engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyalıların ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, çocukların sevindirildiği, umutların tazelendiği, huzurlu bir bayram diledi.
14.06.2018 14:06 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

“İslam âlemi olarak mübarek bir Ramazan Bayramı’nı daha idrak etmekteyiz.

Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Manevi duyguların en üst seviyede olduğu; birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının doyasıya yaşandığı mübarek Ramazan ayını hep birlikte idrak ettik.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayı boyunca millet olarak büyük bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergiledik. Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde, dost ve kardeş ülkelerde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; yemeğimizi, ekmeğimizi, suyumuzu paylaştık.

Biz mübarek ayı güzellikler içinde yaşarken Filistin’de, Suriye’de, Arakan’da, Doğu Türkistan’da ve mazlum coğrafyalarda Müslüman kardeşlerimizin kanı akmaya devam etti. Ramazan ayında onların kurtuluşu için de dua ettik, gözyaşı döktük.

Bildiğiniz gibi Konyamızda Ramazan ayı her zaman bir başka güzel yaşanır. Bu yıl da başta belediyelerimiz olmak üzere; sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırseverlerimizin yaptığı yardım çalışmalarıyla, mahallelerde düzenlediğimiz ve yüz binlerce komşunun bir araya geldiği Mahalle İftarlarıyla, teravih programlarıyla, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin evlerini ziyaretlerimizle farklı bir ay yaşadık.

Şimdi gönül birliği içinde bayramı idrak ediyoruz. Bu güzel beraberlik ve kaynaşma günlerinde komşularımızı, yakınlarımızı, dostlarımızı ziyaret ederek; çocuklarımızı ise hediyeler ve sıcak ilgimizle sevindireceğiz. Çocuklarımızın bayram coşkusunu doyasıya yaşaması için gayret edeceğiz.

Hemşehrilerimizin bayramı daha rahat karşılayabilmeleri ve ihya edebilmeleri için ilçe belediyelerimizle birlikte gerekli tüm tedbirleri aldık. Esnaflarımızın talepleri üzerine, hemşehrilerimizin alışverişlerini daha rahat yapabilmeleri için otoparklarımızı bayram öncesi için ücretsiz yaptık. Nöbetçi ekiplerimiz, mezarlıkların ve şehrin genel temizliğini yaptı. Bayram süresince KOSKİ, İtfaiye, Zabıta ve Fen İşleri ekiplerimiz mesai yaparak çıkabilecek sorunlara anında müdahale edecek. Ayrıca vatandaşlarımız otobüs ve tramvaylardan bayramın ilk 2 günü ücretsiz, üçüncü günü yüzde elli indirimli yararlanabilecek.

Hemşehrilerimizin yangın ve benzeri afetlerle ilgili İtfaiye’yi 112; su, kanalizasyon, sayaç, sokak ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili KOSKİ’yi 185, Zabıta’yı ise 265 01 93 nolu telefonlardan aramaları yeterli olacaktır.

Bu vesileyle hepinizin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor; çocukların sevindirildiği, umutların tazelendiği, huzurlu bir bayram diliyorum. Bayramınız mübarek, hayatınız bereketli ve mutlu olsun.”

Diğer Haberler
1 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
2 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
3 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
4 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
5 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
6 UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
7 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
8 Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
9 Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
10 Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
11Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
12Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
13Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
14Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
15Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
16Büyükşehir’den Hotamış’a 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi
17Prestij Caddeler İlçelere Değer Katıyor
18Başkan Altay Yaz Kampındaki Öğrencilerle Buluştu
19Konya’nın İki İlçesine Daha Mezbahane Kazandırılıyor
20Başkan Altay Sahip Ata Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır