engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir Her Zaman Gençlerin Yanında  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Kılıçarslan Gençlik Merkezi, Konya’da gençlere yönelik çok sayıda önemli projeye imza atıyor.
30.01.2015 13:22 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Meclisi ve Kılıçarslan Gençlik Merkezi ile gençlere yönelik önemli hizmetleri hayata geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın 100 binden fazla üniversite öğrencisi ile bir eğitim ve öğrenci şehri olduğunu belirterek, belediye olarak gençlere gençlik merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, kütüphaneler ve kültür merkezleri ile destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Selçuk Üniversitesi karşısında hizmet veren Kılıçarslan Gençlik Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin gençlere yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdiğini belirten Başkan Akyürek, tüm gençleri Kılıçarslan Gençlik Merkezi’ne üye olmaya davet etti. Şu anda 16 bin üyesi bulunan Kılıçarslan Gençlik Merkezi’ne ayda ortalama 30 bin kişinin ziyarette bulunarak etkinliklere katıldığını kaydeden Başkan Akyürek, GençKart ile tüm öğrencilerin belediye işletmelerinden ve anlaşmalı yerlerden indirimli şekilde faydalandığını ifade etti.

Merkezde çamaşırhane hizmeti de bulunduğunu ve ayda yaklaşık 350 öğrencinin bundan yararlandığını hatırlatan Başkan Akyürek, ayrıca her gün Gençlik Merkezi ve Üniversite Yaya Üst Geçidi’nde günlük bin 700 adet çorba ikramı yapıldığını dile getirdi.

Etüt ve spor salonları, müzik ve güzel sanatlar atölyeleri, internetevi, sinema salonu, kitap sarayı ve kafeterya ile gençlerin her türlü sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetlerini karşılayan Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nde verilen çeşitli kurslara bugüne kadar 12 bin 647 üniversite öğrencisinin faydalandığını kaydeden Başkan Akyürek, yaz okullarında ise 12 branşta toplam bin 157 ortaokul ve lise öğrencisine eğitimler verildiğini dile ifade etti.

Eurodesk Türkiye Temas Noktası olan Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin gençleri Avrupa Birliği’nin sunduğu imkanlar hakkında bilgilendirdiğini, uluslararası projelere katılma imkanı sağladığını belirten Başkan Akyürek, bugüne kadar 8 projede toplam 120 bin €’ya yakın hibe alan merkezin 2014 yılında Ulusal Ajans’a sunulan ve kabul edilen “Doğa Bana Yardım Et!” projesi 11 bin 760 € hibe aldığını söyledi.

Başkan Akyürek, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi ile kişisel, sosyal, eğitsel ve mesleki konularda destek hizmeti de veren Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin çeşitli konulardaki seminerlerle de binlerce kişiye ulaştığını dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Konya’nın şehir meclisinin bir yansıması olduğunu ve yıllardır Konya’da önemli hizmetlere imza attığını kaydeden Başkan Akyürek, Meclis’in 500’den fazla üyesiyle ulusal ve uluslararası alanda birçok projenin koordinatörlüğünü üstlendiğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır