engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Konya Milli ve İslami Duruşun Merkezidir  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrası basın mensuplarının sorusu üzerine gündemi değerlendirdi. Konya’nın yüzlerce yıldır milli ve İslami duruşun, düşüncenin merkezi olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Hiçbir terör örgütü, FETÖ, DAEŞ dahil, hiçbir terör örgütü Konya’da etkinlik kuramaz, Konya’ya nüfuz edemez” dedi. Başkan Akyürek, kanun önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayarak, “Bağımsız ve tarafsız yargıya herhangi bir şahsın ve kurumun baskı yaptığını iddia etmek, sadece o şahıs ve kurumlara değil, aynı zamanda bağımsız yargıya da bir bühtanda bulunmak olur” diye konuştu.
30.08.2017 16:12 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrası basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevapladı.

ZAFER BAYRAMI’NI TEBRİK EDİYORUM

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik eden Başkan Akyürek, “Bağımsızlık ruhu, istiklal duygusu millet olarak bizim asli özelliklerimizdendir. Bu coğrafyayı vatan yapan ecdadımız yüzlerce yıl bu mücadeleyi vermiş, en son 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmıştır. Bu milli duruş, bu istiklal duygusu en son 15 Temmuz hadisesinde de milletimizde temayüz etmiş, ortaya çıkmıştır. Bu duyguyla 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Mücadeleler bitmediğini, şu anda ülkemizi istikrarsızlaştırmak isteyen, coğrafyamızı bölüp parçalamak isteyen unsurların mücadele halinde olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Gerek terör örgütleri, gerek müstevliler, sömürgeci güçler coğrafyamızdaki mücadeleleri devam ettiriyorlar ama biz millet olarak birlik ve beraberlik içinde bunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

BAĞIMSIZ YARGIYA BASKI İDDİALARI YARGIYA BÜHTANDIR

Konuşmasında, geçtiğimiz hafta sonu evlenen oğlu Hasan Sami’nin düğününe katılarak mutluluklarını paylaşan bütün basın mensuplarına ve Konyalılara teşekkür eden Başkan Akyürek, Konya gündemi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kanun önünde herkes eşittir. Adliyeye, bağımsız ve tarafsız yargıya baskı gibi iddialar aynı zamanda yargıya bühtan ve iftiradır. Tabii suçların şahsiliği ilkesini ve bir suç iddiası varsa iddia edilenin savunma hakkını da unutmamak gerekir. Bu konular zaten kamuoyunda tartışılıyor. Ama bağımsız ve tarafsız yargıya herhangi bir şahsın ve kurumun baskı yaptığını iddia etmek, sadece o şahıs ve kurumlara değil, aynı zamanda bağımsız yargıya da bir bühtanda bulunmak olur.”

KONYA ÜLKEMİZ ÇADIRININ ORTA DİREĞİDİR

Konya’nın yüzlerce yıldır milli ve İslami duruşun, düşüncenin merkezi olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Hiçbir terör örgütü, FETÖ, DAEŞ dahil, hiçbir terör örgütü Konya’da etkinlik kuramaz, Konya’ya nüfuz edemez. Çünkü Konya bu ülkenin vatan kılınmasında, vatan edinilmesine en önemli rol oynayan ve istikameti her zaman düzgün olan, milli ve İslami hassasiyeti ile ülkemizin çadırının orta direği olan bir şehrimizdir. Bu vasfı devam edecektir. Konya’da Allah’ın izniyle hiçbir terör örgütü barınamayacaktır. Konya, ülkemizin geleceğinde de en önemli rolü oynamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

TARTIŞMALAR KONYASPOR’U ETKİLEMEMELİDİR

Yapılan tartışmaların Konyaspor’a zarar vermemesi gerektiğini dile getiren Başkan Akyürek, “Atiker Konyaspor çok önemli bir başarı çıtasını yakalamıştır. Türkiye Kupasını kazanmıştır, Türkiye’nin en büyük kupası olan Süper Kupayı kazanmıştır. Bu istikrarlı yükselişin devam etmesi için şehir olarak hep birlikte Konyaspor’umuza gözümüz gibi bakmaya devam etmeliyiz. Bunu da ayrıca ifade etmek istiyorum. Konyaspor’u bu tartışmalar asla etkilememelidir” dedi.

Başkan Akyürek, bir gazetecinin sorusu üzerine de akrabalık, arkadaşlık gibi kavramların asla tarafsızlığı kaybetmeyi gerektirmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
2 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
3 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
4 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
5 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
6 Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
7 Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
8 Konya Bayramlaştı
9 Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
10 Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
114 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
12Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
13450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
14Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
15Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
16Büyükşehir Ramazan Bayramı’na Hazır
1724 Haziran Akşamı da Bayram Yapmak İstiyoruz
18Başkan Altay, İftarda Kululularla Buluştu
19Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
20Kadir Gecesi’nde On Binler Mevlana Meydanı’nda Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır