engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun işbirliğiyle düzenlenen “Yerel Yönetimler ve Konya’nın Vizyonu” konulu programda Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini, proje ve gelecek vizyonunu anlattı. Başkan Altay, “Bu şehir hepimizin ve geleceğe dair önemli işleri böyle istişare edersek daha hızlı ilerleriz. Bu dönemin ön önemli faydalarından birisi de istişare etmek ve ortak akılla bu şehri yönetmek olacaktır” dedi.
28.10.2018 10:07 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi ile Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun işbirliğinde organize edilen “Yerel Yönetimler ve Konya’nın Vizyonu” programının konuğu oldu.

Başkan Altay, programda davetlilere Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttükleri projeler, hayata geçirdikleri yatırımlar ile gelecek vizyonu hakkında bilgi verdi.

Altay, konuşmasına Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik yürütülen operasyon sırasında olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit olan 2 asker için başsağlığında bulunarak başladı. Altay, “Milletimizin ne kadar büyük olduğu ve hangi şartlarda mücadele ettiğinin en önemli göstergesi bu. Allah rahmet eylesin, milletimizin başı sağ olsun” dedi.

BU DÖNEMİN EN FAYDALI KISMI İSTİŞARE ETMEK VE ORTAK AKILLA ŞEHRİ YÖNETMEK

Konya’nın bir sivil toplum şehri olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya, sivil toplum kuruluşlarının organize olduğu, birlikte iş yapabilme kabiliyetine ulaştığı bir şehirdir ve neredeyse her konuda derdinizi anlatabileceğiniz, sizlere yardımcı olacak bir STK’mız var. Allah sizlerden razı olsun, iyi ki varsınız. Bizler de elimizden geldiğince sizlere destek olmak adına gayret ediyoruz. Özellikle son dönemde yapılan proje destek çağrılarıyla ve bina tahsisleriyle Konya’da sivil toplumun daha da güçlenmesi için gayret ediyoruz. Bu şehir hepimizin ve geleceğe dair önemli işleri buralarda istişare edersek daha hızlı ilerleriz. Bu dönemin en önemli faydalarından birisi de istişare etmek ve ortak akılla bu şehri yönetmek olacaktır” ifadelerini kullandı.

KONYA HALA BAŞKENTLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak Konya için çalışmaya devam ettiklerini ve Konya için hedefleri olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Konya, Türkiye’nin kalbindeki bu toprakları bize yurt eden bir medeniyetin başşehri. Yaklaşık 200 yıl boyunca başkentlik yapmış bir şehirde yaşıyoruz ve Konya, aslında hala bir başkent olmaya devam ediyor. Konya, değerlerin, maneviyatın ve huzurun başkenti. Bunu bu hale getiren de sizlersiniz. Konya’yı çok daha iyi bir hale getirmek için hep birlikte çaba sarf ediyoruz. Konya birçok işi başarmış; hem şehircilikte, hem sanayide hem de tarımda çok önemli bir şehir. Turizmde de çok önemli şeyler yapmaya çalışıyoruz. Konya Hz. Mevlana Müzesi başta olmak üzere 2,5 milyon turist ağırlayan bir şehir. Konya’ya gelenlerin mutlaka Beyşehir’e, Seydişehir’e Akşehir’e, Ereğli’ye, Karapınar’a Bozkır’a ve daha birçok ilçemize gelmesini de sağlamamız gerekiyor.”

EKONOMİK SALDIRILARIN ÜSTESİNDEN HEP BİRLİKTE GELECEĞİZ

Başkan Altay, son aylardaki ekonomik gelişmelere de değinerek, Türkiye’nin bunun da üstesinden geleceğinin altını çizdi. Altay, konuşmasının son bölümünde ise Millet Bahçesi, Ağır Bakım alanının Büyükşehir Belediyesi’ne devri, Eski Sanayi bölgesinin taşınması, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası ilçelere yapılan yatırımlar ve çocuklara yönelik projeler hakkında da bilgi verdi.

Programda konuşan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Başkanı Ömer Faruk Okka, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak kurulduğumuz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve hazırladığımız çalışmalarla şehrimizin ekonomisine önemli katkılar sağladık. MÜSİAD bir işadamları derneğinin olmasının yanında şehrimizin ekonomik, kültürel ve sosyal alanda kalkınmasına da önemli katkılar yapmıştır. Her ne olursa olsun Büyük Türkiye olma yolunda üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Selçuklu Belediye Başkanlığı döneminden beri sivil toplum hareketini desteklediğini, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de bu desteğinin artarak devam edeceğine inandığını belirtti.

Program sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, davetlilerin taleplerini dinleyerek, sorularını cevapladı ve istişarelerde bulundu.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
2 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
3 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
4 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
5 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
6 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
7 Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
8 Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
9 Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
10 Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
1129 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
12Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
13Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
14Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
15Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
16Hep Birlikte Çok Daha Güzel İşler Yapacağız
17Başkan Altay Çeltik ve Yunak’ta Vatandaşlarla Buluştu
18Büyükşehir Abdülhamid’i Anlatıyor
19İlçelerimizin Cazibesi Gün Geçtikçe Artıyor
20Bütün İlçelerimizin Kalkınması İçin Çalışıyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır