engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Konya’da Bir Ramazan Güzelliği: Mahalle İftarları  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanlar ve Büyük Sinan mahallelerinde düzenlenen iftar programlarında binlerce mahalle sakini ile buluştu. Başkan Altay, mahalle iftarlarındaki tablonun Ramazan’ın Konya’da ne kadar güzel yaşandığını ve anlaşıldığının bir göstergesi olduğunu söyledi.
20.05.2018 14:03 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanlar ve Büyük Sinan mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarına katılarak vatandaşla bir araya geldi.

BU BİRLİK VE BERABERLİK TABLOSU BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR

İlk olarak Doğanlar Mahallesi’ndeki iftarda mahalle sakinleriyle bir araya gelen ve iftara katılan vatandaşlarla tek tek ilgilenen Başkan Altay, burada yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Ramazan kardeşlik demek, dostluk demek, paylaşmak demek. Bugün olduğu gibi her gün her yaştan insanımızla birlikte aynı sofrada iftarımızı yapıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizin, amcalarımızın, teyzelerimizin oluşturduğu bu görüntü ne kadar da güzel bir birlik ve beraberlik tablosu. İnşallah bu Ramazan birlik, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin arttığı, bütün dünyada insanların mutlu bir şekilde Ramazanlarını idrak edecekleri bir ay olur. Bizler burada rahat mekânlarımızda iftarlarımızı yaparken Filistin’deki kardeşlerimiz zulüm altında oruç tutuyorlar. Gönlümüz onlarla beraber. Ama inşallah bu hüznümüz son bulacak ve Ramazanlar ümmetin birlik ve beraberliğine kardeşliğine vesile olacak.”

DOĞANLAR MAHALLESİ DAVAMIZA HER ZAMAN EN YÜKSEK DESTEĞİ VERİYOR

İftar programına katılarak mahalle sakinlerinin Ramazanlarını tebrik eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de “Doğanlar her zaman üzerine düşeni ve gerekeni yaptı. Her zaman en yüksek desteği Doğanlar Mahallemizden aldık. Hepinizden Allah razı olsun. Ramazan-ı Şerif’e biraz buruk girdik ama zalimlerin hesabı varsa Cenab-ı Hakk’ın da bir hesabı var. Cenab-ı Hakk’ın hesabı da galip gelecektir” diye konuştu.

BU SOFRALAR KONYA’DA RAMAZAN’IN NE KADAR GÜZEL YAŞANDIĞININ VE ANLAŞILDIĞININ GÖSTERGESİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha sonra Büyük Sinan Mahallesi’ndeki iftar programına geçti. Burada da mahalle sakinleriyle sohbet ederek Ramazanını tebrik eden Altay, “Çok yoğun bir Ramazan geçiriyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak her gün mahallelerimizde iftar programları düzenliyoruz. Bugün de sizin misafiriniziz. Bizleri kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bugün burada bulunmanız bizler için büyük bir mutluluk. Bugün her yaştan insanımızla aynı sofradayız. Ramazan’ın güzelliği de budur. Bu sofralar da Konya’da Ramazan’ın ne kadar güzel yaşandığının ve anlaşıldığının bir göstergesi” dedi.

AK Parti İl Başkanvekili Lokman Özturhan ile AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise konuşmalarında iftar programını organize eden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler ve iftara katılan vatandaşların Ramazanlarını tebrik ettiler.

BAŞKAN ALTAY TERAVİH SONRASI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, iftar programının ardından Mahmuriye Camii’nde teravih namazı sonrası cami cemaati ve mahalle sakinleriyle buluştu. Başkan Altay, mahalle sakinlerinin Ramazanlarını tebrik etti.

Diğer Haberler
1 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
2 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
3 Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
4 Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
5 Konya Bayramlaştı
6 Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
7 Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
8 4 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
9 Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
10 450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
11Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
12Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
13Büyükşehir Ramazan Bayramı’na Hazır
1424 Haziran Akşamı da Bayram Yapmak İstiyoruz
15Başkan Altay, İftarda Kululularla Buluştu
16Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
17Kadir Gecesi’nde On Binler Mevlana Meydanı’nda Buluştu
18Konya’nın Manevi Mimarlarından Lâdikli Ahmet Hüdai Hazretleri Anıldı
19Binlerce Ilgınlı İftar Sofrasında Ramazan Bereketini Yaşadı
2024 Haziran Seçimlerinde Konyalılara Güveniyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır