engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Tuluyhan Uğurlu Konseri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem bir organizasyon daha gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un da katıldığı Tuluyhan Uğurlu'nun 23 Nisan Konseri yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Konser Anadolu Uygarlıkları ve Cumhuriyet'in kuruluşu sinevizyon gösterileri eşliğinde sunuldu.
24.04.2005 12:21 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde ilk etkinliğini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile başlattı. Kutlamalar çerçevesinde organize edilen 'Tuluyhan Uğrulu Konseri' büyük ilgi gördü.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirilen konsere Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Işık, Kerim Özkul, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü, Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık bin kişinin izlediği konserin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi'ni 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak ülke insanın hizmetine sunduklarını, Kültür Daire Başkanlığı'nın buraya taşınmasıyla aktivitelerin yoğunlaşacağını bildirdi. Kültür ve turizm konularında yaptıkları yatırımlarla Konya'nın bir cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Akyürek, yerel yönetimler olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yetirine getirdiklerini açıkladı. Başkan Akyürek, konseri izlemeye gelenlere teşekkür ederek 'Bütün Türk Milleti'nin 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dikellerimle kutluyorum' dedi.

'Konya bir medeniyet merkezidir' diyen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ise, 27 yıl önce il Emniyet Müdürlüğü yaptığı Konya'da her alanda önemli dostları bulunduğunu, Konyalıların dostluklarından hep hoşnut kaldığını ifade etti. Tuluyhan Uğurlu konserini izlemek için geldiği Konya'yı gelişmiş bulduğunu ifade eden Bakan Koç, Mevlana Kültür Merkezi'ni ülke kültür ve turizmine kazındırdığı için Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti. Bakan Koç, ülke genelinde yapımı devam eden kültür merkezlerinin tamamını kendi döneminde bitirerek hizmete sunmaya çalışacaklarını söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından sahneye geçen Tuluyhan Uğurlu ve sahne arkadaşları unutulamaz bir konser sundular. 'Anadolu Uygarlıkları', 'Selçuklular', 'Anadolu'nun aydınlanma ışıkları', 'Osmanlı', 'Mimar Sinan' ve 'Cumhuriyet'in Kuruluşu' gibi konuların işlendiği sinevizyon gösterisi eşliğinde konserini sunan Tuluyhan Uğurlu yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Dakikalarca ayakta alkışlanan Uğurlu, Konyalı olduğunu her fırsatta dile getirdiğini belirterek, kendisini davet eden ve böyle bir organizasyona imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Kültür Daire Başkanı Ercan Uslu'ya teşekkür etti.

Uğurlu'nun konser süresince Anadolu'da varlık gösteren uygarlıklar ile özellikle Hz.Mevlana ve Yunus'tan sözlerle tarihi dönemlere ve aydınlanmalara işaret etmesi ise büyük ilgi gördü. Konserin ardından Başkan Tahir Akyürek, Tuluyhan Uğurlu ve arkadaşlarına teşekkür ederek Belediye yayınlarından oluşan bir kitap setti ve çiçek takdim etti.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
2 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
3 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
4 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
5 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
6 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
7 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
8 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
9 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
10 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
11Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
12Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
13Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
14Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
15Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
162017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
17Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
19Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
20İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır