engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyük Türkiye İdealine Hizmet Şeref ve Onur Mücadelemizdir  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Beyşehir ilçesine kazandırılan yatırımlarda incelemelerde bulunarak Yerel Buluşmalar programına katıldı. Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Beyşehir’e 101 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Akyürek, Büyük Türkiye idealine hizmet etmek için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Akyürek, “Ne mutlu büyük Türkiye hedefi için çalışanlara. Bu mücadele bizim hem şeref ve onur mücadelemiz hem de manevi sorumluluğumuzdur” dedi.
05.04.2018 14:06 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yerel Buluşmalar programı, yatırım incelemeleri ve vatandaşlarla buluşmak için Beyşehir İlçesini ziyaret etti.

İlçede büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Akyürek, Beyşehir Kültür Merkezi’nde teşkilat mensupları, muhtarlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katıldığı Yerel Buluşmalar programına katıldı.

ZİLLETTEN KURTULUŞUN ADRESİ TÜRKİYE

Programda ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Akyürek, “Bizler bu yaptığımız çalışmalarla ve ortaya konan eserlerle hep Büyük Türkiye idealine hizmet etmeye çalışıyoruz. Ne mutlu büyük Türkiye hedefi için çalışanlara. Bu çok büyük bir şereftir. Herkesin bir tarafından tutması lazım. Bu mücadele bizim hem şeref ve onur mücadelemiz hem de manevi sorumluluğumuz. Afganistan’da hafızlık kursunu tamamlayan 100 hafız çocuk için tören düzenleniyor. Amerikan uçakları bombalamış tamamı şehit olmuş. Bu zillet Müslümanlara yakışmıyor, bu zillet Ümmeti Muhammed’e yakışmıyor. Hamdolsun bu zilletten kurtuluşun adresi de Türkiye” diye konuştu.

ŞU ANA KADAR BEYŞEHİR’E 101 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

Büyükşehir Belediyesi olarak Yerel Buluşmalar programlarını 4 yıldır devam ettirdiklerini, Büyükşehir Yasası’nın uygulanmaya başladığı 2014’ten bu yana en az 6 defa Beyşehir’i ziyaret ettiklerini söyleyen Başkan Akyürek, Beyşehir’e yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Başkan Akyürek, “Mahalle yollarına şu ana kadar 10 milyon lira harcadık. Eksik olan mahalle yollarını da bu yaz tamamlamaya çalışacağız. Bu yollar da 40 kilometre uzunluğunda ve 5 milyon liraya mal olacak. Şehir Konağımızın yapım süreci devam ediyor ve 3 milyon liraya mal olacak. İnşallah bir iki ay içinde açılışını yapacağız. Katlı otoparkımız toplamda 15 milyon liraya mal olacak. Kanalizasyon yatırımına 3 milyon lira harcandı. Küçük ölçekli sulama projelerine tam 20 milyon liralık bir destek oluşturduk. Devam eden yatırımlar için de yine 11 milyon liraya yakın para harcanacak. Otopark ihalesi yapmadan ve eksik kalan ihaleleri yapmadan şu ana kadar Beyşehir’e olan yatırım tutarımız 101 milyon lira oldu. Hayırlı mübarek olsun” dedi.

İMKÂNSIZ DENEN HİZMETLER BİR BİR HAYATA GEÇTİ

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da “Dört yıl içinde gerçekten çözülmesi zor ve imkânsız denilen hizmet ve projeler bu dönümde çözüldü ve bir bir hayata geçti. Bu noktada bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Büyükşehir yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya İl Başkanvekili Ahmet Fatih Özboyacı, AK Parti iktidarının yerel yönetimlerle birlikte çok önemli yatırımları hayata geçirdiğini dile getirerek, “Ben hem bir vatandaş hem de bir teşkilat mensubu olarak Tahir Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni Büyükşehir Yasası’nı en iyi şekilde uygulayan bir örnek oldu” dedi.

AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol ise bölgeye ciddi yatırım yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

Z KÜTÜPHANELER ÖNEMLİ KATKILAR YAPIYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Beyşehir programı kapsamında Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’nu da ziyaret etti. Belediye olarak Konya’da 100 zenginleştirilmiş kütüphane hedefi koyduklarını ve bu rakamı yakaladıklarını dile getiren Başkan Akyürek, “Şimdi yeni bir hedef koyduk ve 100 yeni kütüphane daha yapacağız. Böylece sayı 200’e çıkmış olacak. Konya dünya kitap başkenti unvanını almak için Birleşmiş Milletler Kültür Teşkilatı’na UNESCO’ya müracaat etti. İnşallah onu da başaracağız. Bu çalışmalar da o hedefe ulaşmada bize katkı yapacak” diye konuştu.

Başkan Akyürek, okulda bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetini de dinledi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından okula kazandırılan Z Kütüphaneyi inceledi.

SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ PLANLANIYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen ve Sürekli Eğitim Merkezi’ne dönüştürülmesi planlanan Atapark Tesislerinde incelemelerde bulundu. Başkan Akyürek, ayrıca yapımı tamamlanan Beyşehir Devlet Hastanesi bahçesine fidan dikti.

Diğer Haberler
1 Büyükşehir’den Konya Tarihine İz Bırakacak Kamulaştırma
2 İslam Düşünce Atlası’na Bir Ödül de Türkiye Yazarlar Birliği’nden
3 23 Nisan’da Makamlar Çocuklara Emanet
4 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
5 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
6 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
7 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
8 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
9 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
10 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
11Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
12Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
13Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
14Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
15Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
16“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
17Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
18Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
19Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
20Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır