engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 'Bütün Diller O'nu Söyler' programıyla başladı. Programa katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Büyükşehir Belediyesi'ne gerçekleştirdiği kültürel etkinlikler dolayısıyla teşekkür ederek, bu hizmetlerin devamını diledi.
16.04.2005 15:24 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle organize edilen etkinlikler 'Bütün Diller O'nu Söyler' programı ile başladı. Geceye Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı, Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanı Ercan Uslu, 5 gün sürecek etkinlikler hakkında bilgi verdi. Uslu, bir programla ilk defa farklı dillerde konserlerin düzenlendiğini hatırlatarak uluslararası aktivitelerin süreceğini bildirdi.

5 gün boyunca konserler öncesinde 45 dakikalık Şifa-i Şerif Şerhi yapacak olan Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu, ilk gün Şifa-i Şerif hakkında katılımcılara bilgiler sunarak, her Müslüman'ın hayatında Hz.Peygamber'i örnek alması gerektiğini söyledi. Hz.Peygamber'in hayatının doğru algılanması gerektiğini ifade eden Koçkuzu, özellikle çocuk haklarının korunması ve kesinlikle çocukların dövülmemesini istedi. 'Gelecekte nesillerimizi sürdürecek ve geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızı dövmemiz doğru değil' diyen Koçkuzu, çocukların niçin dövülmemesi gerektiğini de hadisi şeriflerle açıkladı.

Daha sonra sahneyi Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu aldı. Topluluk üyeleri Hz:peygamberi anlatan ve anan kaside ve ilahileri seslendirdi.

Geceye katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e gerçekleştirdikleri kültürel etkinlikler dolayısıyla teşekkür ederek, kültürel hizmetlerin devamını diledi. Bakan Güçlü, Konya'da bulunursa etkinliklere katılacağını ifade etti.

Başkan Tahir Akyürek de 5 gün sürecek etkinliklerin ardından kültürel faaliyetlerin diğer günlürde süreceğini hatırlatarak kültürel belediyeciliğin gereklerini yerine getireceklerini bildirdi.

Gecede Büyükşehir Belediyesi tarafından ballı şerbet ikramında da bulunuldu.

Öte yandan 'Bütün Diller O'nu söyler' etkinliklerine katılmak üzere Konya'ya gelen Sancak İmamlar Topluluğu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Sancak'ın büyük bir bölümünün Sırbistan sınırları içinde kaldığını ve burada bulunan Osmanlı eserlerinin ilgisizlik nedeniyle zor durumda olduğunu hatırlatan Heyet Başkanı Mevlut Dudiç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten Osmanlı Vakıf eserlerinin korunması ve yeniden onarımı için yapılacak çalışmalara destek vermesini istedi. Dudiç, Sancak'ın başkenti Yenipazar'da bulunan Osmanlı Vakıf eserlerini sembolize eden bakır tabloyu da Başkan Akyürek'e hediye etti.

Başkan Akyürek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, etkinliklere katılmak üzere Konya'ya geldiklerinden dolayı Sancak İmamlar Topluğu üyelerine teşekkür etti.

Diğer Haberler
1 İtfaiye Teşkilatı Konya Genelinde 110 Merkezde Hizmet Veriyor
2 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
3 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
4 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
5 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
6 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
7 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
8 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
9 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
10 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
11“Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
12Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
13Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
14Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
15Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
16Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
17Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
18Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
19Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
202017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır