engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitimleri  
            Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün aile hekimlerine yönelik madde bağımlılığı ile mücadele eğitimlerine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kuracakları Rehabilitasyon Köyü ile madde bağımlılığı sorununun çözümüne katkı sağlamak istediklerini kaydetti.
24.10.2015 13:00 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Aile Destek Merkezi (KADEM), Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün aile hekimlerine yönelik madde bağımlılığı ile mücadele eğitimlerine ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan eğitimlerde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplumda çok farklı el uzatılması gereken gruplar olduğuna dikkat çekti.

Madde bağımlılığı konusunda doktorun tedavisiyle birlikte bir başka politikanın daha yürütülmesi gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, “O insanların kazanılması, çevrelerinin değiştirilmesi, bir değişim geçirmesini sağlamamız gerekiyor. Bu konuda elimizde bir proje var. Bir yaşam merkezi, adeta rehabilitasyon köyü gibi bir proje var. Madde bağımlıları dernekleri ve bir kısım kuruluşlarla da bunu görüşüyoruz. Spor tesisleri, rehabilitasyon merkezleri, park bahçe ve gezinti alanlarının, ibadethanenin bulunduğu, aynı zamanda manevi sohbetlerin yapılabildiği, güzel sanatlarla ve mesleki eğitimlerle çocuklarımızı, gençlerimizi meşgul edebileceğimiz ve eğitebileceğimiz alanların bulunduğu bir kompleks projesi. Böyle bir yapıyla biz bu çalışmalara katkı yapmak istiyoruz” dedi.

Soruna kimsenin ilgisiz kalmaması gerektiğini belirten Başkan Akyürek, “Çünkü gözyaşı döken bir anne, baba ya da dağıtılan bir aile. Bu konular toplumun her kesimini ilgilendiriyor. Böyle bir sorunda ailelerin eğitiminin de çok önem arz ettiğini biliyoruz. Tıpta ya da sağlıkta önleyici tedavi kavramı çok önemli. Bu anlamda önleyici sosyal politikaların uygulanması konusunda da fikirler ortaya çıkması ve uygulanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ahmet Sorgun, madde bağımlılığından korunma ve önlemeye yönelik çalışmalarda toplumun tüm dinamiklerinin aktif rol alması gerektiğini ifade etti.

Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz da 2014 yılı Temmuz ayında madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarının Halk Sağlığı Merkezleri ve Aile Hekimlerine devredildiğini hatırlatarak, bu nedenle bu seminerleri düzenlediklerini belirterek, ev sahipliği nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür etti.

KADEM MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında Kurulan Konya Aile Destek Merkezi KADEM, Konya il genelinde 2013 yılından 2015 yılına kadar öğrenci velilerine dönük madde bağımlılığından koruma ve önlemeye yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirdi. 10 bin öğrenci velisine yönelik bilinçlendirme semineri gerçekleştiren KADEM, madde bağımlılığı ile mücadele üzerine eğitim almış kadrosu ile çalışmalarına devam ediyor.

Diğer Haberler
1 Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
2 Başkan Altay Oyunu 2340 Nolu Sandıkta Kullandı
3 Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu
4 Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu
5 Tüm Türkiye’yi Yerköprü Şelalesi’ne Bekliyoruz
6 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
7 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
8 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
9 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
10 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
11Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
12Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
13Konya Bayramlaştı
14Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
15Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
164 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
17Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
18450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
19Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
20Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır