engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanlığı seçimlerin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından Kılıçarslan Şehir Meydanı’nı dolduran binlerce Konyalıya seslendi. Artık yeni bir dönemin başladığını belirten Altay, “Yeni Türkiye’nin başlangıcını hep birlikte gerçekleştirdik. Bu gece sadece bu meydanı dolduranlar değil; bu gece nerede mazlum bir Müslüman varsa orada zafer var, orada bayram var” dedi.
25.06.2018 12:31 
        Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından Kılıçarslan Meydanı’nı hınca hınç dolduran binlerce Konyalı, Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin bu tarihi başarısını kutladı.

NEREDE MAZLUM BİR MÜSLÜMAN VARSA BU GECE ORADA ZAFER VAR

Meydanda dolduran Konyalılara hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu gece sadece bu meydanı dolduranlar değil, bu gece sadece İstanbul, Ankara değil; nerede mazlum bir Müslüman varsa orada zafer var, orada bayram var. Konya her zaman Cumhurbaşkanına ve partimize destek oldu. Allah hepinizden razı olsun. Zaferimiz mübarek olsun. İl başkanımızla, gençlik ve kadın kolları başkanımızla, teşkilatımızın her kademesinden gençlerimiz ve hanımlarımızla, milletvekili adaylarımızla 45 gündür sahalardayız. Bugün Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtik. Yeni Türkiye’nin başlangıcını hep birlikte gerçekleştirdik. Bundan sonra hemen yeni bir seçim süreci başlıyor ve hep birlikte yerel seçimlere hazırlanacağız. AK Parti’nin şiarı budur. Bir seçim biter bir seçim başlar” diye konuştu.

MİLLET KAZANDI DEVLET KAZANDI MAZLUMLARIN DUASI KAZANDI

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da Konya’nın bugüne kadar her zaman liderine sahip çıkarak en yüksek desteği verdiğini belirttiği konuşmasında, “Birlikte koştuk, birlikte yürüdük ve birlikte terledik. Bugün hamdolsun güzel bir neticeyi hep birlikte aldık. Tüm hemşehrilerimize ne kadar teşekkür etsek az. 2001’de yola çıkan bu hareket, bugüne kadar pek çok büyük işler yaptı. Olmaz denilenleri başardı. İnşallah 2018 ve sonrasında da çok daha büyük hamleler gerçekleşecek. Millet kazandı, devlet kazandı, mazlumların duası kazandı” dedi.

KAZANAN TÜRKİYE OLDU

Ankara'da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ise telefon bağlantısıyla alanda bulunanlara seslendi. Sorgun, “Aziz milletimiz 24 Haziran'da Türk siyasi tarihine altın harflerle yazılacak bir zafer kazanmıştır. Cumhurbaşkanımız yeni dönemin ilk başkanı olurken, AK Parti de yeni bir zafere imza attı. Bugün kazanan Türkiye olmuştur. Bugün kazanan dünyadaki bütün mazlumlar olmuştur. Milletimiz dünyaya demokrasi dersi verdi. Elhamdülillah bu seçim huzur ve sukunetle geçti. Sizlere binlerce kez teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya milletvekillerinin de hitap ettiği program için meydanda toplanan vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar sevinç gösterilerinde bulundu.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay Sağlıklı Yaşam İçin Çocuklarla Birlikte Pedal Çevirdi
2 Başkan Altay: İlçelerin Standardını Yükseltmek İçin Çalışıyoruz
3 Başkan Altay: Yeni Büyükşehir Yasası ile İlçelerimiz Gelişiyor
4 Başkan Altay Kadınhanı ve Ilgın’da Vatandaşlarla Buluştu
5 Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Birçok Ülkeden Nitelikli Eserler Katılıyor
6 Başkan Altay, Bisiklet Kazanan Çocukların Mutluluğuna Ortak Oldu
7 Başkan Altay: Bayrağımız Gazilerimiz Sayesinde Gururla Dalgalanıyor
8 Yerli Üretelim, Yerli Tüketelim
9 Ahilik Çalıştayı Gerçekleştirildi
10 Tacikistan Büyükelçisi Rajabiyon Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
11Başkan Altay: Gazilerimiz Sayesinde Geleceğe Güvenle Bakıyoruz
12Esnaf Odalarından Ahilik Haftası’nda Başkan Altay’a Ziyaret
13Konyaspor Taraftarından Örnek Davranış
14Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun
15Miryokefalon Zaferi’nin 842. Yıldönümü Konya’da Kutlandı
16Başkan Altay, Bayırbucak Türkmenlerinin Yetim Çocuklarıyla Buluştu
17Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Katkı
18Konya Bölge Adliye Mahkemesi Açıldı
19Konya Merkezde Bisiklet Dağıtımı Başladı
20Hicri Yeni Yılımız Mübarek Olsun
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır