engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Konya Milli ve İslami Duruşun Merkezidir  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrası basın mensuplarının sorusu üzerine gündemi değerlendirdi. Konya’nın yüzlerce yıldır milli ve İslami duruşun, düşüncenin merkezi olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Hiçbir terör örgütü, FETÖ, DAEŞ dahil, hiçbir terör örgütü Konya’da etkinlik kuramaz, Konya’ya nüfuz edemez” dedi. Başkan Akyürek, kanun önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayarak, “Bağımsız ve tarafsız yargıya herhangi bir şahsın ve kurumun baskı yaptığını iddia etmek, sadece o şahıs ve kurumlara değil, aynı zamanda bağımsız yargıya da bir bühtanda bulunmak olur” diye konuştu.
30.08.2017 16:12 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrası basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevapladı.

ZAFER BAYRAMI’NI TEBRİK EDİYORUM

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik eden Başkan Akyürek, “Bağımsızlık ruhu, istiklal duygusu millet olarak bizim asli özelliklerimizdendir. Bu coğrafyayı vatan yapan ecdadımız yüzlerce yıl bu mücadeleyi vermiş, en son 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmıştır. Bu milli duruş, bu istiklal duygusu en son 15 Temmuz hadisesinde de milletimizde temayüz etmiş, ortaya çıkmıştır. Bu duyguyla 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Mücadeleler bitmediğini, şu anda ülkemizi istikrarsızlaştırmak isteyen, coğrafyamızı bölüp parçalamak isteyen unsurların mücadele halinde olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Gerek terör örgütleri, gerek müstevliler, sömürgeci güçler coğrafyamızdaki mücadeleleri devam ettiriyorlar ama biz millet olarak birlik ve beraberlik içinde bunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

BAĞIMSIZ YARGIYA BASKI İDDİALARI YARGIYA BÜHTANDIR

Konuşmasında, geçtiğimiz hafta sonu evlenen oğlu Hasan Sami’nin düğününe katılarak mutluluklarını paylaşan bütün basın mensuplarına ve Konyalılara teşekkür eden Başkan Akyürek, Konya gündemi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kanun önünde herkes eşittir. Adliyeye, bağımsız ve tarafsız yargıya baskı gibi iddialar aynı zamanda yargıya bühtan ve iftiradır. Tabii suçların şahsiliği ilkesini ve bir suç iddiası varsa iddia edilenin savunma hakkını da unutmamak gerekir. Bu konular zaten kamuoyunda tartışılıyor. Ama bağımsız ve tarafsız yargıya herhangi bir şahsın ve kurumun baskı yaptığını iddia etmek, sadece o şahıs ve kurumlara değil, aynı zamanda bağımsız yargıya da bir bühtanda bulunmak olur.”

KONYA ÜLKEMİZ ÇADIRININ ORTA DİREĞİDİR

Konya’nın yüzlerce yıldır milli ve İslami duruşun, düşüncenin merkezi olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Hiçbir terör örgütü, FETÖ, DAEŞ dahil, hiçbir terör örgütü Konya’da etkinlik kuramaz, Konya’ya nüfuz edemez. Çünkü Konya bu ülkenin vatan kılınmasında, vatan edinilmesine en önemli rol oynayan ve istikameti her zaman düzgün olan, milli ve İslami hassasiyeti ile ülkemizin çadırının orta direği olan bir şehrimizdir. Bu vasfı devam edecektir. Konya’da Allah’ın izniyle hiçbir terör örgütü barınamayacaktır. Konya, ülkemizin geleceğinde de en önemli rolü oynamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

TARTIŞMALAR KONYASPOR’U ETKİLEMEMELİDİR

Yapılan tartışmaların Konyaspor’a zarar vermemesi gerektiğini dile getiren Başkan Akyürek, “Atiker Konyaspor çok önemli bir başarı çıtasını yakalamıştır. Türkiye Kupasını kazanmıştır, Türkiye’nin en büyük kupası olan Süper Kupayı kazanmıştır. Bu istikrarlı yükselişin devam etmesi için şehir olarak hep birlikte Konyaspor’umuza gözümüz gibi bakmaya devam etmeliyiz. Bunu da ayrıca ifade etmek istiyorum. Konyaspor’u bu tartışmalar asla etkilememelidir” dedi.

Başkan Akyürek, bir gazetecinin sorusu üzerine de akrabalık, arkadaşlık gibi kavramların asla tarafsızlığı kaybetmeyi gerektirmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
1 Kadınhanı’nda Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
2 Konya ve Kahramanmaraş Medeniyetimizin Temel Şehirleridir
3 Binlerce Öğrenci Tarihi ve Kültürel Değerlerimizi Yakından Tanıyor
4 AK Parti İl Danışma Meclisi ve Vefa Programı Düzenlendi
5 Her Hafta Sonu “Sema”da Buluşalım
6 MUBİS Muhtarlara Büyük Kolaylık Sağlıyor
7 Medeniyetimize ve Mirasımıza Çok İyi Sahip Çıkmalıyız
8 Dualarımız Kahraman Mehmetçik İçin
9 Yeni Dönemde Şehir Kimliği ve Estetiği Ön Planda Olacak
10 Alo 153 ile Kapımız Her Zaman Açık
11Büyükşehir’in Canlı Yayın Kameralarına Büyük İlgi
12Ankara’da Konyalılar Buluşması Yapıldı
13Tarihi Eserler Büyükşehir Koruması Altında
14Büyükşehir’den Hafızlar İçin Daru’l Huffaz
15Konya’nın Tarihi Dokusu Belediye Başkanlarını Etkiledi
162002’den Bugüne Ülkenin Tarihini Değiştirdik
17AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Konya Planlamada Örnek Şehir
18AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya’da “Millete Hizmet Sevdamız Bizi Her Zaman Diri Tutuyor”
19Tarihi Alaaddin Camii’nin Restorasyonu Tamamlanan Doğu Bölümü İbadete Açıldı
20“Yeşil İçinde Konya” İçin Çalışıyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır