engelli sayfamyza geçmek için tyklayynyz
Büyükşehir’den Bir Mahalle Konağı Daha
            İhtiyaca göre Şehir Konakları yapımını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, Harmancık Mahallesi’ne Mahalle Konağı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle Konağı’nın çok amaçlı kültürel tesis ve mesleki eğitim merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi.
04.10.2013 13:25 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Harmancık Mahallesi Azerbaycan Caddesi üzerinde yaptırılan Mahalle Konağı’nda incelemelerde bulundu.

Belediye olarak şehrin farklı yerlerine Şehir Konakları inşa ettiklerini ve ihtiyaca göre yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehir konaklarının çok amaçlı kültürel tesis ve mesleki eğitim merkezi olarak hizmet verdiğini hatırlattı.

Son olarak yapılan Mahalle Konağı’nın Harmancık ve Osmangazi Mahallesi ile Azerbaycan Caddesi bölgesine hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Burası bölgede oturanlar için mesleki eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek. Aynı zamanda mahallenin toplantı ve diğer ihtiyaçları için bahçesiyle birlikte kullanılacak. Bahçesiyle birlikte 5 bin metrekareye yakın bir alana sahip olan Mahalle Konağı’nda çok amaçlı salon, spor salonu, mesleki eğitim amaçlı sınıflar var” dedi.

Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Konya’nın tüm yerleşim yerlerinde ihtiyaca göre konferans salonları, kültür merkezleri, çok amaçlı hizmet binaları için tip proje hazırladıklarını kaydeden Başkan Akyürek, ihtiyaç duyulan beldelere de bu merkezlerin yapılacağını ifade etti.

AZERBAYCAN CADDESİ PRESTİJ CADDESİ OLDU

Mahalle Konağı’nın bulunduğu Azerbaycan Caddesi’nin kamulaşmanın ardından çift yol olarak düzenlenip trafiğe açıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, Meram bölgesinin Seydişehir ve Antalya Yolu’na yüksek standartlı bir şekilde bağlandığını söyledi. Başkan Akyürek, aynı zamanda bölgenin Kozağaç Mahallesi ile birleştiği alanda önemli bir köprülü kavşak inşaatının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Harmancık Mahallesi’nde yaptırılan Mahalle Konağı yaklaşık 1 milyon liraya mal oldu.

Diğer Haberler
1İlçelerde “Kutlu Doğum” Coşkusu Yaşandı
2Alaeddin Tepesi Açık Hava Müzesi Olacak
3Turizm Haftası’nda Yöresel Lezzetler Yarıştı
4Altınekin ve Derbent’te Kutlu Doğum Etkinlikleri
5Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Konya’da
6Çumra’da Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı
7Büyükşehir Belediyespor’dan Haberler
8Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Yeni Dönemin İlk Toplantısı Yapıldı
9Büyükşehir’den İlçelerde “Kutlu Doğum” Programı
10“Kültürel Mirasımız ve Konya” Fotoğraf Yarışması Ödülleri Verildi
11Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeniden Canlanıyor
12Konya, Türkiye’nin İnci Tanesidir
13İstasyon Evleri Meram’a Yeni Bir Soluk Getirecek
14Konya’da “Lale Mevsimi” Bir Başkadır
15Konya, Anadolu Çadırının Orta Direğidir
16İnsanların Mutluluğu İçin Çalışıyoruz
17Bir İnsanı Kurtarmak, Tüm İnsanlığı Kurtarmak Gibidir
18Başkan Akyürek Mazbatasını Aldı
1950. Kütüphane Haftası’nda Prof. Dr. Faruk Sümer Anıldı
20Öğrenciler “Okuma Saati”nde Buluştu
Haber Ara :
Hz. Mevlana
Canlı Yayınlar
Toplu Ulaşım
Web TV
360 Derece
Konya Sanal Tur
E-Belediye
Kent Bilgi
Sistemi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır