• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
      
İsim:
E-Posta:Altınbaşak'ta ABD'li Senatöre Kınama  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konserlere katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dünyada meydana gelen bazı olayları Müslümanlara mâl ederek, Mekke?yi bombalama fikrini ortaya atan ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo?yu protesto ettiklerini bildirdi.
29.07.2005 11:55 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konsere katılan sanatçılar, Konya'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi tarafından çok kısa sürede yapılan Mevlana Kültür Merkezi'nin Konya'yı kültür ve sanatta öncü yapacağını söyledi. Sanatçılar organizeyi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, festivale katılan sanatçılara teşekkür ederek daha kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Konya'nın farklıları koruyarak bir arada yaşatma geleneğine sahip olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Konya'da farklı bir güzelliği sadece burada yaşamak istemiyoruz. Şehrimizde yaşadığımız kardeşlik, sevgi, barış, hizmet ve hoşgörüyü herkesime yaymak, dünyaya sunmak istiyoruz. Özellikle adaletsizliğin ve terörün gündemde olduğu bir dünyada insanlığa bu güzel modeli sunmak istiyoruz. Hz. Mevlana buyuruyor ki -Benim bir canım var, ama belki yüzbin bedenim var. Seni inciten beni de incitir-. Biz böyle bir medeniyetin, böyle bir bakış açısının temsilcileriyiz, mirasçılarıyız. Bizde karıncayı bile incitmeyecek bir zihniyet var, kalp var.'dedi.

Terörün her çeşidine karşı olduklarını belirten Başkan Tahir Akyürek, 'Biz terörün her çeşidine karşıyız. Biz terörün Londra'dakine de, Nevyork'dakine de, Irak'takine de Filistin'dekine de, Afganistan'dakine de karşıyız.'şeklinde konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen olaylardan Müslümanları sorumlu tutup Mekke şehrini bombalamayı teklif eden ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo'yu da protesto ettiklerinin altını çizen başkan Akyürek, 'Bazı piyonların, bazı kesimlerin yaptırdığı olaylardan sonra Müslümanların Kâbesi'nin bulunduğu şehri hedef gösteren Amerikalı senatöre de karşıyız. Ve onun o sözünü de protesto ediyoruz.'diye konuştu.

Başkan Akyürek, festivale katılan sanatçılara birer teşekkür plaketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlâna'nın Mesnevi'sini hediye etti.

Diğer Haberler
1 On Binlerce Konyalı “Davamız Kudüs” Dedi
2 Değerlerimize Katkı Sağlamak İçin Çalışıyoruz
3 Büyük Cuma Buluşmasına Bütün Konyalılar Davetli
4 Konya Büyükşehir Belediye Meclisi ABD'yi ve İsrail’i Kınadı
5 Dünyaca Ünlü Kalp Cerrahı Mustafa Öz’ün İsmi Bu Parkta Yaşatılacak
6 Şehit Ömer Halisdemir Caddesi Selçuklu’yu Meram’la Buluşturacak
7 Peygamberler Şehri Kudüs’e Sahip Çıkmak Namusumuzdur
8 Japon Heyet Başkan Akyürek’i Ziyaret Etti
9 Yeryüzündeki En Güzel, En Anlamlı Ve En Güçlü Etkinlik
10 Hazreti Mevlana’yı Uluslararası Anma Törenleri Başladı
11Büyükşehir’den Türk-İslam Kültürüne Hizmet Edecek Bir Yatırım Daha: İrfan Kültür Merkezi
12Kudüs Üzerinde Oynanan Oyunlara Asla Sessiz Kalmayacağız
13Uluslararası İslam Sanatları Yarışması Başvuruları Başladı
14Büyükşehir’den Sulama Suyuna Yüzde 40 İndirim
15Başkan Akyürek, Bozkır Yatırımlarını Yerinde İnceledi
16İlçelerimizde Yol Hariç Altyapıya 3 Yılda 1 Milyar Liralık Yatırım Yaptık
17Başkan Akyürek Engelli Dernek Temsilcileri ve Üyeleriyle Buluştu
18Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş’tan Başkan Akyürek’e Ziyaret
19Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Konya’da
20Konya Yeni Yüzyılda Dünyaya Söyleyecek Sözü Olan Bir Şehir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 127.725 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 270.712 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır