanya açılış programına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Ali Sürücü, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanvekili Hüseyin Kaplan, Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü, Rektör Vekili Prof. Dr. Şefik Bilir, temizlik çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ali Özer, sağlıklı yaşamın yolunun temiz çevreden geçtiğini belirterek, Konya'nın Türkiye'nin en çevreci, çevre sorunu en az ili olması için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, temizlik kampanyasının geleneksel hale getireleceğini belirterek başladığı konuşmasında, Konya'nın Türkiye'nin en temiz ili olmasında emeği geçen temizlik çalışanlarına teşekkür etti. Temizlik konusunda sadece belediyelerin, çevre gönüllülerinin çalışmasının yetmediğini anlatan Başkan Akyürek, 'Konya'da yaşayan herkesin kaldırımlarını, yollarını, parklarını, yeşil alanlarını kendi odası gibi, kendi evi gibi görmesi gerekiyor. Konya gibi, modernite ve yenilikler ile geleneği iç içe getiren bir başka şehir göremezsiniz. Aladdin Tepesi'nde seçimden bugüne kadar çimlerin üzerine oturmayı yasaklamadık. Çünkü ağaçlar da, kaldırımlar da, çimler de, güller de, yeşil alanlar da hep insanlar için. Onlardan saklanacak bir şey yok. Yalnız, özellikle hafta sonları Aladdin Tepesi'nde oluşan kağıt ve çöp görüntüsünü ortadan kaldırmamız lazım. Şehrimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Çünkü insanlar şehrinin temizliği ile seviye kazanır' dedi.

Gelecek yaz aylarına kadar Kozağaç Parkı gibi 4 adet parkın daha yapılacağını vurgulayan Başkan Akyürek, belediye çalışanlarının Konya genelinde hergün 800 ile bin ton ağırlığında katı atığı evlerden ve sokaklardan alarak Aslım Çöplüğü'ne götürdüğünü, u kampanya ile Konya'nın heryerinde temizliğe daha çok dikkat edilmesini istedi.

Konuşmaların ardından programa katılanlar Camlı Köşk, İş Bankası, Valilik, Mevlana Müzesi güzergahlarında kortej halinde çevre temizlik yürüyüşü yaparak kampanyayı başlattılar. Kampanya dahilinde şehir genelinde temizlik çalışmaları yapılacak ve şehrin ana caddeleri yıkanacak.

Diğer Haberler
1 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
2 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
3 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
4 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
5 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
6 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
7 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
8 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
9 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
10 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
11Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
12Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
13Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
14Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
15Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
16Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
172017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
18Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
19Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
20Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır