engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
   
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Altınbaşak'ta ABD'li Senatöre Kınama  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konserlere katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dünyada meydana gelen bazı olayları Müslümanlara mâl ederek, Mekke?yi bombalama fikrini ortaya atan ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo?yu protesto ettiklerini bildirdi.
29.07.2005 11:55 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konsere katılan sanatçılar, Konya'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi tarafından çok kısa sürede yapılan Mevlana Kültür Merkezi'nin Konya'yı kültür ve sanatta öncü yapacağını söyledi. Sanatçılar organizeyi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, festivale katılan sanatçılara teşekkür ederek daha kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Konya'nın farklıları koruyarak bir arada yaşatma geleneğine sahip olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Konya'da farklı bir güzelliği sadece burada yaşamak istemiyoruz. Şehrimizde yaşadığımız kardeşlik, sevgi, barış, hizmet ve hoşgörüyü herkesime yaymak, dünyaya sunmak istiyoruz. Özellikle adaletsizliğin ve terörün gündemde olduğu bir dünyada insanlığa bu güzel modeli sunmak istiyoruz. Hz. Mevlana buyuruyor ki -Benim bir canım var, ama belki yüzbin bedenim var. Seni inciten beni de incitir-. Biz böyle bir medeniyetin, böyle bir bakış açısının temsilcileriyiz, mirasçılarıyız. Bizde karıncayı bile incitmeyecek bir zihniyet var, kalp var.'dedi.

Terörün her çeşidine karşı olduklarını belirten Başkan Tahir Akyürek, 'Biz terörün her çeşidine karşıyız. Biz terörün Londra'dakine de, Nevyork'dakine de, Irak'takine de Filistin'dekine de, Afganistan'dakine de karşıyız.'şeklinde konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen olaylardan Müslümanları sorumlu tutup Mekke şehrini bombalamayı teklif eden ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo'yu da protesto ettiklerinin altını çizen başkan Akyürek, 'Bazı piyonların, bazı kesimlerin yaptırdığı olaylardan sonra Müslümanların Kâbesi'nin bulunduğu şehri hedef gösteren Amerikalı senatöre de karşıyız. Ve onun o sözünü de protesto ediyoruz.'diye konuştu.

Başkan Akyürek, festivale katılan sanatçılara birer teşekkür plaketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlâna'nın Mesnevi'sini hediye etti.

Diğer Haberler
1Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
2Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
3Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
4Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
5Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
6Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
7Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
8Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
9Meram Son Durak Katlı Yeraltı Otoparkının Temeli Atıldı
10Konya Bilim Festivaline 100 Bin Ziyaretçi
11Kahraman Pilotların Muhteşem Gösterisi Nefes Kesti
12Başkan Akyürek Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına Seçildi
13Tarihi Camileri Gelecek Kuşaklara Aktarıyoruz
14Cumhurbaşkanımız Himayesinde Konya’da Aşure Dağıtıldı
15Büyükşehir’den Beyşehir’e 220 Bin Metrekarelik Fidanlık
16İslam Düşünce Atlası Projesi Hayata Geçiriliyor
17Konya’ya Hizmet Etmek Herkese Nasip Olmaz
18Öğrenciler Elkart İle 3 Gün Ücretsiz Ulaşımdan Memnun
19İçme Suyumuz 7/24 Kontrol Altında
20Seydişehir Eski Garaj Ticaret ve Konut Merkezi’nin Temeli Atıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 133.426 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 254.189 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır