engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’nın 1.200 mahallesindeki muhtarların katılımı ile “Muhtarlar Buluşması” düzenlendi. Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, muhtarların şehirlerin kılcal damarları olduğunu belirtirken; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Eğer bugün Konya, Türkiye’nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biriyse bunda hepinizin çok büyük payı var” dedi.
21.06.2018 16:19 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Muhtarlar Buluşması” Konya genelindeki bütün muhtarları bir araya geldi.

HALKIMIZ VE MUHTARLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun programı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne ve programa ilgi gösteren muhtarlara teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız muhtarlarımıza büyük önem veriyor. Muhtarlarımız bizim kılcal damarlarımızdır. Bugüne kadar sizlere güvendik ve inandık, bundan sonra da inanmaya devam edeceğiz. Sizler bizi hiçbir zaman mahcup etmediniz bizler de aynı anlayışla sizleri mahcup etmemeye gayret ettik. Bakın sizler sesinizi Külliye’de en yüksek noktada duyuruyorsunuz. Çünkü bizler halkımızın taleplerine göz yumamayız” diye konuştu. Sorgun, “Başka bir şehirde bir altgeçit yapılacak veya bir park yapılacak. Bakıyorsunuz adı sanı duyulmamış bir dernek engel oluyor hizmete. Bugüne kadar Konya’da gerek merkezde gerekse de bütün ilçeler ve köylerde hangi hayırlı hizmet yapıldı da Konya bizlere engel oldu? Bu Konya ile Konyalıyla ve Konya’nın muhtarlarıyla ne kadar iftihar etsek azdır. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

SİZLER BİZİM UÇ BEYLERİMİZSİNİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın bin 200 muhtarı ile temsilin en güçlü olduğu illerden birisi olduğuna vurgu yaparak, “Muhtarlarımız bütün hizmetlerimizde vatandaşla aramızda bir köprü, bir iletişim kaynağı ve uç beylerimiz olarak görev yapıyorlar. Mahallelerdeki sorunların iletilmesinde, takibi ve çözümünde yine en büyük çözüm ortaklarımız. Eğer bugün Konya, Türkiye’nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biriyse bunda hepinizin çok büyük payı var. Allah hepinizden razı olsun.”

İNSANIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN GEREKEN HER YATIRIMI YAPACAĞIZ

5 yıl önce Yeni Büyükşehir Yasası’nı anlattıklarında birilerinin yasanın uygulanamayacağından söz ettiğini kaydeden Altay, “Aradan 4,5 yıl geçti ve şimdi hepinize soruyorum; bu yasa uygulanabiliyor mu? Bu yasa en iyi Konya’da uygulandı, uygulanıyor. Birçok ilçemiz önemli hizmetler aldı, almaya da devam ediyor. Kurucu dönem tamamlanmak üzere, şimdi yeni bir dönemin arefesindeyiz. Konyamızın her bölgesine daha iyi hizmet edebilmek için Selçuklu’da edindiğimiz tecrübeyi Büyükşehir Belediyemizin kurumsal yapısı ile birleştirerek hep birlikte Konya’yı geleceğe taşımak adına daha çok çalışacağız. İnşallah Konya’nın geleceği bugününden daha güzel olacak. Hep birlikte istişare edeceğiz, bir araya geleceğiz, gayret edeceğiz ve Konya’nın standartlarını yükselteceğiz. Konya insanının mutlu olması için her türlü yatırımı yapacağız. Bunu yapacak güçteyiz ve hepinizin desteği ile de bunu başaracağız” dedi.

MUHTARLAR BİZİM YOL ARKADAŞIMIZ

Önceki Dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın stadyumdan Bilim Merkezi’ne, İl Halk Kütüphanesi’nden restorasyonlara, şehir meydanlarından yeni birçok yatırıma, asfalta, yola, yeşil alan çalışmalarına, park bahçe çalışmalarına ve tarımsal desteklere kadar yapılan bütün hizmetleri sonuna kadar takip edip kendilerini motive ettiğini dile getirdi. Akyürek; “Muhtarlarımızla yıllarca çok sayıda toplantıda bir araya geldik. Birlikte birçok çalışmaya birlikte imza attık. Dolayısıyla bu buluşma benim için biraz daha farklı bir anlam ifade ediyor. Sizler bizim yol arkadaşımız oldunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, programa katılan muhtarlara teşekkür ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hep birlikte desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Programa ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtar derneklerinin başkanları ile 31 ilçeden 1.200 mahallenin muhtarı katıldı.

Diğer Haberler
1 Cumhurbaşkanımız Himayesinde Konya’da Aşure Dağıtıldı
2 Başkan Altay: Eski Stadyumun Millet Bahçesine Dönüşmesi Büyük Bir Vizyon
3 Birlik ve Beraberliğimiz Bir Başarı Hikayesine Dönüşüyor
4 Başkan Altay Sağlıklı Yaşam İçin Çocuklarla Birlikte Pedal Çevirdi
5 Başkan Altay: İlçelerin Standardını Yükseltmek İçin Çalışıyoruz
6 Başkan Altay: Yeni Büyükşehir Yasası ile İlçelerimiz Gelişiyor
7 Başkan Altay Kadınhanı ve Ilgın’da Vatandaşlarla Buluştu
8 Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Birçok Ülkeden Nitelikli Eserler Katılıyor
9 Başkan Altay, Bisiklet Kazanan Çocukların Mutluluğuna Ortak Oldu
10 Başkan Altay: Bayrağımız Gazilerimiz Sayesinde Gururla Dalgalanıyor
11Yerli Üretelim, Yerli Tüketelim
12Ahilik Çalıştayı Gerçekleştirildi
13Tacikistan Büyükelçisi Rajabiyon Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
14Başkan Altay: Gazilerimiz Sayesinde Geleceğe Güvenle Bakıyoruz
15Esnaf Odalarından Ahilik Haftası’nda Başkan Altay’a Ziyaret
16Konyaspor Taraftarından Örnek Davranış
17Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun
18Miryokefalon Zaferi’nin 842. Yıldönümü Konya’da Kutlandı
19Başkan Altay, Bayırbucak Türkmenlerinin Yetim Çocuklarıyla Buluştu
20Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Katkı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır