engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:“Medeniyet Okulu” Toplumun Tamamını Kucaklıyor  
             Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü “Medeniyet Okulu” projesi kapsamında gezici eğitim araçları ve 100 okula kurulacak kütüphanenin tanıtım toplantısı yapıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya kültürüne katkı yapan ve Türkiye’ye örnek olan Medeniyet Okulu projesinin Konya’daki bin 710 okulda hayata geçtiğini, toplumun tamamını kucaklamayı amaçladığını dile getirdi.
04.03.2015 12:29 
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’daki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yürüttüğü “Medeniyet Okulu” projesi kapsamında gezici eğitim araçları ve 100 okula kurulacak kütüphane çalışmalarının tanıtımı yapılarak, 31 ilçenin katılımı ile gerçekleşecek münazara ve bilgi yarışmalarının kuraları çekildi.

Mehmet Karaciğanlar Mevlana İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşen program, Medeniyet Okulu tanıtım filminin izlenmesi, tiyatro gösterisi, müzik dinletisi ve meddah ile başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Büyükşehir Beledisi’nin yürüttüğü Medeniyet Okulu projesi ile 31 ilçedeki okulların ve öğrencilerin yüzlerinin güldüğünü belirterek, proje kapsamında gidilmeyen okul, gezilmeyen ilçe, ziyaret edilmeyen köy kalmayacağını söyledi. Projeyle 439 bin öğrenciye ulaşılacağını kaydeden Gürsoy, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Medeniyet Okulu kapsamında yapılan çalışmaların öğrencilerin gelişmesine kaktı sağlayacağını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını dile getirdi.

KONYA KÜLTÜRÜNE KATKI

Konuşmasında Medeniyet Okulu kapsamında yapılan çalışmaları değerlendiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projeyle Konya’nın kültürüne katkı yaptıklarını ve Türkiye’ye örnek olduklarını ifade etti. Okul ve öğrenci sayısı, program içeriği açısından Türkiye’nin en geniş kapsamlı değerler eğitimi çalışmasını yürüttüklerini kaydeden Başkan Akyürek, “Medeniyet Okulu projemiz bin 710 okulda hayata geçti. Bugüne kadar cömertlik, hoşgörü, dürüstlük, sevgi konularını işledik. Mart ayının konusu ise ümit” dedi.

Toplumun tamamını kucaklamaya çalışan, her alanda bir değerler eğitimi projesi olan Medeniyet Okulu’nun bugüne kadar yapılan hizmetlerin hepsinden daha önemli olduğunu belirten Başkan Akyürek, “Çünkü bu çalışmayla insanımıza doğrudan hizmet vermiş oluyoruz. İnsan yetiştirmeye katkı yapıyoruz. Proje ortaklarımıza, katkı yapan herkese ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Süleyman Şenol Aydın, Ercan Uslu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı,İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile 31 ilçeden öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda, Başkan Akyürek ve protokol mensupları hep birlikte kurdele keserek Mehmet Karaciğanlar Mevlana İmam Hatip Ortaokulu’nda kurulan kütüphanenin açılışını yaptılar.

31 ilçede düzenlenen Haydi Bil Bakalım bilgi yarışması ile Haydi Konuş Bakalım münazara yarışmasının Konya finallerinin eşleşmeleri için kura çekiminin yapıldığı programın sonunda Başkan Akyürek ve beraberindekiler bilim tırı, gezici kütüphane, 8D sinema gibi mobil araçları incelediler.

Haydi Bil Bakalım bilgi yarışması ile Haydi Konuş Bakalım münazara yarışmasındaki eşleşmelere, www.medeniyetokulu.com adresinden ulaşılabiliyor.

Diğer Haberler
1Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
2Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
3Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
4Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
5“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
6Filistin'in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
7Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
8Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
9Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
10Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
11UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
12Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
13Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
14Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
15Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
16Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
17Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
18Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
19Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
20Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır