• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
129.121
Mobil uygulamamız günlük ortalama
265.112
Kez ziyaret edilmektedir.
Başkan Altay: İnsan Odaklı Çalışmalar Yapıyoruz  
            Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şanlıurfa’da düzenlenen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’na katıldı. Başkan Altay, yerel yönetimlerin şehrin huzur ve refahından sorumlu olduğuna vurgu yaparak, “İnsan odaklı çalışmalar gündemimizin en üst sıralarında olmalıdır. Çünkü mutlu insanların bir arada olduğu bir toplum düzenli ve barış dolu bir dünyanın olmazsa olmazları arasındadır” dedi.
21.11.2018 10:44 
        Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi’nin açılışına katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17 farklı ülkeden yaklaşık 400 kişinin katıldığı programda UCLG-MEWA’nın 2018 yılı çalışma döneminin yanı sıra 2019 yılının faaliyetleri değerlendirildi.

ULAŞIM VE ÇEVRE SORUNU DÜNYAMIZI TEHDİT EDİYOR

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “Şehirleşme dünyada gerçekten hızlı bir şekilde gelişmektedir. Değişen ve gelişen kentler beraberinde sorunlarla büyümektedir. Ulaşım sorunu ve çevre sorunları da dünyamızı tehdit eden unsurların başında gelmektedir. O açıdan UCLG-MEWA’nın böylesi önemli bir konuyu gündeme alması son derece takdir edilecek bir konudur” ifadelerine yer verdi.

YEREL YÖNETİMLER ŞEHRİN HUZUR VE REFAHINDAN SORUMLUDUR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG Eş Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Devletin halka en yakın temsilcileri olan yerel yönetimlerin sorumlulukları yalnızca fiziki hizmetlerle sınırlı değildir. Şehir halkının huzuru ve refahı da yerel yönetimlerin sorumluluğundadır. İnsan odaklı çalışmalar gündemimizin en üst sıralarında olmalıdır. Çünkü mutlu insanların bir arada olduğu bir toplum düzenli, barış dolu bir dünyanın olmazsa olmazları arasındadır” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ulaşımda akıllı tüm sistemleri devreye koyarak yönetmeye çalıştıklarına vurgu yaparak, artık büyükşehirlerin en önemli yönetiminin ulaşım olduğunun farkında olduklarını aktardı.

UCLG-MEWA Eş Başkanı Muhammed Sadi, ulaşım problemlerine çözüm bulmak için çok önemli görevleri bulunduğuna vurgu yaparak, özellikle toplu taşımanın geliştirilmesi gerektiği söyledi.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın yaptığı bilgilendirmenin ardından konuşan Arap Kentler Teşkilatı(ATO) Genel Sekreteri Ahmad Al-Sabeeh, taşımacılığın çok önemli bir gelişmişlik göstergesi olduğunu belirtirken; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Osman Toprak ise, 2050 yılına gelindiğinde şehirlerde yaşayan nüfus oranının yaklaşık yüzde 70’lere varacağını, bunun da beraberinde ulaşım sorunları oluşturacağını dile getirdi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
2 Başkan Altay’dan Taziye Mesajı
3 Başkan Altay “Direnişten Şahlanışa 2023” Programında Gençlerle Buluştu
4 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
5 Kamuoyuna Duyuru!
6 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
7 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
8 Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
9 2. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
10 Dünya Konya’da Buluşuyor
11Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
12Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri
13Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
14Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
153 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
16Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
17Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
18Büyükşehir’den Akyokuş’a Dev Türk Bayrağı
19Moritanyalı Belediye Başkanı’ndan Başkan Altay’a Ziyaret
20Hz. Mevlana Bu Yıl “Selam Vakti” ile Anılacak
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır