engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
114.606
Mobil uygulamamız günlük ortalama
301.721
kez ziyaret edilmektedir.
Başkan Akyürek: Belediye Çalışanları Açısından Yeni Bir Dönem Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, “Kurum Kültürü, Aidiyet Duygusu, Kurumsal Temsiliyet” başlıklı eğitim seminerinde belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Taşeron sisteminin artık bittiğini belirterek, yeni sistemin tüm çalışanlara ve iş dünyasına hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, hükümetin iş güvenliği, ücret politikası ve sosyal haklar açısından sorunlu bir yapıyı sona erdirdiğini, yasayla birlikte yeni bir dönemin başladığını vurguladı.
09.04.2018 14:15 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı KOMEK yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Seminerde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron sisteminin artık bittiğini belirterek, yeni sistemin tüm mesai arkadaşlarına ve iş dünyasına hayırlı olmasını diledi. Hükümetin gerek iş güvenliği, gerek ücret politikası, gerekse de sosyal haklar açısından sorunlu bir yapıyı sona erdirdiğine vurgu yapan Başkan Akyürek, yasayla birlikte yeni bir dönemin başladığını dile getirdi.

Bütün çalışanların artık belediyenin bir taşeron işçisi değil, asli elemanı konumuna geldiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Bu yeni yapıyla birlikte iş güvencesi daha güçlü bir şekilde sağlanmış oldu. Yine toplu sözleşme gibi haklar süreç içinde edinilmiş olacak. İzin, sağlık, tazminat gibi sosyal haklar konusunda tartışmalar ortadan kalkmış olacak. Devlete ve millete ayrı bir güven gelmiş olacak. Konya’da bu noktada çok önemli şehirlerden birisi. Biz de KOSKİ ile birlikte şu anda yeni statüyle çalışmaya başlayan arkadaşlarımızın sayısı tam 6 bin 955” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE HİZMETİ BİR VAKIF HİZMETİDİR

Belediye çalışmasının sadece maişet temini çalışmasından ibaret olmadığını, aynı zamanda bir halk hizmeti, bir vakıf hizmeti olduğunu belirten Başkan Akyürek, belediye çalışanlarının belediyede hizmet verirken aynı zamanda hayırlı bir faaliyete de katkı yaptığını ifade etti.

BÜTÜN YERLEŞİM YERLERİNDE KURUMSAL YAPININ İZLERİNİ GÖRÜYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde mevcut yasadan yararlanan KOMEK ve ASEM çalışanlarına hitap eden Başkan Akyürek, Meslek Edindirme Kurslarının kuruluşundan bugüne Konya’da çok büyük bir boşluğu doldurduğunu, 2004 yılında yapılandırılan kursuların son dönemde çok daha büyük ve güçlü bir yapıya kavuştuğunu belirtti. “Bugün Konya’nın bütün ilçelerde, bütün yerleşim yerlerinde bu kurumsal yapının izini görüyoruz” diyen Başkan Akyürek, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “KOMEK toplumumuzun büyük bir kesimini kucaklamış bir kurumsal yapıya kavuştu. Sertifika alan ve kurslardan istifade eden 600 bine yaklaşan bir kayıt sayısına ulaştık. Nüfusa kıyasla Türkiye’deki en yaygın halk eğitim çalışması. Beşikten mezara kadar ilim öğrenme düsturuyla hareket eden bu sürekli eğitim faaliyeti Konya’da gerçekleşiyor. Bizim mesleki eğitim faaliyetimiz nüfusa oranla Türkiye’de birinci sırada geliyor. Bu da hakikaten şehrimizin karakterini, kalitesini, seviyesini yansıtan bir gösterge. KOMEK’lerimiz ve ASEM’lerimiz sadece bir mesleki formasyon kazandırmıyor. Aynı zamanda bir sosyalleşmenin, bir sevgi, saygı, dostluk ortamının oluşmasına, komşuluk ilişkilerinin güçlenmesine, insanlarımız arasındaki tanışıklığın, dayanışmanın kuvvetlenmesine, böylece toplumun da huzuruna vesile oluyor. Yine bu faaliyetlerimiz aile içi sorunların çözümünde, huzur ikliminin oluşmasında da bir rol üstlenmiş oluyor.”

KOMEK BÜYÜK BİR AİLE

“Kurum Kültürü, Aidiyet Duygusu, Kurumsal Temsiliyet” başlıklı hizmet içi eğitim seminerinde konuşan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu da, KOMEK ve ASEM’lerin il merkezi ile ilçelerdeki yöneticilerinin ve hocalarının tamamının büyük bir aileyi oluşturduklarını, elde edilen başarının bu büyük ailenin çabasıyla ortaya çıktığını söyledi. Köseoğlu, konuşmasında “Kurumsal aidiyet size kuruma karşı bir bağlılık oluştursun, fakat bağımlılık oluşturmasın” dedi.

Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri belediye bünyesinde bulunan diğer birimlere yönelik devam edecek.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür
2 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şeb-i Arus’a Katıldı
3 Cumhurbaşkanı Erdoğan Konyalılarla Buluştu
4 Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
5 Başkan Altay’dan Taziye Mesajı
6 Başkan Altay “Direnişten Şahlanışa 2023” Programında Gençlerle Buluştu
7 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
8 Kamuoyuna Duyuru!
9 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
10 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
11Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
122. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
13Dünya Konya’da Buluşuyor
14Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
15Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri
16Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
17Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
183 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
19Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
20Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır