engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Tuluyhan Uğurlu Konseri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem bir organizasyon daha gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un da katıldığı Tuluyhan Uğurlu'nun 23 Nisan Konseri yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Konser Anadolu Uygarlıkları ve Cumhuriyet'in kuruluşu sinevizyon gösterileri eşliğinde sunuldu.
24.04.2005 12:21 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde ilk etkinliğini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile başlattı. Kutlamalar çerçevesinde organize edilen 'Tuluyhan Uğrulu Konseri' büyük ilgi gördü.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirilen konsere Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Işık, Kerim Özkul, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü, Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık bin kişinin izlediği konserin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi'ni 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak ülke insanın hizmetine sunduklarını, Kültür Daire Başkanlığı'nın buraya taşınmasıyla aktivitelerin yoğunlaşacağını bildirdi. Kültür ve turizm konularında yaptıkları yatırımlarla Konya'nın bir cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Akyürek, yerel yönetimler olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yetirine getirdiklerini açıkladı. Başkan Akyürek, konseri izlemeye gelenlere teşekkür ederek 'Bütün Türk Milleti'nin 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dikellerimle kutluyorum' dedi.

'Konya bir medeniyet merkezidir' diyen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ise, 27 yıl önce il Emniyet Müdürlüğü yaptığı Konya'da her alanda önemli dostları bulunduğunu, Konyalıların dostluklarından hep hoşnut kaldığını ifade etti. Tuluyhan Uğurlu konserini izlemek için geldiği Konya'yı gelişmiş bulduğunu ifade eden Bakan Koç, Mevlana Kültür Merkezi'ni ülke kültür ve turizmine kazındırdığı için Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti. Bakan Koç, ülke genelinde yapımı devam eden kültür merkezlerinin tamamını kendi döneminde bitirerek hizmete sunmaya çalışacaklarını söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından sahneye geçen Tuluyhan Uğurlu ve sahne arkadaşları unutulamaz bir konser sundular. 'Anadolu Uygarlıkları', 'Selçuklular', 'Anadolu'nun aydınlanma ışıkları', 'Osmanlı', 'Mimar Sinan' ve 'Cumhuriyet'in Kuruluşu' gibi konuların işlendiği sinevizyon gösterisi eşliğinde konserini sunan Tuluyhan Uğurlu yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Dakikalarca ayakta alkışlanan Uğurlu, Konyalı olduğunu her fırsatta dile getirdiğini belirterek, kendisini davet eden ve böyle bir organizasyona imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Kültür Daire Başkanı Ercan Uslu'ya teşekkür etti.

Uğurlu'nun konser süresince Anadolu'da varlık gösteren uygarlıklar ile özellikle Hz.Mevlana ve Yunus'tan sözlerle tarihi dönemlere ve aydınlanmalara işaret etmesi ise büyük ilgi gördü. Konserin ardından Başkan Tahir Akyürek, Tuluyhan Uğurlu ve arkadaşlarına teşekkür ederek Belediye yayınlarından oluşan bir kitap setti ve çiçek takdim etti.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
2 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
3 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
4 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
5 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
6 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
7 Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
8 Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
9 Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
10 Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
11“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
12Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
13Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
14Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
15Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
16Konya’da Sakura Zamanı
17Türk Yıldızları ve Solo Türk’ten Muhteşem Gösteri
18Büyükşehir Meclisi Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımını Ödüllendirdi
19Okçular Kalehan Ecdat Bahçesi’nde Hünerlerini Sergiliyor
20Başkan Akyürek 14 Yıllık Hizmet ve Yatırımları Anlattı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır