engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Toplumu Ayakta Tutan Ailedir  
             Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Çağdaş Aile Derneği, Anadolu Aile Derneği, Konya Barosu ortaklığında AB hibesiyle başlattığı “Öfke-Şiddet Diyalektiğinde Kadın Projesi”nin tanıtımı yapıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ailenin toplumu ayakta tuttuğunu belirterek, Konya’da aile içi şiddeti, çocuklara yönelik şiddeti mutlaka sıfırlamak gerektiğini söyledi.
07.03.2014 15:53 
         Konya Büyükşehir Belediyesi, Çağdaş Aile Derneği, Anadolu Aile Derneği, Konya Barosu ortaklığında AB hibesiyle gerçekleştirilen “Öfke-Şiddet Diyalektiğinde Kadın Projesi”nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Çağdaş Aile Derneği Başkanı Hüseyin Bulut, dernek olarak gençlerin ve ailelerin eğitimi ile aile bütünlüğünü sağlamak için çalıştıklarını belirterek, “Öfke-Şiddet Diyalektiğinde Kadın Projesi”nin bu anlamda Konya’ya büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplumları ayakta tutanın aile olduğunu belirterek, “Toplumları ayakta tutan huzurdur, mutluluktur, çocukların, kadının ve erkeğin geleceğe güvenle bakabilmesidir, insanların tebessüm edebilmesidir. Apartmanlar, kültür merkezleri, caddeler, köprülü kavşaklar tek başına hiçbir şey ifade etmez” dedi.

KADEM GELİŞTİRİLECEK

Yapılan fiziki çalışmaların yanında sosyal çalışmalara daha çok ağırlık vermek gerektiğini, bu bakış açısıyla KADEM’i oluşturduklarını vurgulayan Başkan Akyürek, KADEM’in bugüne kadar on binlerce insana destek vererek bir faydaya vesile olduğunu ifade etti. KADEM’in 2014 yılında 400 bin kişiye ulaşma hedefi koyduğunu belirterek, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, daha fazla insana ulaşmak için yeni bir projeyi hayata geçireceklerini vurguladı.

Konya’da aile içi şiddeti, çocuklara yönelik şiddeti mutlaka sıfırlamak gerektiğini dile getiren Başkan Akyürek, “Modern şehir olmak için, misyonuna uygun şehir olmak için her alanda gelişmişlik göstergelerinde en üst rakamlara çıkmak gerekiyor. Bunun en önemli göstergesi eğitim seviyesidir, aile içi şiddetin önlenmesidir, boşanma oranlarının asgariye düşürülmesi, çocuğa yönelik şiddetin önlenmesidir. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

Proje Koordinatörü Nevzat Demirci’nin proje hakkında bilgi vermesiyle devam eden toplantının sonunda Kadın Gözüyle Bedesten isimli resim sergisinin açılışı yapıldı.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in eşi Fatma Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Uslu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. M. Sami Küçüktığlı, Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

HEDEF 150 BİN KİŞİYE ULAŞMAK

31 Ocak 2015’te sona erecek projenin bütçesi 219 bin Euro olurken bütçenin 194 bin 784 Eurosu AB hibesiyle gerçekleştirilecek. Proje kapsamında KADEM ile bağlantılı olarak 560 aile hekimi ve 550 aile sağlığı elemanı, bin 500 avukat, 500 imam ve 500 Kur’an Kursu öğreticisi ile 353 muhtar, bin öğretmen, 148 medya mensubu olmak üzere 5 binin üzerinde kişiye eğitimler verilecek. Farkındalık oluşturacak çok sayıda etkinlik ve toplantının yapılacağı proje ile toplamda 150 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu
2 Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu
3 Tüm Türkiye’yi Yerköprü Şelalesi’ne Bekliyoruz
4 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
5 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
6 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
7 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
8 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
9 Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
10 Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
11Konya Bayramlaştı
12Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
13Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
144 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
15Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
16450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
17Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
18Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
19Büyükşehir Ramazan Bayramı’na Hazır
2024 Haziran Akşamı da Bayram Yapmak İstiyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır