engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...  
            Konya Belediyeleri Gece-Gündüz Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.
07.07.2005 12:07 
        Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...

Konya Belediyeleri Gece-Gündüz

Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar...

Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ve belediye bürokratları gece 01.00'de Nalçacı Caddesi'nde yürütülen asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Nalçacı Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin gece geç saatlerde Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü ve merkez ilçe belediye başkanlarıyla ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, 'Şehir merkezinde başlattığımız düzenleme ve yenileme çalışmaları, planladığımız çalışma takvimi çerçevesinde yürüyor. Ekiplerimiz gece-gündüz çalışarak başlatılan işleri planlanandan önce bitirmeye çalışıyorlar. Hem hizmet kalitesinin yükseltilmesi hem de daha güzel bir şehrin oluşturulması için 4 belediye ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 4 belediyemiz 120 ayrı noktada 120 ayrı ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz büyük. Bu hedefe birlikte yürüyoruz. Görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her şey dünya kenti Konya için.'dedi.

Başkan Akyürek, şehir merkezinde yürütülen yeniden düzenleme çalışmalarında elde edilen eski parke, bordür ve kilitli taşların ise yıkanarak yeniden kullanıldığını, yapılan çalışmayla önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını da bildirdi.

Başkan Akyürek, çalışmaları yürüten personele meşrubat ikramında bulunurken, merkez ilçe belediye başkanları ve Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ise çalışmalara katılan ekiplere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Konya'nın en işlek caddesi olan Nalçacı Caddesi'nde yürüttükleri çalışmaları 4 etap halinde ele aldıklarını, çalışmaların 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanacağını bildirdi.

Nalçacı Caddesi'nde 21 Haziran 2005 tarihinde başlayan çalışmaların birinci etabı tamamlanırken, Eski Otogar Kavşağı ile Kunduracılar Üst Geçit Kavşağı arasını kapsayan ikinci etap çalışmaları yürütülüyor.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır