engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Zirai Mücadele Çalışmaları Yılın 12 Ayı Sürüyor  
            Zirai mücadele çalışmalarını yılın 12 ayı sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, ilaçlamaları Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın yayınladığı kriterler doğrultusunda doğru zamanda, doğru uygulama şekilleri ve doğru ilaç çeşidiyle yapıyor. İlaçlamalar hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı'nın ilaçlama çalışmalarını 3 traktör iki vardiya ile toplam 6 ekiple yürüttüğünü söyledi.
01.07.2005 14:14 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı'na bağlı mücavir alanlarda yapılan zirai ilaçlama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ceylani Kılıç, farklı dönemlerde farklı fitopatolojik etmenler, entomolojik ve nematolojik zararlıların görüldüğünü belirterek, bu etmen ve zararlıların teşhisinin yapılarak uygun ilaçlama yöntemleri kullanıldığını söyledi.

Kılıç açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 'İklim değerleri entomolojik zararlılar noktasında uygun olmaya başladığı andan itibaren incelemeler yapılmakta, yumurta, nimf sayımları yapılarak ilaçlamalara başlanmaktadır. Fitopatolojik etmenlere karşı ise sıcaklık ve nem değerleri göz önüne alınarak ilaçlamalar başlatılmıştır. İlaçlamalar Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın yayınladığı kriterler doğrultusunda, doğru zamanda, doğru uygulama şekilleri ve doğru ilaç çeşidi ile yapılmaktadır. Bitki gelişim düzenleyicileri ve bitki besin elementler yine Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın yayınladığı yönetmelikler doğrultusunda verilmektedir. İlaçlamaları Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 3 traktör, 2 vardiya (15:00 ' 23:00, 23:00 ' 07:00) ile toplam 6 ekiple yürütmektedir. Bunun yanında Selçuklu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü 2 ekip, Meram Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü 1 ekip, Karatay Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü 2 ekiple çalışmaktadırlar. İlaçlamalarla ilgili asıl sıkıntının ilçe belediyelerle birlikte aynı anda aynı bölgeye ilaçlamaya başlanamamasından kaynaklanmıştır. Çünkü bir alanın ilaçlanıp diğer alanın ilaçlanmaması alanda sürekli bir bulaşıklık bırakmakta ve izole edilmiş alanlar oluşturulamamaktadır. Bunun yanında özel ev bahçeleri ilaçlamalarını yapmadıklarından dolayı temizlenen sokak, cadde, park alanları 2 ' 3 gün sonra tekrar entomolojik zararlılar ile bulaşmaktadır ve bizim sıkça ilaçlama yapmamızı gerektirmektedir. Bu konu üzerine ilçe belediyelerle birlikte görüşmeler yapılarak ortak bir çalışma içerisine girilmesi kararlaştırılmış ve uygulamalar başlamıştır.'

Diğer Haberler
1 Konya’da 15 Temmuz Anma Programları Başladı
2 Sabah Namazına Ellerinde Bayrak Dillerinde Dua ile Geldiler
3 15 Temmuz Bağımsızlık Mücadelemizin Aynasıdır
4 Başkan Altay: Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz
5 Cuma Buluşmalarımız Hizmet Bereketimizi Artırıyor
6 Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret
7 Diyanet İşleri’nden Başkan Altay’a Ziyaret
8 Başkan Altay, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
9 Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cüneydi Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
10 55 Havuz ve Aquapark Konyalı Çocukları Bekliyor
1115 Temmuz’da Konya’da Toplu Ulaşım Ücretsiz
12Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Yoğun İlgi
13Haydi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Yüzme Öğrenin
14Türkiye’nin En Modern Hayvan Barınaklarından Biri Konya’da
15Büyükşehir Tarımsal Destekleme Kayıtları Başladı
16Büyükşehir Tarım Arazilerini Suya Kavuşturuyor
17Konya’da Her Gün 61 Bin Çocuk Sabah Namazında Buluşuyor
18Konya, 8. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu
19Başkan Altay Gazze Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
20Başkan Altay Sadreddin Konevi Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır