engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Altınbaşak Festivali Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri' muhteşem bir törenle başladı. Mahalli Sanatçı Ersin Baran ve fantezi müziğin güçlü sesi Alişan'ın konseriyle başlayan etkinlikler, 7 Ağustos'a kadar devam edecek. Etkinliklerin açış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye genelinde büyük ilgi gören yatırımlara imza attıklarını belirterek, 'buna rağmen kendilerini itham edenlere sert çıkarak ' Kimse bizi kendi kulvarına çekme kalkmasın. Biz yolsuzluk yarışına değil, hizmet yarışına gireriz.'dedi.
26.07.2005 12:13 
        İlk defa Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Geneleksel Altınbaşak Kültür- Sanat ve Spor Etkinlikleri, kitap, tespih, fotoğraf, resim sergileriyle kitap fuarının açılışıyla başladı. Sergilerin açılışını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı ve Halil Ürün, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü birlikte yaptı.

Sergi açılışından açık sema alanına geçerek buradaki etkinliğe katılan protokol üyeleri, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri'ne Ak Parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı, Halil Ürün, Kerim Özkul, Harun Tüfekçi, Ahmet Işık, Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Ak Parti Konya İl Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ak Parti Konya Milletvekili Halil Ürün törende yaptığı konuşmasında, Festival'in Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konya'nın yatırımlarıyla model olmaya devam ettiğini söyleyen Ürün, çalışmaları dolayısıyla Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Ak parti Konya Milletvekili Hasan Anğı ise, festivalin bu yıl farklı bir şekilde gerçekleşmesi, kapsamına sergiler ile kitap fuarını dahil etmesinin sevindirici olduğunu bildirdi.

Festivalin açışı konuşmasında festival ve yatırımlar hakkında izleyenler bilgi veren Başkan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinliklerimiz bir festival oldu. Çok değil, bir yıl önce Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinliklerini fuar alanında daha sıkışık bir ortamda gerçekleştiriyorduk. Halkımız bizden daha geniş bir alanın yapılması yönünde taleplerde bulundu. Yüzde 35'ler seviyesinde devraldığımız Kültür merkezini 100 günde tamamlayarak 30 yıllık bir hayali gerçekleştirmiş olduk. Fuar alanında 1500 kişi olan oturma alanı burada 5000'e çıkarılmış durumda. Konya bir dünya kenti. Türkiye'nin yükselen yıldızı. Buralar da Konya'ya dar geliyor. İnşallah daha büyüklerini de yapacağız. Kozağaç bölgesinde piknik yapan hemşehrilerimizin alan yetersizliğinden şikayetçi olduklarını biliyoruz. Bir yıl içinde Konya'ya çok daha büyük parklar kazandıracağız. Konya diğer şehirlerle girdiği yarışı en önde götürüyor. Yapılan çalışmalar dolayısıyla bazı ödüller alıyoruz. Şu anda şehrimizin 120 noktasında 120 ekiple Konya'mıza hizmet ediyoruz. Bu ödüller Konya halkınındır. Bizi bunlar şımartmayacak, gurura kibre sevk etmeyecek. Bütün bunlar sorumluluğumuzu artırıyor. Size hizmet etme azmimizi artırıyor. Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Aydınlık, Beyşehir, Yaka Yolu, Aydoğdu, Ankara yolları alt geçitlerinin temelini atacağız.'dedi.

Zaman zaman engellerle karşılaştıklarını belirten Başkan Tahir Akyürek, mesnetsiz ithamlarda bulunanlara da sert çıktı. Hizmet yarışını en önde götürme gayreti içinde olduklarını söyleyen Başkan Akyürek, 'Bazen dedikodu yapanlar, gıybet yapanlar oluyor. Önümüze taş koymaya çalışanlar da oluyor. Bizi hiç kimse gıybet, dedikodu, sahtekarlık ve yolsuzluk yarışında göremez, kendi kulvarlarına asla çekemez. Biz onlarla o konuda yarışamayız. Biz ancak yatırımlarla, hizmetlerle birlik ve beraberlikle, güzellikle, doğruluk yarışında varız. Ve o yarışlarda Konya halkıyla birlikte ipi göğüslemeye hazırız.'diye konuştu.

Mahalli Sanatçı Ersin Baran'nın konserinin ardından yapılan havai fişek gösterisiyle birlikte sahneyi Alişan aldı. Muhteşem yorumuyla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan Alişan, Mevlana Kültür Merkezi'ne gelmeden önce böyle bir yer hayal etmediğini, gözlerine inanamadığını ifade ederek 'Buraya gelirken gözlerime inanamadım. Çünkü böyle bir yer İstanbul'da bile yok. Sadece Harbiye Açık Hava Tiyatrosu var. Burayı çok kısada bir sürede tamamlayarak hizmete sunması dolayısıyla Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür ediyor ve kendisini alkışlıyorum.'dedi.

Konserin ardından Başkan Akyürek ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Işık, sanatçılara çeşitli hediyeler sundu.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
2 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
3 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
4 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
5 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
6 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
7 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
8 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
9 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
10 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
11Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
12Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
13Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
14Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
15Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
162017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
17Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
19Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
20İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır