• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
129.121
Mobil uygulamamız günlük ortalama
265.112
Kez ziyaret edilmektedir.
Komek Öğrencileri Sertifikalarını Düzenlenen Törenle Aldılar...  
            Başkan Akyürek: 'KOMEK, Konya'nın yüz akıdır.' Konya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan KOMEK kursiyerleri, dün akşam Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar. Sertifika törenine aileleriyle gelen kursiyerler ve vatandaşlar, Türk tasavvuf Müziğinin beğenilen ismi Sami Savni Özer konserini de izlediler. Törende bir konuşma yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK'in Konya'nın bir yüz akı olduğunu belirterek, kursiyerlerin istihdamı için gerekli çalışmaların başlatıldığını söyledi.
08.07.2005 15:00 
        Komek Öğrencileri Sertifikalarını Düzenlenen Törenle Aldılar...

Başkan Akyürek: 'KOMEK, Konya'nın yüz akıdır.'

Konya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan KOMEK kursiyerleri, dün akşam Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar. Sertifika törenine aileleriyle gelen kursiyerler ve vatandaşlar, Türk tasavvuf Müziğinin beğenilen ismi Sami Savni Özer konserini de izlediler. Törende bir konuşma yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK'in Konya'nın bir yüz akı olduğunu belirterek, kursiyerlerin istihdamı için gerekli çalışmaların başlatıldığını söyledi.

KOMEK kursiyerleri için dün akşam Büyükşehir belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde bir sertifika töreni düzenlendi. Törene, Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Cahit Birkan, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, KOMEK Öğretmenleri, çok sayıda öğrenci velisi ile kursiyerler katıldı.

KOMEK öğrenci ve öğretmenleri adına yapılan konuşmaların ardından söz alan Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, KOMEK'in her geçen gün daha da büyüdüğünü belirterek, 2004-2005 I. döneminde 875 öğrenciye sertifikalarının verildiğini, 2. dönemde 968 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanarak hayata geçirilen protokol ile 2. dönemden itibaren teknik kursların da başladığını kaydeden Kütükçü, bu protokol ile birlikte Konya sanayisinin ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacı ve halen bir işte çalışanlar için de; uyum ve geliştirme kurslarının Konya'da bulunan 4 teknik lisede devam ettiğini söyledi. Kütükçü, yakın bir süre içerisinde Selahaddin Eyyubi Sosyal Tesisleri'nde 7 sınıf ' 8 branşla, Bosna Hersek Kurs Merkezi'nin hizmete girmesiyle 15 sınıf ' 15 branşla, KOMEK'in her geçen gün büyüdüğünü ve 2005 yılı için planlanan hedeflere en kısa zamanda ulaşacaklarını söyledi.

KOMEK'in Konya'nın yüz akı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, kursiyerlerin istihdamı için gerekli çalışmaların başlatıldığını söyledi. Başkan Akyürek 'KOMEK, Türkiye'de bir marka olmuştur. Bugün 50 branşta hizmet veren KOMEK sayesinde, Konyalı hemşerilerimiz meslek edinmektedirler. Bu da Konya adına büyük bir kazançtır. Mesleki teknik okullarda devam eden teknik kurslarımızdan kursiyerlerimizi mezun etmeye başladık. Sanayicilerimiz ve işadamlarımızdan yoğun bir ilgi görmekteyiz. Bir firmamızın talebi üzerine 10 El sanatları kursu öğrencimiz Pazartesi günü işe başlayacaklar.' dedi.

Düzenli şehircilik adına dört belediye olarak büyük bir hızla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Akyürek, özellikle bu yıl içerisinde yapılacak çalışmalarla hizmet rekorlarını egale edeceklerini, önümüzdeki Salı günü temeli atılacak olan Yenişehir Caddesi alt geçidinin yapımının 1.5 ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını ve başlatılan alt ve üst geçit çalışmalarıyla da; şehir trafiğinin rahatlaması için 120 farklı noktada 120 ekiple çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Konuşmalarını ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Meram Belediye başkanı Refik Tuzcuoğlu, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver, Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Cahit Birkan ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Osman Gürbüz, KOMEK öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür Belgesi ve sertifikaları verildi.

Gecenin sonunda Türk Tasavvuf Müziğinin sevilen ismi Sami Savni Özer'in seslendirdiği Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği eserleriyle geceye katılanlara keyifli saatler yaşattı.

Diğer Haberler
1 Cumhurbaşkanımız Konya'ya Geliyor
2 Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
3 Başkan Altay’dan Taziye Mesajı
4 Başkan Altay “Direnişten Şahlanışa 2023” Programında Gençlerle Buluştu
5 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
6 Kamuoyuna Duyuru!
7 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
8 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
9 Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
10 2. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
11Dünya Konya’da Buluşuyor
12Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
13Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri
14Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
15Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
163 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
17Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
18Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Büyükşehir’den Akyokuş’a Dev Türk Bayrağı
20Moritanyalı Belediye Başkanı’ndan Başkan Altay’a Ziyaret
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır