engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Altınbaşak'ta ABD'li Senatöre Kınama  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konserlere katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dünyada meydana gelen bazı olayları Müslümanlara mâl ederek, Mekke?yi bombalama fikrini ortaya atan ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo?yu protesto ettiklerini bildirdi.
29.07.2005 11:55 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konsere katılan sanatçılar, Konya'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi tarafından çok kısa sürede yapılan Mevlana Kültür Merkezi'nin Konya'yı kültür ve sanatta öncü yapacağını söyledi. Sanatçılar organizeyi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, festivale katılan sanatçılara teşekkür ederek daha kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Konya'nın farklıları koruyarak bir arada yaşatma geleneğine sahip olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Konya'da farklı bir güzelliği sadece burada yaşamak istemiyoruz. Şehrimizde yaşadığımız kardeşlik, sevgi, barış, hizmet ve hoşgörüyü herkesime yaymak, dünyaya sunmak istiyoruz. Özellikle adaletsizliğin ve terörün gündemde olduğu bir dünyada insanlığa bu güzel modeli sunmak istiyoruz. Hz. Mevlana buyuruyor ki -Benim bir canım var, ama belki yüzbin bedenim var. Seni inciten beni de incitir-. Biz böyle bir medeniyetin, böyle bir bakış açısının temsilcileriyiz, mirasçılarıyız. Bizde karıncayı bile incitmeyecek bir zihniyet var, kalp var.'dedi.

Terörün her çeşidine karşı olduklarını belirten Başkan Tahir Akyürek, 'Biz terörün her çeşidine karşıyız. Biz terörün Londra'dakine de, Nevyork'dakine de, Irak'takine de Filistin'dekine de, Afganistan'dakine de karşıyız.'şeklinde konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen olaylardan Müslümanları sorumlu tutup Mekke şehrini bombalamayı teklif eden ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo'yu da protesto ettiklerinin altını çizen başkan Akyürek, 'Bazı piyonların, bazı kesimlerin yaptırdığı olaylardan sonra Müslümanların Kâbesi'nin bulunduğu şehri hedef gösteren Amerikalı senatöre de karşıyız. Ve onun o sözünü de protesto ediyoruz.'diye konuştu.

Başkan Akyürek, festivale katılan sanatçılara birer teşekkür plaketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlâna'nın Mesnevi'sini hediye etti.

Diğer Haberler
1 Konya Çocuk Film Festivali Başlıyor
2 Başkan Altay Konyalı Firmaları Tebrik Etti
3 15 Temmuz’un İkinci Yılında On Binlerce Konyalı Nöbette Buluştu
4 Konya’da 15 Temmuz Anma Programları Başladı
5 Sabah Namazına Ellerinde Bayrak Dillerinde Dua ile Geldiler
6 15 Temmuz Bağımsızlık Mücadelemizin Aynasıdır
7 Başkan Altay: Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz
8 Cuma Buluşmalarımız Hizmet Bereketimizi Artırıyor
9 Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret
10 Diyanet İşleri’nden Başkan Altay’a Ziyaret
11Başkan Altay, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
12Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cüneydi Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
1355 Havuz ve Aquapark Konyalı Çocukları Bekliyor
1415 Temmuz’da Konya’da Toplu Ulaşım Ücretsiz
15Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Yoğun İlgi
16Haydi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Yüzme Öğrenin
17Türkiye’nin En Modern Hayvan Barınaklarından Biri Konya’da
18Büyükşehir Tarımsal Destekleme Kayıtları Başladı
19Büyükşehir Tarım Arazilerini Suya Kavuşturuyor
20Konya’da Her Gün 61 Bin Çocuk Sabah Namazında Buluşuyor
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır