engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...  
            Konya Belediyeleri Gece-Gündüz Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.
07.07.2005 12:07 
        Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...

Konya Belediyeleri Gece-Gündüz

Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar...

Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ve belediye bürokratları gece 01.00'de Nalçacı Caddesi'nde yürütülen asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Nalçacı Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin gece geç saatlerde Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü ve merkez ilçe belediye başkanlarıyla ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, 'Şehir merkezinde başlattığımız düzenleme ve yenileme çalışmaları, planladığımız çalışma takvimi çerçevesinde yürüyor. Ekiplerimiz gece-gündüz çalışarak başlatılan işleri planlanandan önce bitirmeye çalışıyorlar. Hem hizmet kalitesinin yükseltilmesi hem de daha güzel bir şehrin oluşturulması için 4 belediye ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 4 belediyemiz 120 ayrı noktada 120 ayrı ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz büyük. Bu hedefe birlikte yürüyoruz. Görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her şey dünya kenti Konya için.'dedi.

Başkan Akyürek, şehir merkezinde yürütülen yeniden düzenleme çalışmalarında elde edilen eski parke, bordür ve kilitli taşların ise yıkanarak yeniden kullanıldığını, yapılan çalışmayla önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını da bildirdi.

Başkan Akyürek, çalışmaları yürüten personele meşrubat ikramında bulunurken, merkez ilçe belediye başkanları ve Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ise çalışmalara katılan ekiplere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Konya'nın en işlek caddesi olan Nalçacı Caddesi'nde yürüttükleri çalışmaları 4 etap halinde ele aldıklarını, çalışmaların 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanacağını bildirdi.

Nalçacı Caddesi'nde 21 Haziran 2005 tarihinde başlayan çalışmaların birinci etabı tamamlanırken, Eski Otogar Kavşağı ile Kunduracılar Üst Geçit Kavşağı arasını kapsayan ikinci etap çalışmaları yürütülüyor.

Diğer Haberler
1 İtfaiye Teşkilatı Konya Genelinde 110 Merkezde Hizmet Veriyor
2 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
3 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
4 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
5 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
6 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
7 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
8 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
9 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
10 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
11“Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
12Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
13Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
14Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
15Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
16Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
17Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
18Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
19Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
202017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır