• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
129.121
Mobil uygulamamız günlük ortalama
265.112
Kez ziyaret edilmektedir.
Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Ulusal Gönüllü İtfaiyecilik Çalıştayı kapsamında “Gönüllü Toplum Gönüllü Mahalle” program düzenlendi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın bir gönüllüler şehri olduğunu belirterek, “Konya dünyanın neresinde bir mazlum varsa yardım elini uzattığı bir şehir” dedi. Gönüllü itfaiyecilik konusunu önemsediklerini belirten Başkan Altay, “Bu işin Konya’da olması da bizi mutlu ediyor” diye konuştu.
05.12.2018 12:57 
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla “Gönüllü Toplum Güvenli Mahalle” programı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneği işbirliğiyle düzenlenen Ulusal Gönüllü İtfaiyecilik Çalıştayı sonrası gerçekleştirilen programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, itfaiye teşkilatının insanın ihtiyaç duyduğunda yanı başında hissetmeyi istediği bir teşkilat olduğunu belirterek, “Konya 41 bin kilometrekarelik alanıyla, 31 ilçesiyle çok büyük bir coğrafya. Buradaki gönüllü kardeşlerimiz de Büyükşehir Belediyemizin tanıdığı imkanlarla, köylerdeki su tankerleriyle oluşacak yangına hızlıca müdahale etme imkanı buluyor. Böylece yangının büyümeden kontrol altına alınmasıyla ilgili bir çalışma yürütülüyor” diye konuştu.

EN HIZLI ŞEKİLDE YANGINA MÜDAHALE ETMEK İÇİN HAZIRIZ

Kamunun imkanlarının doğru kullanılması adına gönüllü itfaiyecilik işini önemsediklerini vurgulayarak konuşmasına devam eden Başkan Altay, “Bu işin Konya’da olması da bizi mutlu ediyor. Çünkü Konya birçok açıdan önemli bir şehir. İnsanlığın ilk yerleşik hayata geçtiği yer. Selçuklulara 200 yıl başkentlik yapmış bir şehir. Tarımsal üretimin en yüksek olduğu bir şehir. Aynı zamanda sanayi ve öğrenci şehri. Ama Konya’nın çok önemli bir özelliği daha var. Konya bir gönüllüler şehri. Konya bir sivil toplum şehri. Konya, dünyanın neresinde bir mazlum varsa insanların bir araya gelip yardım elini uzatarak vakıflar ve dernekler kurdukları bir şehir. Büyükşehir Belediyemizin itfaiye teşkilatı bütün Konyalıların yanındadır. Her zaman en hızlı şekilde ve en donanımlı ekiple yangına müdahale etmek için hazırız. İnşallah bu uygulama Konya’dan tüm Türkiye’ye yayılır” ifadelerine yer verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı ve Tüm Gönüllü İtfaiyeciler Derneği Başkanı Cevdet İşbitirici de programın amacının gönüllü itfaiyeciliği Türkiye genelinde uluslararası düzeyde olduğu gibi yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

5. GELENEKSEL İTFAİYE RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Programın sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen Geleneksel İtfaiye Resim Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Nail Kavruk, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer tarafından verildi.

Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Başkanı Ali Ermiş, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin ile çok sayıda muhtarın da katıldığı programda, 2018 yılı içerisinde yangın söndürme tankeri ile en fazla olaya müdahale eden mahalle muhtarlarına plaket takdim edildi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
2 Başkan Altay’dan Taziye Mesajı
3 Başkan Altay “Direnişten Şahlanışa 2023” Programında Gençlerle Buluştu
4 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
5 Kamuoyuna Duyuru!
6 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
7 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
8 Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
9 2. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
10 Dünya Konya’da Buluşuyor
11Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
12Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
13Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
143 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
15Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
16Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
17Büyükşehir’den Akyokuş’a Dev Türk Bayrağı
18Moritanyalı Belediye Başkanı’ndan Başkan Altay’a Ziyaret
19Hz. Mevlana Bu Yıl “Selam Vakti” ile Anılacak
20AK Parti’nin Konya Büyükşehir Adayı Başkan Uğur İbrahim Altay Oldu
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır