engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Aile İçi Şiddet Bitirilmeden Toplumsal Huzur Sağlanamaz  
            Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, aile içi şiddettin hem kadına, hem çocuklara yönelik önemli bir toplumsal travma olduğunu, aile içi şiddet bitirilmeden toplumsal huzurun asla sağlanamayacağını söyledi.
25.11.2015 15:40 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen “Medyada Kadın Algısı” seminerine katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi’nin faaliyetleri ile “Öfke ve Şiddet Diyalektiğinde Kadın” projesi kapsamında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şiddetin ruhlardaki anarşinin bir yansıması olduğunu, insanın kendisiyle barışık hale gelmesi sağlanmadan asla terörün, şiddetin ve anarşinin bitirilemeyeceğini dile getirdi.

Konya’nın kadına yönelik şiddetle asla bir arada anılmaması gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’daki tüm kurum ve kuruluşlar olarak Konya’mızı bu noktada örnek şehir yapma noktasında büyük bir gayret içindeyiz ve bu gayretimizi daha da artırmalıyız. Konya’da kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı mücadele etmek için konuya duyarlı tüm kuruluşlarımızla geçtiğimiz yıllarda imzaladığımız müşterek eylem planı ve protokol çerçevesinde de yarışmalar ve farkındalık uyandıracak çok sayıda çalışmayı yürütüyoruz” dedi.

Aile içi şiddettin hem kadına, hem çocuklara yönelik önemli bir toplumsal travma olduğunu, aile içi şiddet bitirilmeden toplumsal huzurun asla sağlanamayacağını kaydeden Başkan Akyürek, bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar ile Aile Destek Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Programa katılan İl Müftüsü Prof. Dr. Müftü Ali Akpınar da İslam dininin şiddetin her türlüsüne her zaman her yerde karşı olduğunu belirterek, yaşanan şiddet olaylarının temelinde cehalet olduğunu vurguladı. İslam dinini bilmeyen insanların şiddeti İslam ile özdeşleştirmelerinin yanlış olduğunu kaydeden Akpınar, İslam dininin doğru şekilde anlatılmasıyla şiddetin en aza indirilebileceğini ifade etti.

FOTOĞRAF VE RESİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından Öfke ve Şiddet Diyalektiğinde Kadın” projesi kapsamında ulusal fotoğraf ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

MEDYADA KADIN ALGISI ANLATILDI

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, Çağdaş Aile Derneği Başkanı Hüseyin Bulut, akademisyenler ve basın yayın kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı programın sonunda Prof. Dr. Aliye Mavili Aktaş, Medyada Kadın Algısı konusunu anlattı. Aktaş, Konya’nın 10 yıldır sosyal belediyeciliğin bütün ayaklarını oluşturma yolunda büyük yol kat ettiğini belirterek, şiddet konusunda yeni bir söylem geliştirmek gerektiğini dile getirdi.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır