engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...  
            Konya Belediyeleri Gece-Gündüz Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.
07.07.2005 12:07 
        Dört Belediye 120 Ekiple 120 Noktada Hizmet Üretiyor...

Konya Belediyeleri Gece-Gündüz

Şehri Güzelleştirmek İçin Çalışıyorlar...

Konya Belediyeleri 120 ayrı nokta da 120 ekiple hizmet ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, ekiplerin azimli çalışması ve kurumlar arasındaki koordinenin istenen başarıyı getireceğini belirtti. Nalçacı Caddesi'ndeki çalışmaları merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm düzenleme ve yenileme çalışmalarının takvime göre yürütüldüğünü söyledi. Başkan Akyürek, çalışanlarla görüştükten sonra meşrubat ikramında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ve belediye bürokratları gece 01.00'de Nalçacı Caddesi'nde yürütülen asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Nalçacı Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin gece geç saatlerde Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü ve merkez ilçe belediye başkanlarıyla ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, 'Şehir merkezinde başlattığımız düzenleme ve yenileme çalışmaları, planladığımız çalışma takvimi çerçevesinde yürüyor. Ekiplerimiz gece-gündüz çalışarak başlatılan işleri planlanandan önce bitirmeye çalışıyorlar. Hem hizmet kalitesinin yükseltilmesi hem de daha güzel bir şehrin oluşturulması için 4 belediye ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 4 belediyemiz 120 ayrı noktada 120 ayrı ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz büyük. Bu hedefe birlikte yürüyoruz. Görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her şey dünya kenti Konya için.'dedi.

Başkan Akyürek, şehir merkezinde yürütülen yeniden düzenleme çalışmalarında elde edilen eski parke, bordür ve kilitli taşların ise yıkanarak yeniden kullanıldığını, yapılan çalışmayla önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını da bildirdi.

Başkan Akyürek, çalışmaları yürüten personele meşrubat ikramında bulunurken, merkez ilçe belediye başkanları ve Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü ise çalışmalara katılan ekiplere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Konya'nın en işlek caddesi olan Nalçacı Caddesi'nde yürüttükleri çalışmaları 4 etap halinde ele aldıklarını, çalışmaların 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanacağını bildirdi.

Nalçacı Caddesi'nde 21 Haziran 2005 tarihinde başlayan çalışmaların birinci etabı tamamlanırken, Eski Otogar Kavşağı ile Kunduracılar Üst Geçit Kavşağı arasını kapsayan ikinci etap çalışmaları yürütülüyor.

Diğer Haberler
1 İslam Düşünce Atlası’na Bir Ödül de Türkiye Yazarlar Birliği’nden
2 23 Nisan’da Makamlar Çocuklara Emanet
3 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
4 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
5 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
6 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
7 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
8 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
9 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
10 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
11Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
12Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
13Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
14Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
15“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
16Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
17Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
18Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
19Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
20Konya’da Sakura Zamanı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır