engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay: Konya Dünyaya Örnek Bir Ramazan Geçiriyor  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram İlçesi’ndeki yedi mahallenin katılımı ile düzenlenen iftar programlarında binlerce Konyalı ile buluştu. İftar programlarına katılanlarla tek tek ilgilenen Başkan Altay, Konya’nın Ramazan’ın en güzel yaşandığı şehirlerden birisi olduğunu belirterek, Şehrimiz adeta oruç tutuyor, Ramazan’da kıyama kalkıyor. Ramazan’ın güzelliği de bu aslında. Konya bu manada tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir Ramazan geçiriyor” dedi.
21.05.2018 12:15 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram İlçesi’nde Büyük Kovanağzı, Yenice, Ladikli, Hacıisa, Arif Bilge, Batı Hadimi ve Küçük Kovanağzı mahallelerinin sakinleri ile iftarda buluştu.

KONYA, RAMAZAN’IN EN GÜZEL YAŞANDIĞI ŞEHİRLERDEN BİRİSİ

İlk olarak Çeçenistan Caddesi’ndeki iftar programına katılarak mahalle sakinleriyle tek tek ilgilenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan’daki kardeşlik ve birlik-beraberlik duygusuna vurgu yaptı. Konya’nın Ramazan’ın en güzel yaşandığı şehirlerden birisi olduğunu belirten Başkan Altay, “Şehrimiz adeta oruç tutuyor. Adeta Ramazan’da kıyama kalkıyor. Bugün de burada çok güzel bir manzara var. Sokağımız adeta şenlenmiş. Ramazan’ın güzelliği de bu aslında. Konya bu manada tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir Ramazan geçiriyor. Bu Ramazan yaz Ramazanın sonlarından birisi. Dolu dolu yaşamak için büyük bir fırsat. Özellikle çocuklarımızı da Ramazan’a dahil edelim. Camilere, teravihlere onları da götürelim. Şu anda sofralarda birlikte olduğumuzu gibi camilerde de birlikte olun” şeklinde konuştu.

TÜM ÜMMET COĞRAFYASININ HUZURA KAVUŞMASI İÇİN DUA EDELİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Altay daha sonra Arif Bilge Mahallesi’ndeki ikinci iftar programında da binlerce mahalle sakiniyle buluştu. İftar vakitlerinin duaların en makbul olduğu anlar olduğunu hatırlatan Başkan Altay, “Onun için sizlerden önce şehrimize, ülkemize, sayın Cumhurbaşkanımıza ve ümmet için dua etmenizi istirham ediyorum. Zor günlerden geçiyoruz. Bugün birlikte olduğumuz gibi birlik ve beraberliğimiz zor zamanlarda üstesinden gelecektir. Ramazan, paylaşmak demek, Ramazan bereket demek. Bugün siz de yaşlısıyla, genciyle, çoluğuyla çocuğuyla hep beraber bu bereketi paylaşıyoruz. Biz burada huzur içinde iftar yaparken tüm ümmet coğrafyası da bu huzura kavuşması için mutlaka dua edelim” ifadelerini kullandı.

İftar programlarına katılan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Büyükşehir Belediyemizin bereket sofrasında bizleri bir araya getiren Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederim. Güzel Meramımızın gelişmesi için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler
1 Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
2 Başkan Altay Oyunu 2340 Nolu Sandıkta Kullandı
3 Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu
4 Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu
5 Tüm Türkiye’yi Yerköprü Şelalesi’ne Bekliyoruz
6 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
7 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
8 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
9 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
10 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
11Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
12Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
13Konya Bayramlaştı
14Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
15Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
164 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
17Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
18450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
19Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
20Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır