engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Alo Doğum, Alo Cenaze Hizmete Girdi  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan Alo Doğum ve Alo Cenaze Merkezi hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesinin 2004 yılı yatırım projeleri arasına aldığı Alo Doğum ve Alo Cenaze hattı düzenlenen törenle hizmete girdi.
25.08.2004 17:40 
        Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul'unda katıldığı programda açılış konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, doğumdan ölüme kadar insan yaşamının her anında hizmet veren Büyükşehir Belediyesinin hizmete açtığı Alo Doğum ve Alo Cenaze hatlarının başarılı bir çalışma olacağını belirtti. Toplam 7 ambulans aracı ile Konya ve ilçelerde Alo doğum ve Alo Cenaze hattının hizmet vereceğine ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, müstakil bir binada hizmet verecek olan merkezin vatandaşın en mutlu oldukları günlerde doğum sevinçlerini, en acı günlerinde de kaderlerini paylaşacaklarını bildirdi. 188 numaralı hat ile vatandaşların ücretsiz olarak bu servisten yararlanabileceklerine dikkat çeken Şirin, 35 kişilik personeli ile merkezin 24 saat mesaide bulunduğunu bildirdi.

Konya Belediyelerinin kaliteli hizmetten ödün vermediğinin altını çizen Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, yapılan hizmetlerin Avrupa standartlarında olduğunu kaydetti. Türkiye'nin en iyi hizmetinin Konya Büyükşehir Belediyesinin yapacağına inandığını bildiren Özkul, kısa bir sürede yapılan çalışmalarla Konya'nın bir dünya kenti olacağını belitti.

Belediyeciliğin sadece yol su hizmeti olmadığını ve bunu da en iyi gösteren Belediyenin Konya Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirten İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hüsnü Murat Kaya, sağlıkla ilgili çalışmalarda da yakınen ilgilenen Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesinin organize çalışmalarının sonucunda kaliteli hizmetin elde edileceğini bildiren İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hüsnü Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Kurulan Alo Doğum ve Alo Cenaze hattının Konya Belediyecilik tarihinde bir ilk olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkezin Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında başarılı bir çalışma olacağını ifade etti. Yol, su, asfalt çalışmaları kadar önemli olan Sosyal Belediyecilik çalışmalarının da Konya Belediyesinin asli görevi olacağına dikkat çeken Başkan Akyürek, insan yaşamının en mutlu anından en hüzünlü anına kadar her aşamada belediyenin hemşehrilerinin yanında olacağını belirtti. Kurulan yeni hatta ilk gelen müjdeli habere belediyenin bir hediyesinin olacağını bildiren Başkan Akyürek, yeni kurulan merkezin tüm Konyalılara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
1 İtfaiye Teşkilatı Konya Genelinde 110 Merkezde Hizmet Veriyor
2 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
3 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
4 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
5 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
6 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
7 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
8 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
9 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
10 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
11“Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
12Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
13Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
14Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
15Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
16Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
17Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
18Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
19Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
202017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır