engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Alo Doğum, Alo Cenaze Hizmete Girdi  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan Alo Doğum ve Alo Cenaze Merkezi hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesinin 2004 yılı yatırım projeleri arasına aldığı Alo Doğum ve Alo Cenaze hattı düzenlenen törenle hizmete girdi.
25.08.2004 17:40 
        Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul'unda katıldığı programda açılış konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, doğumdan ölüme kadar insan yaşamının her anında hizmet veren Büyükşehir Belediyesinin hizmete açtığı Alo Doğum ve Alo Cenaze hatlarının başarılı bir çalışma olacağını belirtti. Toplam 7 ambulans aracı ile Konya ve ilçelerde Alo doğum ve Alo Cenaze hattının hizmet vereceğine ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, müstakil bir binada hizmet verecek olan merkezin vatandaşın en mutlu oldukları günlerde doğum sevinçlerini, en acı günlerinde de kaderlerini paylaşacaklarını bildirdi. 188 numaralı hat ile vatandaşların ücretsiz olarak bu servisten yararlanabileceklerine dikkat çeken Şirin, 35 kişilik personeli ile merkezin 24 saat mesaide bulunduğunu bildirdi.

Konya Belediyelerinin kaliteli hizmetten ödün vermediğinin altını çizen Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, yapılan hizmetlerin Avrupa standartlarında olduğunu kaydetti. Türkiye'nin en iyi hizmetinin Konya Büyükşehir Belediyesinin yapacağına inandığını bildiren Özkul, kısa bir sürede yapılan çalışmalarla Konya'nın bir dünya kenti olacağını belitti.

Belediyeciliğin sadece yol su hizmeti olmadığını ve bunu da en iyi gösteren Belediyenin Konya Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirten İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hüsnü Murat Kaya, sağlıkla ilgili çalışmalarda da yakınen ilgilenen Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesinin organize çalışmalarının sonucunda kaliteli hizmetin elde edileceğini bildiren İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hüsnü Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Kurulan Alo Doğum ve Alo Cenaze hattının Konya Belediyecilik tarihinde bir ilk olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkezin Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında başarılı bir çalışma olacağını ifade etti. Yol, su, asfalt çalışmaları kadar önemli olan Sosyal Belediyecilik çalışmalarının da Konya Belediyesinin asli görevi olacağına dikkat çeken Başkan Akyürek, insan yaşamının en mutlu anından en hüzünlü anına kadar her aşamada belediyenin hemşehrilerinin yanında olacağını belirtti. Kurulan yeni hatta ilk gelen müjdeli habere belediyenin bir hediyesinin olacağını bildiren Başkan Akyürek, yeni kurulan merkezin tüm Konyalılara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır