engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek Cihanbeyli Şehir Konağı’nın Açılışını Yaptı  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Cihanbeyli Şehir Konağı’nın açılışını yaparak ilçede faaliyet gösterecek Medeniyet Okulu’nun dönem açılışını gerçekleştirdi. Aile Sanat ve Eğitim Merkezi olarak kullanılan Şehir Konağı’nın ilçeye renk kattığını belirten Başkan Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 3,5 yılda ilçeye 108 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti. Başkan Akyürek, “Cumhurbaşkanımız önderliğinde Büyük Türkiye, Lider Ülke Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
21.12.2017 15:49 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cihanbeyli ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirerek Medeniyet Okulu’nun dönem açılışına katıldı.

İlçelerdeki Yatırım Hamlesi programları kapsamında Cihanbeyli’ye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilk olarak Cihanbeyli Belediye Salonu’ndaki Medeniyet Okulu dönem açılışı programında öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

ÖĞREN, YAŞA, ÖĞRET, YAŞAT

Medeniyet Okulu’nun bir değerler eğitimi projesi olduğunu ve Konya’nın tamamında uygulandığın kaydeden Başkan Akyürek, amaçlarının öğrencilerin değerlerini, inancını, kültürünü, ülke sevgisini, aile bağlılığını, iyi insan olmayı öğrenmesi olduğunu kaydetti. Öğrencilerin öğrendiklerini uygulamasının ve yaşatmasının önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Öğrenmek yetmiyor, sonra öğrendiklerimizi uygulayacağız, başkalarına öğretmeye ve yaşatmaya çalışacağız. Yani dört kelime; öğren, yaşa, öğret, yaşat. Bunu hayat boyu unutmayın” dedi.

Başkan Akyürek, Medeniyet Okulu’na emek veren ve katılan herkese de teşekkür etti.

CİHANBEYLİ ŞEHİR KONAĞI AÇILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pırıltı, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Karaburun, Konya Şoför Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Can, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile birlikte ilçeye kazandırılan Şehir Konağı’nın açılış programına da katıldı.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 3,5 yılda ilçenin aldığı yatırımlarla adeta altın yıllarını yaşadığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü, İlçe Belediyemiz ve bakanlıklarımızın eserleri ard arda yükseliyor. İlçemizi adeta yeniden imar ediyoruz. İlçemize verdiği katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİR KONAĞI İLÇEYE DEĞER KATTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 3,5 yıl içinde Cihanbeyli’de yedinci toplu programı yaptıklarını hatırlatarak, birçok şehir yeni dönemde kurumsal yapısını tamamlayamazken Konya’da ilçe belediyeleri ile birlikte şehrin tamamında yatırımları artırarak sürdürdüklerini dile getirdi.

Şehir Konağı’nın ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, “Spor alanları, yüzme havuzu, salonları, meslek edindirme kurs alanları ve sosyal donatıları ile ilçemize renk katan önemli bir kazanım oldu” diye konuştu.

CİHANBEYLİ’YE 3,5 YILDA 108 MİLYON LİRA YATIRIM

Programda ilçeye yapılan yatırımları anlatan Başkan Akyürek, şunları söyledi: “Cihanbeyli İlçemiz İstanbul büyüklüğünde bir coğrafyaya sahip. Çok sayıda mahalle ve uzun mahalle yolları var. Belediye olarak en fazla mahalle yolu harcamasını burada yaptık. Büyükşehir olarak şu ana kadar 194 kilometre mahalle yolunu tamamlayarak bu yollara 22 milyon lira harcadık. Eksik kalan mahalle yolları 2018 yılında tamamlanmış olacak. İlçe merkezinde gerçekleştirdiğimiz prestij cadde düzenlemeleri gibi bir düzenlemeyi ilçeye bağlı Yeniceoba Mahallesi’nde de yapacağız. Bölge için bir asfalt plenti ihtiyacı vardı. Burada da bir asfalt plentini tamamladık Önümüzdeki yıl çalıştıracağız ve bölgede asfalt çalışması daha da kolaylaşacak. 240 bin ton kapasite asfalt plenti 4 milyon liraya mal oldu.”

İlçede sadece Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün grup suyu, su şebekesi, su deposu, kanalizasyon, su kuyusu gibi yatırımları için 46 milyon 800 bin lira harcama yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, grup suyunun 11 mahalleyi sağlıklı suya kavuşturacağını ve 2018 yılında hizmete alınacağını vurguladı.

Başkan Akyürek, Cihanbeyli’ye 3,5 yılda kazandırdıkları toplam yatırım tutarının 108 milyon lira olduğunu da belirterek, ilçe için hayırlı olmasını diledi.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımların ulaşmadığı hiçbir mahalle ve belde olmadığını belirten Başkan Akyürek, “Cumhurbaşkanımız önderliğinde Büyük Türkiye, Lider Ülke Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz. Bu kervana katılan, destek olan, birlikte yürüyen bütün kardeşlerimize şükranlarımı arz ediyorum. İslam coğrafyasının her yeri bizi bekliyor. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu, Orta Asya, Arakan, hepsi Lider Ülke Türkiye’nin emperyalizmi yenmesini, sömürgeci düzene son vermesini, onların karşısında mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını bekliyor. Yeryüzünde nerede bir mazlum varsa onun ızdırabını da duyan bir inanca, geleneğe, tarihe ve mirasa sahibiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) olarak hizmet veren ve 2.6 milyon liraya mal olan Cihanbeyli Şehir Konağı’nın açılışı yapıldı. Başkan Akyürek, daha sonra ilçeye kazandırılan çok sayıda yatırımda da incelemelerde bulundu.

Diğer Haberler
1 Konya Uluslararası Yeşil Başkentler Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak
2 Başkan Akyürek Ilgın’da Yatırımları İnceledi Vatandaşlarla Buluştu
3 Kadınhanı’nda Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
4 Konya ve Kahramanmaraş Medeniyetimizin Temel Şehirleridir
5 Binlerce Öğrenci Tarihi ve Kültürel Değerlerimizi Yakından Tanıyor
6 AK Parti İl Danışma Meclisi ve Vefa Programı Düzenlendi
7 Her Hafta Sonu “Sema”da Buluşalım
8 MUBİS Muhtarlara Büyük Kolaylık Sağlıyor
9 Medeniyetimize ve Mirasımıza Çok İyi Sahip Çıkmalıyız
10 Dualarımız Kahraman Mehmetçik İçin
11Yeni Dönemde Şehir Kimliği ve Estetiği Ön Planda Olacak
12Alo 153 ile Kapımız Her Zaman Açık
13Büyükşehir’in Canlı Yayın Kameralarına Büyük İlgi
14Ankara’da Konyalılar Buluşması Yapıldı
15Tarihi Eserler Büyükşehir Koruması Altında
16Büyükşehir’den Hafızlar İçin Daru’l Huffaz
17Konya’nın Tarihi Dokusu Belediye Başkanlarını Etkiledi
182002’den Bugüne Ülkenin Tarihini Değiştirdik
19AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Konya Planlamada Örnek Şehir
20AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya’da “Millete Hizmet Sevdamız Bizi Her Zaman Diri Tutuyor”
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır