engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Aile İçi Şiddet Bitirilmeden Toplumsal Huzur Sağlanamaz  
            Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, aile içi şiddettin hem kadına, hem çocuklara yönelik önemli bir toplumsal travma olduğunu, aile içi şiddet bitirilmeden toplumsal huzurun asla sağlanamayacağını söyledi.
25.11.2015 15:40 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen “Medyada Kadın Algısı” seminerine katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi’nin faaliyetleri ile “Öfke ve Şiddet Diyalektiğinde Kadın” projesi kapsamında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şiddetin ruhlardaki anarşinin bir yansıması olduğunu, insanın kendisiyle barışık hale gelmesi sağlanmadan asla terörün, şiddetin ve anarşinin bitirilemeyeceğini dile getirdi.

Konya’nın kadına yönelik şiddetle asla bir arada anılmaması gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’daki tüm kurum ve kuruluşlar olarak Konya’mızı bu noktada örnek şehir yapma noktasında büyük bir gayret içindeyiz ve bu gayretimizi daha da artırmalıyız. Konya’da kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı mücadele etmek için konuya duyarlı tüm kuruluşlarımızla geçtiğimiz yıllarda imzaladığımız müşterek eylem planı ve protokol çerçevesinde de yarışmalar ve farkındalık uyandıracak çok sayıda çalışmayı yürütüyoruz” dedi.

Aile içi şiddettin hem kadına, hem çocuklara yönelik önemli bir toplumsal travma olduğunu, aile içi şiddet bitirilmeden toplumsal huzurun asla sağlanamayacağını kaydeden Başkan Akyürek, bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar ile Aile Destek Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Programa katılan İl Müftüsü Prof. Dr. Müftü Ali Akpınar da İslam dininin şiddetin her türlüsüne her zaman her yerde karşı olduğunu belirterek, yaşanan şiddet olaylarının temelinde cehalet olduğunu vurguladı. İslam dinini bilmeyen insanların şiddeti İslam ile özdeşleştirmelerinin yanlış olduğunu kaydeden Akpınar, İslam dininin doğru şekilde anlatılmasıyla şiddetin en aza indirilebileceğini ifade etti.

FOTOĞRAF VE RESİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından Öfke ve Şiddet Diyalektiğinde Kadın” projesi kapsamında ulusal fotoğraf ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

MEDYADA KADIN ALGISI ANLATILDI

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, Çağdaş Aile Derneği Başkanı Hüseyin Bulut, akademisyenler ve basın yayın kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı programın sonunda Prof. Dr. Aliye Mavili Aktaş, Medyada Kadın Algısı konusunu anlattı. Aktaş, Konya’nın 10 yıldır sosyal belediyeciliğin bütün ayaklarını oluşturma yolunda büyük yol kat ettiğini belirterek, şiddet konusunda yeni bir söylem geliştirmek gerektiğini dile getirdi.

Diğer Haberler
1 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
2 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
3 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
4 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
5 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
6 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
7 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
8 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
9 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
10 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
11Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
12Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
13Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
14Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
15Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
16Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
17Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
18Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
192017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
20Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır