engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Konya’daki Üniversite Öğrencileri Sema Programında Buluştu  
             Konya Büyükşehir Belediyesi ile YURTKUR’un organizasyonuyla Konya’daki YURTKUR yurtlarında ve özel yurtlarda kalan üniversite öğrencileri sema programında bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerin Konya’da bulundukları süre içinde şehirle bütünleşmeleri tavsiyesinde bulunarak, Necmettin Erbakan Üniversitesi yanında bulunan Başkanlık Konutu’nun Gençlik Merkezi olarak hizmet vereceği müjdesini verdi.
18.11.2013 14:04 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Kılıçarslan Gençlik Merkezi ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Bölge Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, Konya’daki yurtlarda kalan üniversite öğrencileri sema programında bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, YURTKUR Bölge Müdürü Atila Çetin, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet İzi ile YURTKUR yurtlarında ve özel yurtlarda kalan üniversite öğrencileri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Emin Şahin’in konuşmasının ardından öğrencilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, üniversite öğrenimi için Konya’yı tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür etti. Konya’nın binlerce yıllık bir medeniyetin izlerini taşıdığını vurgulayan Başkan Akyürek, 1200’lü yılların bölgesinde en önemli şehri konumunda olan Konya’nın 21. yüzyılın da en önemli şehirlerinden olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

Konya’nın 5 üniversitesi, 100 bin üniversite öğrencisi, 4 binden fazla öğretim üyesi sayısıyla bir eğitim şehri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, belediyeler olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını dile getirdi.

Öğrencilere, üniversite hayatının yanında mutlaka cemiyet çalışmalarına da katılmayı, derneklerde görev almayı tavsiye eden Başkan Akyürek, “Öğrenci topluluklarında hizmet vermek ve bu yolla ayırt etme kabiliyetinin artmasını sağlamak, topluma farklı bir açıdan da hizmet etmek çok önemlidir. Konya bu konuda zengin bir şehirdir. Üniversitelerde 100’den fazla öğrenci topluluğu var. Yerel yönetimler olarak sadece öğrencilere hizmet etme amaçlı olarak gençlik merkezlerimizle, mesleki eğitim merkezlerimizle, kadın ve aile destek merkezlerimizle, hanım lokallerimizle gençlerimizin hizmetinde olmaya gayret ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin Konya’da bulundukları süre içinde şehirle bütünleşmesini isteyen Başkan Akyürek, eğitim hayatlarının yanında tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Konuşmasında öğrencilere bir de müjde veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Selçuk Üniversitesi’nde olduğu gibi Necmettin Erbakan Üniversitesi yanında da bir Gençlik Merkezi oluşturuyoruz. Meram Yeni Yol üzerinde Evliya Çelebi Parkı’yla birleşen alanda 1989 yılında yapılmış Büyükşehir Belediye Başkanlık konutu vardı. Başkanlık konutunu Gençlik Merkezi olarak gençlerimizin hizmetine açıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencileri Başkan Akyürek’e çiçek takdim etti.

Mesnevi Sohbeti ve sema ayini ile devam eden programın sonunda öğrencilere kitap hediye edilerek aşure ikram edildi.

Diğer Haberler
1 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
2 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
3 Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
4 Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
5 Konya Bayramlaştı
6 Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
7 Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
8 4 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
9 Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
10 450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
11Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
12Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
13Büyükşehir Ramazan Bayramı’na Hazır
1424 Haziran Akşamı da Bayram Yapmak İstiyoruz
15Başkan Altay, İftarda Kululularla Buluştu
16Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
17Kadir Gecesi’nde On Binler Mevlana Meydanı’nda Buluştu
18Konya’nın Manevi Mimarlarından Lâdikli Ahmet Hüdai Hazretleri Anıldı
19Binlerce Ilgınlı İftar Sofrasında Ramazan Bereketini Yaşadı
2024 Haziran Seçimlerinde Konyalılara Güveniyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır