engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitimleri  
            Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün aile hekimlerine yönelik madde bağımlılığı ile mücadele eğitimlerine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kuracakları Rehabilitasyon Köyü ile madde bağımlılığı sorununun çözümüne katkı sağlamak istediklerini kaydetti.
24.10.2015 13:00 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Aile Destek Merkezi (KADEM), Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün aile hekimlerine yönelik madde bağımlılığı ile mücadele eğitimlerine ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan eğitimlerde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplumda çok farklı el uzatılması gereken gruplar olduğuna dikkat çekti.

Madde bağımlılığı konusunda doktorun tedavisiyle birlikte bir başka politikanın daha yürütülmesi gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, “O insanların kazanılması, çevrelerinin değiştirilmesi, bir değişim geçirmesini sağlamamız gerekiyor. Bu konuda elimizde bir proje var. Bir yaşam merkezi, adeta rehabilitasyon köyü gibi bir proje var. Madde bağımlıları dernekleri ve bir kısım kuruluşlarla da bunu görüşüyoruz. Spor tesisleri, rehabilitasyon merkezleri, park bahçe ve gezinti alanlarının, ibadethanenin bulunduğu, aynı zamanda manevi sohbetlerin yapılabildiği, güzel sanatlarla ve mesleki eğitimlerle çocuklarımızı, gençlerimizi meşgul edebileceğimiz ve eğitebileceğimiz alanların bulunduğu bir kompleks projesi. Böyle bir yapıyla biz bu çalışmalara katkı yapmak istiyoruz” dedi.

Soruna kimsenin ilgisiz kalmaması gerektiğini belirten Başkan Akyürek, “Çünkü gözyaşı döken bir anne, baba ya da dağıtılan bir aile. Bu konular toplumun her kesimini ilgilendiriyor. Böyle bir sorunda ailelerin eğitiminin de çok önem arz ettiğini biliyoruz. Tıpta ya da sağlıkta önleyici tedavi kavramı çok önemli. Bu anlamda önleyici sosyal politikaların uygulanması konusunda da fikirler ortaya çıkması ve uygulanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ahmet Sorgun, madde bağımlılığından korunma ve önlemeye yönelik çalışmalarda toplumun tüm dinamiklerinin aktif rol alması gerektiğini ifade etti.

Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz da 2014 yılı Temmuz ayında madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarının Halk Sağlığı Merkezleri ve Aile Hekimlerine devredildiğini hatırlatarak, bu nedenle bu seminerleri düzenlediklerini belirterek, ev sahipliği nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür etti.

KADEM MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında Kurulan Konya Aile Destek Merkezi KADEM, Konya il genelinde 2013 yılından 2015 yılına kadar öğrenci velilerine dönük madde bağımlılığından koruma ve önlemeye yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirdi. 10 bin öğrenci velisine yönelik bilinçlendirme semineri gerçekleştiren KADEM, madde bağımlılığı ile mücadele üzerine eğitim almış kadrosu ile çalışmalarına devam ediyor.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır