engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Hıdırellez Şenlikleri'ne 30 Bin Kişi Katıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen 'Hıdırellez Şenlikleri'nin üçüncüsü muhteşem bir katılımla gerçekleşti. Şenliklere yaklaşık 30 bin kişi katılırken şenlikte vatandaşla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Musa Eroğlu Konseri öncesi yaptığı konuşmada Türkiye'yi güçsüz kılmaya çalışanlara sert çıktı. Akyürek, milleti bölmeye çalışanların hasta bir kafaya sahip olduğunu dile getirerek; 'Millet olarak dize gelmemeye kararlıyız. Ayağa kalktık yürüyoruz. Türkiye dünyanın en güçlü ülkeleri arasına en kısa sürede girecektir' dedi. Başkan Akyürek'in sert çıkışı halk tarafından dakikalarca alkışlandı.
06.05.2005 20:31 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Hıdırellez Şenlikleri, Kozağaç Parkı'nda gerçekleştirildi. Şenliklere yaklaşık 30 bin kişi katılırken, Büyükşehir Belediyesi 20 bin kişilik etli pilav ikramında bulundu. Sabahın erken saatlerinde kutlama alanına gelen vatandaşlar kısa sürede Kozağaç parkını doldurdu. Konya'nın çeşitli mahallelerinden piknik alanına akın eden vatandaşlar gönüllerince eğlenirken, herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü çeşitli tedbirler aldı. Büyükşehir Belediyesi'nin ambulans ve gezici sağlık araçları ile sürekli sağlık hizmeti verdiği alanda, vatandaşlar göz muayenesinden de geçirildi.

Öğleden sonra kutlama alanına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, halktan büyük ilgi gördü. Özellikle gençlerle uzun süre sohbet eden Başkan Akyürek, halkla yaptığı sohbetin ardından kendi eliyle pilav ikramında bulundu.

Musa Eroğlu Konseri öncesi halka hitap eden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin 2004 yılında gösterdiği başarı dolayısıyla Türkiye genelinde 546 gazetecinin katıldığı bir anket sonuçunda 'Yılın Büyükşehir Belediyesi' seçildiğini hatırlatarak, bu başarının arkasında halkın güven ve desteğinin yattığını bildirdi. Başkan Akyürek, belediye yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra; özellikle son günlerde ulusal medyada yer alan ve polemik konusu haline gelen özgürlüklerin kısıtlanması ve Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili konuşurken Türkiye'yi güçsüz bırakmaya çalışanlara sert çıktı. Akyürek konuşmasında şunları söyledi: 'Türkiye'de karışıklık çıkarmak, ayrımcılık yapmak, hükümetimizin yakaladığı gelişme trendine sekte vurmak isteyenler var. Halkımız arasında, öğrencilerimiz arasında ayrımcılık yapmak isteyenler var. Hükümetimizin sorunları bir bir çözmeye çalışmasını çekemeyenler var. Başarıyı sekteye uğratmak isteyenler var. Onlara buradan, Konya'dan seslenmek istiyorum. Konya'ya gelsinler ve görsünler. Başı açık olanın, kapalı olanın, istediği kıyafeti giyenin birlik içinde nasıl kardeşçe yaşadığını görsünler. Herkesin kardeşçe bir arada yaşadığını görsünler ve bu topluluğu örnek alsınlar. Artık insanlarımızın önüne engel koymaktan vazgeçsinler. Halkımız arasında problem yok. Hükümetle halk arasında problem yok. Hizmet edenlerle, edilenler arasında problem yok. Millet olarak dize gelmemeye kararlıyız. Ayağa kalktık; yürümeye devam edeceğiz. Milletimizi memleketimizi, ülkemizi dünyadaki önemli ülkeler arasına hep birlikte sokacağız. Buna kararlıyız. Hastalık; özgürlükleri kısıtlamaya ve insanlarımızın bir kısmını mağdur etmeye çalışanların kafasında. Milletimizde problem yok' diye konuştu

Başkan Akyürek, konuşmasının bir bölümünü annelere ayırarak, tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Şenlik çerçevesinde Musa Eroğlu bir konser verdi. Yaklaşık iki saat süren konserinde Eroğlu, 'hemşerilerim' diye hitap ettiği Konyalılarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek herkesin Hıdırellez Bayramını kutladığını bildirdi. Eroğlu, birbirinden güzel eserlerini şenliğe katılanlar için seslendirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin muhteşem organizasyonuyla gerçekleşen Hıdırıellez Şenlikleri olaysız sona erdi.

Diğer Haberler
1 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
2 Kıbrıs 43 Yıl Sonra Konyalı Gazileri İle Buluştu
3 Payitaht Müzesi'nin Temeli Atılıyor
4 Toplumsal Dokuyu Güçlendirmek İçin Çalışıyoruz
5 Büyükşehir’den Emirgazi ye ve Karapınar’a Değer Katan Yatırımlar
6 Gazze Caddesi Çalışmalarında Sona Gelindi
7 Tarihi Mirasımız Payitaht Müzesiyle Yeniden Canlanıyor
8 “İslam Düşünce Atlası” Tanıtım Toplantısı Yapıldı
9 Büyükşehir’den Seydişehir’de Yatırım Hamlesi
10 “Şehirlerimiz Kalkındıkça Ülkemiz Güçleniyor”
11Konya’ya İftira Atanlar Asla Amaçlarına Ulaşamayacak
12Kamuoyuna Duyuru
13Osmanlı Buğday Pazarı’ndaki Katlı Yeraltı Otoparkı Tamamlandı
14İhlasla, Samimiyetle Konya’nın Temiz İmajına Zarar Vermeden Çalışmalıyız
15Başkan Akyürek’ten İl Sağlık Müdürü Koç’a Ziyaret
16Büyük Türkiye Hedefine Ulaşabilmek İçin Hep Çözüm Mercii Olmaya Çalışmalıyız
17Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: Konya Müstesna Bir Şehir
18Yerli Otomobilin Konya’da Üretilmesini Arzu Ediyoruz
19Başkan Akyürek Dünya Belediyeler Birliği Başkanlar Konseyi Toplantısına Katıldı: Savaşları Durdurmak İçin Daha Fazla İnisiyatif Alınmalı
20Ilgın’da 370 Dekar Tarım Arazisi Daha Suya Kavuşuyor
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 124.866 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 260.846 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır