engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Kimsesizlerin Kimsesi Olacağız  
            Konya Büyükşehir Belediyesi şehit ve gazi çocukları ile yetim ve öksüz çocuklara eğitim yardımlarını sürdürüyor. Konya'da lise eğitimi gören söz konusu çocuklarla buluşan Başkan Tahir Akyürek, 'Hepimiz bir aileyiz, acıları beraber yaşadık. Bugünden itibaren yanınızda Büyükşehir var. İhtiyaç duyduğunuz yerde biz olacağız' dedi.
21.04.2005 12:05 
        Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Öğrencilerle Tanışma Toplantısı'na Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Atilla Şirin yaptığı açış konuşmasında eğitime yönelik desteklerinin sürdüğünü bildirdi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun ise Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Eğitim camiasına sağladığı destekler dolayısıyla Başkan Akyürek'e teşekkür ederken 'Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptığı hizmetlerle eğitime verdiği önemi göstermiştir. Öğrencilerimize sağlanan giyim, kırtasiye, trafik setleri ve okullarımızda gerçekleştirilen çevre düzenlemeleri ile bunu görmek mümkündür.Sosyal belediyeciliği ilan etmeleri ve hizmetleri ile bunu hayata geçirmelerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'e teşekkür ederim' dedi.

İnsana hizmeti hedef seçtiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de 'Fiziki belediyecilik ile ilgili çok sayıda projemizi hayata geçirdik. 2005 yılında yapılan çalışmalarla Konya farklı noktalara gelecektir. Hedefimiz insana yatırımdır. Asıl olanda insana yapılan yatırımdır. Kendimize insanımızla birlikte olma ve yardımcı olmayı hedef seçtik. En önemli yatırım insana yapılandır. Yine en önemli sermaye insan varlığıdır. Konyamız beşeri sermayesi yanında kültürel sermayesiyle de en yüksek kenttir' dedi.

'Sosyal belediyecilikle Türkiye'ye model olacağız' diyen Başkan Akyürek 'Yakın bir zamanda gezici sağlık aracımız hizmete girecek ve şehrimizin sosyal doku haritasını çıkaracağız. Böylelikle kentimizde yaşayan hemşerilerimizle ilgili tüm bilgilere ulaşarak anında en doğru hizmeti üreteceğiz. Gücümüzün yettiği oranda yardıma ihtiyaç duyan hemşerilerimizin bakımlarını evlerinde gerçekleştireceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olma duygusuna halkalar eklemiş olacağız' şeklinde konuştu.

Eğitime önemli katkılar sağladıklarını anlatan Akyürek, sözlerini şöyle tamamladı: 'Eğitime sağladığımız katkılar en önemli yatırımlarımız arasındadır. Sayın Valimiz Ahmet Kayhan ve İlçe Belediyelerimizle birlikte yürüttüğümüz okullaştırma projemizin sonucunda Konya Türkiye'nin eğitime en çok yatırım yapan ili olacaktır. 60 iş adamımızdan okul yaptırma sözü aldık şu anda 27 okulun yer tahsisleri yapıldı veya başlatıldı. Siz öğrencilerimiz geleceğimizin teminatlarısınız. Gelecekte bulunduğumuz makamlara sizler oturacak ülkeyi ve kentlerimizi yöneteceksiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yanınızda Büyükşehir olacak'

Başkan Akyürek, tanışma toplantısının ardından öğrencilere ve öğrenci velilerine Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yemek ikramında bulundu.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır