engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Kimsesizlerin Kimsesi Olacağız  
            Konya Büyükşehir Belediyesi şehit ve gazi çocukları ile yetim ve öksüz çocuklara eğitim yardımlarını sürdürüyor. Konya'da lise eğitimi gören söz konusu çocuklarla buluşan Başkan Tahir Akyürek, 'Hepimiz bir aileyiz, acıları beraber yaşadık. Bugünden itibaren yanınızda Büyükşehir var. İhtiyaç duyduğunuz yerde biz olacağız' dedi.
21.04.2005 12:05 
        Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Öğrencilerle Tanışma Toplantısı'na Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Atilla Şirin yaptığı açış konuşmasında eğitime yönelik desteklerinin sürdüğünü bildirdi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun ise Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Eğitim camiasına sağladığı destekler dolayısıyla Başkan Akyürek'e teşekkür ederken 'Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptığı hizmetlerle eğitime verdiği önemi göstermiştir. Öğrencilerimize sağlanan giyim, kırtasiye, trafik setleri ve okullarımızda gerçekleştirilen çevre düzenlemeleri ile bunu görmek mümkündür.Sosyal belediyeciliği ilan etmeleri ve hizmetleri ile bunu hayata geçirmelerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'e teşekkür ederim' dedi.

İnsana hizmeti hedef seçtiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de 'Fiziki belediyecilik ile ilgili çok sayıda projemizi hayata geçirdik. 2005 yılında yapılan çalışmalarla Konya farklı noktalara gelecektir. Hedefimiz insana yatırımdır. Asıl olanda insana yapılan yatırımdır. Kendimize insanımızla birlikte olma ve yardımcı olmayı hedef seçtik. En önemli yatırım insana yapılandır. Yine en önemli sermaye insan varlığıdır. Konyamız beşeri sermayesi yanında kültürel sermayesiyle de en yüksek kenttir' dedi.

'Sosyal belediyecilikle Türkiye'ye model olacağız' diyen Başkan Akyürek 'Yakın bir zamanda gezici sağlık aracımız hizmete girecek ve şehrimizin sosyal doku haritasını çıkaracağız. Böylelikle kentimizde yaşayan hemşerilerimizle ilgili tüm bilgilere ulaşarak anında en doğru hizmeti üreteceğiz. Gücümüzün yettiği oranda yardıma ihtiyaç duyan hemşerilerimizin bakımlarını evlerinde gerçekleştireceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olma duygusuna halkalar eklemiş olacağız' şeklinde konuştu.

Eğitime önemli katkılar sağladıklarını anlatan Akyürek, sözlerini şöyle tamamladı: 'Eğitime sağladığımız katkılar en önemli yatırımlarımız arasındadır. Sayın Valimiz Ahmet Kayhan ve İlçe Belediyelerimizle birlikte yürüttüğümüz okullaştırma projemizin sonucunda Konya Türkiye'nin eğitime en çok yatırım yapan ili olacaktır. 60 iş adamımızdan okul yaptırma sözü aldık şu anda 27 okulun yer tahsisleri yapıldı veya başlatıldı. Siz öğrencilerimiz geleceğimizin teminatlarısınız. Gelecekte bulunduğumuz makamlara sizler oturacak ülkeyi ve kentlerimizi yöneteceksiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yanınızda Büyükşehir olacak'

Başkan Akyürek, tanışma toplantısının ardından öğrencilere ve öğrenci velilerine Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yemek ikramında bulundu.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır