engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta Yatırımları Anlattı  
             Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe buluşmaları kapsamında Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta çeşitli yatırımları başlatarak ilçelerin Meclis üyeleri ve muhtarları ile ayrı ayrı bir araya geldi.
22.04.2015 15:07 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını başlatarak vatandaşlarla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte ilk olarak Hüyük’e geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Ömer Faruk Kanık ve Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin ile birlikte İmrenler Göleti ve damla sulama projesini başlattı.

İMRENLER GÖLETİ VE DAMLA SULAMA PROJESİ

Gölet projesi ile bu bölgede yaklaşık 400 dekarlık yeni bir alanın sulanabilir hale geleceğini kaydeden Başkan Akyürek, böylece ürün kalitesi, çeşitliliği ve miktarında artış sağlanacağını, İmrenler bölgesine artı bir katma değer girişi olacağını söyledi. Tarımsal destekleri hükümetle birlikte sürdüreceklerini kaydeden Başkan Akyürek, ayrıca meyve fidanı, sebze fidesi desteklerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Başkan Akyürek, geçtiğimiz yıllarda 2 milyon lira seviyesinde olan bu desteklerin 2015 yılında 9 milyon liranın üzerine çıkarıldığını vurguladı.

Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile bölgenin önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en yaşanabilir alanlarından biri olacağını belirterek, “Buraların kalkınmasını ve gelir seviyesinin artmasını, insanların buradan gitmesini değil, geriye gelmesini sağlayacak ortam temin edilecek” dedi.

HÜYÜK’E RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ

Daha sonra Meclis üyeleri ve muhtarlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başta Şehir Konağı, Rüzgar Enerji Santrali, ana cadde tanzimi, mahalle yolları olmak üzere Hüyük yatırımlarını anlattı. Rüzgar Enerji Santrali’nin ihale aşamasında olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya’da ilk olacak santralin model olacağını dile getirdi.

Toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, Hüyük Makbule-Durmuş Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

BAŞKAN AKYÜREK BEYŞEHİR PROJELERİNİ ANLATTI

Hüyük’ten sonra Beyşehir’e geçen Başkan Akyürek, burada AK Parti Konya Milletvekili Adayları Leyla Şahin ve Muhammed Uğur Kaleli, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile birlikte Tarihi Taş Köprü Parkı’nın açılışını yaptıktan sonra Beyşehir Meclisi programına katıldı.

Toplantıda, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 24 Nisan Cuma günü Konya’ya geleceğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi 10 Bin Kişilik Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek programa herkesi davet eden Başkan Akyürek, Beyşehir yatırımları hakkında bilgi verdi. Beyşehir’e asfalt plenti yaparak doğrudan bölgeye hizmet vereceklerini belirten Başkan Akyürek, 4 yıl içinde yeni bağlanan mahallelerin tamamının asfaltını yenileyeceklerini söyledi.

Konuşmasında Konya merkezde bin tatlı su çeşmesi bulunduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “Şimdi tüm mahallelerimiz için hedef koyduk. Bu 4 yıl içinde Konya merkez dışında da bin tatlı su çeşmesini hayata geçirmek istiyoruz. Bunu da Beyşehir’den başlatmış olalım” diye konuştu.

Toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Beyşehir’de açtığı KOMEK şubesinde incelemelerde bulundu.

DEREBUCAK’TA YATIRIMLAR ANLATILDI

Derebucak’ta Meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerde çekim merkezleri oluşturulmasının önemine dikkat çekti. Başkan Akyürek, “Yeni bağlanan yerlere mahalle konakları yapıyoruz. Bu yıl 80 mahalle konağı hedefledik. Hem muhtarlar kullanacak hem de toplantı amaçlı kullanılabilecek. Mahalle yolları ihale edildi. 2016 sonuna kadar Konya’da su ve kanalizasyon problemi olan mahalle kalmayacak. Bütün köylerimize park yapıyoruz ve itfaiye tankeri veriyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ömer Ünal ve Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa’nın da katıldığı programda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, daha sonra Huğlu Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Diğer Haberler
1 İslam Düşünce Atlası’na Bir Ödül de Türkiye Yazarlar Birliği’nden
2 23 Nisan’da Makamlar Çocuklara Emanet
3 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
4 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
5 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
6 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
7 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
8 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
9 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
10 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
11Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
12Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
13Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
14Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
15“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
16Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
17Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
18Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
19Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
20Konya’da Sakura Zamanı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır