engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Türkiye’nin Yeniden Yükseliş Dönemine Giriyoruz  
            İlçe buluşmaları kapsamında Seydişehir’de Büyükşehir yatırımlarını inceleyerek vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’nin yeniden yükseliş dönemine girdiğini belirterek, bütün bu güzelliklerin yaşanmasını istemeyenlerin 16 Nisan’da korkularıyla yüzleşeceklerini belirtti. Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ustalık döneminde çalışmalarıyla göz dolduruyor. 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası sonrası en küçük yerleşim yerinde bile büyük hizmetler görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi de uygulanmaya başlandığında fevkalade neticelerini göreceğiz” dedi.
10.03.2017 13:12 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe buluşmaları kapsamında Seydişehir’de belediye yatırımlarını inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ile Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı program, 15 Temmuz’u anlatan klip ve ilçeye yapılan 62 milyon liralık Büyükşehir yatırımlarını anlatan tanıtım filmi ile başladı.

SEYYİD HARUN BÖLGESİ SEYDİŞEHİR’İN SEMBOLÜ OLACAK

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerde yaptıkları yatırımlarla kısa vadeli hedefleri gerçekleştirip belli bir standarda ulaştıklarını söyledi. Başkan Akyürek, “Kısa ve orta vadeli hedeflerimizle merkezdeki ve taşradaki tüm yerleşim birimlerinin aynı standarda kavuşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Diğer hizmetlerin yanında Seydişehir’in sembol yatırımı Seyyid Harun Veli Türbesi bölgesidir. Bu ilçeyi kuran Seyyid Harun Veli Hazretleridir. Onun torunları olmamız hasebiyle üzerimizde büyük sorumluluklar var. Seyyid Harun Veli Türbesi çevresinde bir hat belirledik. 15 milyon liralık bir harcamayla Alaaddin Tepesi ve Mevlana Türbesi çevresi model alınarak benzer bir düzenleme gerçekleştirerek Seydişehir ilçemizin sembol mekanı yapacağız. Öte yandan piknik ve mesire alanı oluşturulması için de çalışmalarımız olacak. Seydişehirimizi daha da kalkındıracağız” diye konuştu.

İMZALAR AZALACAK, HİZMETLER ARTACAK

16 Nisan tarihinin Türkiye’ye düşmanlık eden ülke ve illegal yapılara korku verdiğini belirten Başkan Akyürek, “Gezi olayları sırasında insanların can ve mal güvenliğini tehdit edenler bize neyi dayatıyorlardı hatırlıyor musunuz? Ülkemize düşman bazı Avrupa ülkelerinin isteği doğrultusunda nükleer santralden vazgeçin, köprü yapmaktan vazgeçin, Marmaray’ı durdurun, dünyanın en büyük havaalanını yapmayın dediler. Bunu başaramadılar. Ardından emniyet ve yargı darbelerini denediler. Son olarak da biliyorsunuz 15 Temmuz darbesine yeltendiler. Türkiye’yi fetret döneminden çıkaran AK Parti’ye düşmanlıklarından Türkiye’nin tarihteki şanlı yerini almasını istemeyenler, her türlü oyuna başvuruyorlar. Onlar evet çıkmasından çok korkuyorlar. Cumhurbaşkanımız yeni sistemle bürokrasiyi ortadan kaldırmak istiyor. Kamu hizmetleri en az iki kat daha hızlanacak. İmzalar azalacak, hizmetler artacak. Türkiye’nin yeniden yükseliş dönemine giriyoruz. Tüm bu güzelliklerin yaşanmasını istemeyenler ise korkularıyla yüzleşecekler” dedi.

BÜYÜKŞEHİR YASASI CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN TEMİNATI NİTELİĞİNDE

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası’nın Cumhurbaşkanlığı sisteminin teminatı niteliğinde olduğunu vurgulayarak, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ustalık döneminde çalışmalarıyla göz dolduruyor. Çok güzel eserler bıraktı şehrimize. Bir yansımasını da Seydişehir’de görüyoruz. 2014 yılında Büyükşehir Belediye Yasası çıkarıldı. Eğer bu yasa olmasaydı bu hizmetlerin gerçekleşmesi ilçe belediyelerinin imkanlarıyla çok zordu. En küçük yerleşim yerinde bile büyük hizmetler görüyoruz. Tüm bu hizmetler gösteriyor ki Cumhurbaşkanlığı sistemiyle alakalı çok uzun cümle kurmaya gerek yok. Sayın Cumhurbaşkanımız, 6360 sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanununu büyük bir ileri görüşlülükle hayata geçirdi. Cumhurbaşkanlığı sistemi de yarın uygulanmaya başlandığında fevkalade neticelerini göreceğimiz bir sistem olacak” dedi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede yapılan dev yatırımlarda Konya Büyükşehir imzasını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediyesiyle müthiş bir koordinasyonla çalıştıklarını ifade etti.

Seydişehir’deki hizmet standardındaki yükselişin ardından vatandaş memnuniyet oranının giderek artacağını kaydeden AK Parti Konya İl Başkan Vekili Seyit Ahmet Biçer de hizmetlerinden dolayı Büyükşehir ve ilçe belediyesine teşekkür etti. Biçer, 16 Nisan’da yapılacak referandumun yeniden dirilişin bir başlangıcı olacağını belirterek, teşkilatlar olarak kapı kapı dolaşarak çalışacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından bütün ilçelerdeki öğrencilerin katılımı ile yapılan münazara ve bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ve İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal hep birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan şehir konağında incelemelerde bulunarak KOMEK Seydişehir Kurs Merkezi’nde yeni kurs döneminin açılışını gerçekleştirdiler.

Diğer Haberler
1 Kadınhanı’nda Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
2 Konya ve Kahramanmaraş Medeniyetimizin Temel Şehirleridir
3 Binlerce Öğrenci Tarihi ve Kültürel Değerlerimizi Yakından Tanıyor
4 AK Parti İl Danışma Meclisi ve Vefa Programı Düzenlendi
5 Her Hafta Sonu “Sema”da Buluşalım
6 MUBİS Muhtarlara Büyük Kolaylık Sağlıyor
7 Medeniyetimize ve Mirasımıza Çok İyi Sahip Çıkmalıyız
8 Dualarımız Kahraman Mehmetçik İçin
9 Yeni Dönemde Şehir Kimliği ve Estetiği Ön Planda Olacak
10 Alo 153 ile Kapımız Her Zaman Açık
11Büyükşehir’in Canlı Yayın Kameralarına Büyük İlgi
12Ankara’da Konyalılar Buluşması Yapıldı
13Tarihi Eserler Büyükşehir Koruması Altında
14Büyükşehir’den Hafızlar İçin Daru’l Huffaz
15Konya’nın Tarihi Dokusu Belediye Başkanlarını Etkiledi
162002’den Bugüne Ülkenin Tarihini Değiştirdik
17AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Konya Planlamada Örnek Şehir
18AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya’da “Millete Hizmet Sevdamız Bizi Her Zaman Diri Tutuyor”
19Tarihi Alaaddin Camii’nin Restorasyonu Tamamlanan Doğu Bölümü İbadete Açıldı
20“Yeşil İçinde Konya” İçin Çalışıyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır