engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çeltik İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çok sayıda yatırımı yerinde inceleyerek vatandaşlarla buluştu. Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Çeltik İlçesine 29 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Akyürek, bütün ilçelerin aldıkları yatırımlarla kısa süre içinde Konya merkez seviyesine geleceğini söyledi.
05.01.2018 12:42 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yatırım incelemeleri ve halk buluşmaları kapsamında Çeltik İlçesi’nde çeşitli programlara katıldı.

SORUMLULUĞUMUZ EMANETE SAHİP ÇIKMAK

Çeltik Belediye Başkanı Mehmet Ekizoğlu, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Meclis üyeleri ve muhtarlarla birlikte ilk olarak ilçede yürütülen Medeniyet Okulu programında öğrencilerle ve öğretmenlerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Başkan Akyürek, “Dinimizi iyi öğreneceğiz. Peygamber Efendimizin hayatını örnek alacağız. Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bilmeyen öğrencimiz kalmamalı. O’nu kendimize rehber edinmeliyiz. Tarihimizi, kültürümüzü, anne-babamıza, öğretmenlerimize saygıyı da ahlakımızın gereği olarak öğreneceğiz ve uygulayacağız. Bu topraklar Selçuklu ve Osmanlı ecdadımız tarafından bize büyük fedakarlıklarla emanet edildi. Bizim sorumluluğumuz bu emanete sahip çıkmak ve vatanımızı, milletimizi daha güçlü hale getirmektir. Gençler olarak hedeflerinizi güçlü tutun. Vatanımıza, milletimize, şehrimize, insanımıza hizmet etmeyi gaye edinin” dedi.

Başkan Akyürek, programın sonunda Konya’daki bilgi yarışmalarda derece alan öğrencilere hediyelerini takdim etti.

BÜYÜKŞEHİR’DEN OKULLARA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE

Daha sonra Çeltik Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından okula kurulan kütüphanede de incelemelerde bulundu. Konya genelinde 110 adet zenginleştirilmiş kütüphaneyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, “Bu bir yol açma ve yönlendirmedir. Kütüphane, okuma ve ders çalışma kültürünün edinilmesi için bir yol göstermedir. Hayat boyu öğrenmeye, öğrendiklerimizi uygulamaya ve başkalarına da öğretmeye de gayret gösterin” ifadelerini kullandı.

ÇELTİK İLÇESİNE 29 MİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Şehir Parkı’nda da vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Akyürek, bugüne kadar ilçeleri yılda en az 2 defa ziyaret ederek değerlendirmeler yaptıklarını kaydetti. Büyükşehir olarak Çeltik’e şu ana kadar 29 milyon liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Akyürek, diğer yatırımların yanında ilçeye kapalı pazar yeri ve şehir konağını da bu yıl kazandıracaklarını vurguladı.

BÜTÜN YATIRIMLAR PROGRAMA ALINDI

Konya’nın son yıllarda büyük gelişme kaydettiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerimizin 15-20 yılda aldığı mesafeyi yeni metropol ilçelerimiz 10 yıl içinde tamamlayacak. Bütün yatırımlar programa alındı. Arıtma tesislerinden kanalizasyona, grup suyundan üst yapı yatırımlarına, kültür merkezlerinden okullarımızın bakımına, şehir konaklarından pazar yerlerine, prestij caddelerden mahalle yollarına kadar bir plan içinde çalışıyoruz” diye konuştu.

PRESTİJ CADDE ÇALIŞMASI İNCELENDİ

Çeltik ilçe merkezine kazandırılan prestij cadde yatırımında da incelemelerde bulunan Başkan Akyürek, ilçelerin birçoğunun sıcak asfalt ile andezit kaldırıma Yeni Büyükşehir Yasasıyla kavuştuğunu belirterek, imkanlar ölçüsünde gerekeni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ

Başkan Akyürek, beraberindeki heyetle birlikte Çeltik Merkez Mezarlığında tamamlanan mezarlık düzenleme çalışması ve kurulumu yapılan Konya Mezarlık Bilgi Sistemi’nde (KONMEB) incelemelerde bulundu.

Mezarlıkların bakımlı olmasının önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Çeltik’te 20’ye yakın mezarlık var. Tamamının standardının yükseltilmesi için çalışıyoruz. Kamulaştırma yapılan mezarlıklar var. Merkezde mezarlık problemi kalmıyor. Mezarlıkların tamamında bir anıtsal eseri, taziye mekanını, Mezarlık Bilgi Sistemini yapıyoruz. Türkiye’de bu sistemi ilk kuran belediye biz olduk. Çeltik’te de bin 500’e yakın mevtanın kayıtları sisteme girildi. Gelenler mezarın yerini bu sistem ile kolayca bulabiliyor” dedi.

Çeltik Belediye Başkanı Mehmet Ekizoğlu da Yeni Büyükşehir Yasası sonrası ilçenin önemli yatırımlar aldığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

Diğer Haberler
1 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
2 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
3 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
4 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
5 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
6 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
7 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
8 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
9 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
10 Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
11Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
12Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
13Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
14Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
152017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
16Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
17Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
18İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
19Büyükşehir’den 950 Km Su, 453 Km Kanalizasyon Şebekesi
20Konya Bilim Merkezi, 3.5 Yılda 915 Bin Bilim Meraklısını Ağırladı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 127.725 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 270.712 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır