engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Altınbaşak'ta ABD'li Senatöre Kınama  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konserlere katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dünyada meydana gelen bazı olayları Müslümanlara mâl ederek, Mekke?yi bombalama fikrini ortaya atan ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo?yu protesto ettiklerini bildirdi.
29.07.2005 11:55 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi ve Ömer Karaoğlu konserleriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konsere katılan sanatçılar, Konya'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi tarafından çok kısa sürede yapılan Mevlana Kültür Merkezi'nin Konya'yı kültür ve sanatta öncü yapacağını söyledi. Sanatçılar organizeyi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, festivale katılan sanatçılara teşekkür ederek daha kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Konya'nın farklıları koruyarak bir arada yaşatma geleneğine sahip olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Konya'da farklı bir güzelliği sadece burada yaşamak istemiyoruz. Şehrimizde yaşadığımız kardeşlik, sevgi, barış, hizmet ve hoşgörüyü herkesime yaymak, dünyaya sunmak istiyoruz. Özellikle adaletsizliğin ve terörün gündemde olduğu bir dünyada insanlığa bu güzel modeli sunmak istiyoruz. Hz. Mevlana buyuruyor ki -Benim bir canım var, ama belki yüzbin bedenim var. Seni inciten beni de incitir-. Biz böyle bir medeniyetin, böyle bir bakış açısının temsilcileriyiz, mirasçılarıyız. Bizde karıncayı bile incitmeyecek bir zihniyet var, kalp var.'dedi.

Terörün her çeşidine karşı olduklarını belirten Başkan Tahir Akyürek, 'Biz terörün her çeşidine karşıyız. Biz terörün Londra'dakine de, Nevyork'dakine de, Irak'takine de Filistin'dekine de, Afganistan'dakine de karşıyız.'şeklinde konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen olaylardan Müslümanları sorumlu tutup Mekke şehrini bombalamayı teklif eden ABD'nin Colorado eyaletinden Cumhuriyetçi milletvekili Tom Tancredo'yu da protesto ettiklerinin altını çizen başkan Akyürek, 'Bazı piyonların, bazı kesimlerin yaptırdığı olaylardan sonra Müslümanların Kâbesi'nin bulunduğu şehri hedef gösteren Amerikalı senatöre de karşıyız. Ve onun o sözünü de protesto ediyoruz.'diye konuştu.

Başkan Akyürek, festivale katılan sanatçılara birer teşekkür plaketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlâna'nın Mesnevi'sini hediye etti.

Diğer Haberler
1 Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun
2 Cern International Masterclass Etkinliği Konya Bilim Merkezi’nde
3 Tuzlukçu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
4 16. Konya Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
5 Payitaht Müzesi Selçuklu Başkenti Konya’ya Değer Katacak
6 Konya Kitap Günleri Başladı
7 Meram Son Durak’ı Cazibe Merkezi Haline Getirecek Proje Başlatıldı
8 Başkan Akyürek: Bir Milletin Esas Gücü İmanlı, İnançlı Gençliğidir
9 Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Dualarla ve Coşkuyla Kutlandı
10 Çanakkale Bir Kahramanlık Destanıdır
11Büyükşehir’den Bir İlk Daha: E-Desen Haritası
12Hadimi Külliyatı Türkçe’ye Kazandırılıyor
13Başkan Akyürek Hadim’de Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
14Türkiye’deki Gelişimi Görmek İçin Konya’ya Gelecekseniz
15Başkan Akyürek Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı İnşaatını İnceledi
16Başkan Akyürek Selçuklu Muhtarlar Derneği’nin Genel Kuruluna Katıldı
17Eski Stadyum Alanının Önemli Bölümü Yeşil Alan ve Meydan Olacak
18Sürdürülebilir Su Çalıştayı Başladı
19İstiklal Marşı, Büyük Kahramanlıkların Eşsiz Dizelerle Tezahürüdür
20Alaeddin Tepesi ve Kılıçarslan Köşkü’ndeki Çalışmalar Konya Tarihini Etkileyecek
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır