engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 'Bütün Diller O'nu Söyler' programıyla başladı. Programa katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Büyükşehir Belediyesi'ne gerçekleştirdiği kültürel etkinlikler dolayısıyla teşekkür ederek, bu hizmetlerin devamını diledi.
16.04.2005 15:24 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle organize edilen etkinlikler 'Bütün Diller O'nu Söyler' programı ile başladı. Geceye Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı, Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanı Ercan Uslu, 5 gün sürecek etkinlikler hakkında bilgi verdi. Uslu, bir programla ilk defa farklı dillerde konserlerin düzenlendiğini hatırlatarak uluslararası aktivitelerin süreceğini bildirdi.

5 gün boyunca konserler öncesinde 45 dakikalık Şifa-i Şerif Şerhi yapacak olan Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu, ilk gün Şifa-i Şerif hakkında katılımcılara bilgiler sunarak, her Müslüman'ın hayatında Hz.Peygamber'i örnek alması gerektiğini söyledi. Hz.Peygamber'in hayatının doğru algılanması gerektiğini ifade eden Koçkuzu, özellikle çocuk haklarının korunması ve kesinlikle çocukların dövülmemesini istedi. 'Gelecekte nesillerimizi sürdürecek ve geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızı dövmemiz doğru değil' diyen Koçkuzu, çocukların niçin dövülmemesi gerektiğini de hadisi şeriflerle açıkladı.

Daha sonra sahneyi Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu aldı. Topluluk üyeleri Hz:peygamberi anlatan ve anan kaside ve ilahileri seslendirdi.

Geceye katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e gerçekleştirdikleri kültürel etkinlikler dolayısıyla teşekkür ederek, kültürel hizmetlerin devamını diledi. Bakan Güçlü, Konya'da bulunursa etkinliklere katılacağını ifade etti.

Başkan Tahir Akyürek de 5 gün sürecek etkinliklerin ardından kültürel faaliyetlerin diğer günlürde süreceğini hatırlatarak kültürel belediyeciliğin gereklerini yerine getireceklerini bildirdi.

Gecede Büyükşehir Belediyesi tarafından ballı şerbet ikramında da bulunuldu.

Öte yandan 'Bütün Diller O'nu söyler' etkinliklerine katılmak üzere Konya'ya gelen Sancak İmamlar Topluluğu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Sancak'ın büyük bir bölümünün Sırbistan sınırları içinde kaldığını ve burada bulunan Osmanlı eserlerinin ilgisizlik nedeniyle zor durumda olduğunu hatırlatan Heyet Başkanı Mevlut Dudiç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten Osmanlı Vakıf eserlerinin korunması ve yeniden onarımı için yapılacak çalışmalara destek vermesini istedi. Dudiç, Sancak'ın başkenti Yenipazar'da bulunan Osmanlı Vakıf eserlerini sembolize eden bakır tabloyu da Başkan Akyürek'e hediye etti.

Başkan Akyürek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, etkinliklere katılmak üzere Konya'ya geldiklerinden dolayı Sancak İmamlar Topluğu üyelerine teşekkür etti.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır