engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir Her Zaman Gençlerin Yanında  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Kılıçarslan Gençlik Merkezi, Konya’da gençlere yönelik çok sayıda önemli projeye imza atıyor.
30.01.2015 13:22 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Meclisi ve Kılıçarslan Gençlik Merkezi ile gençlere yönelik önemli hizmetleri hayata geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın 100 binden fazla üniversite öğrencisi ile bir eğitim ve öğrenci şehri olduğunu belirterek, belediye olarak gençlere gençlik merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, kütüphaneler ve kültür merkezleri ile destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Selçuk Üniversitesi karşısında hizmet veren Kılıçarslan Gençlik Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin gençlere yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdiğini belirten Başkan Akyürek, tüm gençleri Kılıçarslan Gençlik Merkezi’ne üye olmaya davet etti. Şu anda 16 bin üyesi bulunan Kılıçarslan Gençlik Merkezi’ne ayda ortalama 30 bin kişinin ziyarette bulunarak etkinliklere katıldığını kaydeden Başkan Akyürek, GençKart ile tüm öğrencilerin belediye işletmelerinden ve anlaşmalı yerlerden indirimli şekilde faydalandığını ifade etti.

Merkezde çamaşırhane hizmeti de bulunduğunu ve ayda yaklaşık 350 öğrencinin bundan yararlandığını hatırlatan Başkan Akyürek, ayrıca her gün Gençlik Merkezi ve Üniversite Yaya Üst Geçidi’nde günlük bin 700 adet çorba ikramı yapıldığını dile getirdi.

Etüt ve spor salonları, müzik ve güzel sanatlar atölyeleri, internetevi, sinema salonu, kitap sarayı ve kafeterya ile gençlerin her türlü sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetlerini karşılayan Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nde verilen çeşitli kurslara bugüne kadar 12 bin 647 üniversite öğrencisinin faydalandığını kaydeden Başkan Akyürek, yaz okullarında ise 12 branşta toplam bin 157 ortaokul ve lise öğrencisine eğitimler verildiğini dile ifade etti.

Eurodesk Türkiye Temas Noktası olan Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin gençleri Avrupa Birliği’nin sunduğu imkanlar hakkında bilgilendirdiğini, uluslararası projelere katılma imkanı sağladığını belirten Başkan Akyürek, bugüne kadar 8 projede toplam 120 bin €’ya yakın hibe alan merkezin 2014 yılında Ulusal Ajans’a sunulan ve kabul edilen “Doğa Bana Yardım Et!” projesi 11 bin 760 € hibe aldığını söyledi.

Başkan Akyürek, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi ile kişisel, sosyal, eğitsel ve mesleki konularda destek hizmeti de veren Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin çeşitli konulardaki seminerlerle de binlerce kişiye ulaştığını dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Konya’nın şehir meclisinin bir yansıması olduğunu ve yıllardır Konya’da önemli hizmetlere imza attığını kaydeden Başkan Akyürek, Meclis’in 500’den fazla üyesiyle ulusal ve uluslararası alanda birçok projenin koordinatörlüğünü üstlendiğini de sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
2 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
3 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
4 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
5 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
6 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
7 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
8 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
9 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
10 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
11Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
12Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
13Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
14Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
15Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
162017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
17Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
19Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
20İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır