engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay Çeltik ve Yunak’ta Vatandaşlarla Buluştu  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırımları incelemek ve vatandaşlarla bir araya gelmek için Çeltik ve Yunak’a gitti. Yeni Büyükşehir Yasası sonrasında Çeltik ve Yunak’a önemli yatırımlar kazandırdıklarını belirten Başkan Altay, “Bir yandan fiziki yatırımlar yaparken bir yandan da sosyal alandaki hizmetlerimizle ilçelerimizin daha güzel günlere ulaşması adına gayret ediyoruz” dedi.
24.10.2018 15:04 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Çeltik ve Yunak’ta yatırımları inceleyip vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Altay, Çeltik ziyareti kapsamında ilk olarak Çeltik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Medeniyet Okulu programına katılarak çocuklarla sohbet etti.

ÇELTİK ÇOK DAHA GÜZEL GÜNLERE ULAŞACAK

Başkan Altay, burada yaptığı açıklamada Çeltik Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımının İl Özel İdaresi tarafından başlatıldığını ve Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını hatırlatarak, “İlçelerimize bir taraftan fiziki belediyecilik projelerini yürütürken bir taraftan da Medeniyet Okulu ve Bilim Tırımız ile çocuklarımızın ufkunu açacak işler yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Altay, Medeniyet Okulu programının ardından Çeltik esnafını ziyaret ederek hayırlı işler dileğinde bulundu ve Çeltik Kent Parkı’nda vatandaşlarla buluştu.

AMACIMIZ MİLLETİMİZE MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’nın konuşulduğu dönemlerde bu kadar uzak mesafelere nasıl hizmetlerin geleceği ile ilgili eleştirilerde bulunduğunu, ancak yeni yasanın ardından geçen son 5 yılda ilçelerde çok önemli değişiklikler olduğunu söyledi.

Büyükşehir olarak 5 yılda Çeltik’e yapılan yatırım tutarının 32 milyon lira olduğunu kaydeden Altay, “Gece gündüz demeden elimizden gelen hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Şu anda da sizlerleyiz ve istişare ediyoruz. Önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek. Bizim amacımız milletimize, memleketimize hizmet etmek. İnşallah bu yatırımlarla Çeltik çok daha güzel günlere ulaşmış olacak” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY YUNAK ESNAFINI ZİYARET ETTİ İLÇE HALKIYLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çeltik’in ardından Yunak’a geçerek pazar yerinde esnafı ziyaret etti, ilçe halkıyla bir araya geldi.

Başkan Altay, bugüne kadar Yunak’ta çok güzel hizmetlerin hayata geçtiğini belirterek, “Yunak’a 5 yılda toplam 90 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirildi. Bu tutar ilçe belediyemizin 10 yıllık bütçesine bedeldir. Büyükşehir Belediyesi olarak bu bedeli Yunak’ta hizmete dönüştürdük. Prestij caddeler, mahalle yolları, kapalı halı sahalar ve KOMEK’lerle birlikte Yunak’ı da metropol bir ilçe yapma konusunda hızla çalışıyoruz. 2013’ün sonlarında bizler ilçelere gelip Yeni Büyükşehir Yasası’nın ne kadar güzel olacağını anlatıyorduk. Ama bu meydanlarda başkaları da vardı ve onlar Büyükşehir Yasası’nın uygulanamayacağını, bir fayda sağlamayacağını, bu kadar uzaktan hizmetlerin planlanmasının ve koordinesinin mümkün olmayacağını anlatıyorlardı. Bugün aradan 5 yıl geçti, biz yine heybemizde yaptıklarımızı anlatıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İLE BÜTÜNLEŞİNCE BİRÇOK YATIRIM ALDIK

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan da Konya Büyükşehir Belediyesi ile bütünleşen bir ilçe belediyesi oldukları için birçok yatırım aldıklarını kaydetti. Demirhan, ilçeye yapılan yatırımlar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

KOMEK HEM MESLEK SAHİBİ YAPIYOR HEM DE SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLIYOR

Yunak programı kapsamında KOMEK Dönem Açılışı programına da katılan Başkan Altay, KOMEK’lerin Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından ilçelerde hizmete giren önemli değerlerden birisi olduğuna vurgu yaptı. Altay, KOMEK’in bir taraftan meslek edindirme hizmeti verirken bir taraftan da sosyal hayata önemli kaktı sağladığını ifade etti.

YUNAK’TA YOL ÇALIŞMALARINA 30 MİLYON LİRA HARCANDI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Yunak programının son durağı Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı 2. Bölge Şefliği ziyareti oldu. Başkan Altay, “Özellikle yolların iyileştirilmesi bizim önceliğimiz. Yunak’ta son 5 yılda yaklaşık 30 milyon liralık bir bedel harcayarak hem prestij cadde hem de mahalle yollarının iyileştirilmesi gerçekleştirildi. Prestij caddemiz tamamlanmak üzere. Mezbahane yapımı için de KOP ile bir anlaşma yapıldı. İnşallah mezbahanenin ihalesini de en kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
2 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
3 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
4 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
5 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
6 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
7 Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
8 Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
9 Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
10 Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
11Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1229 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
13Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
14Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
15Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
16Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
17Hep Birlikte Çok Daha Güzel İşler Yapacağız
18Büyükşehir Abdülhamid’i Anlatıyor
19İlçelerimizin Cazibesi Gün Geçtikçe Artıyor
20Bütün İlçelerimizin Kalkınması İçin Çalışıyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır