engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:4 Başkent Sanayi ve Kültür Etkinliği’nde Buluştu  
            “KONEXPO Sanayi ve Kültür Etkinliği” kapsamında Selçuklu başkenti Konya, Karamanoğulları başkenti Karaman ile Osmanlı başkentleri İstanbul ve Edirne’nin tüm renkleri bir araya geldi.
13.09.2013 13:36 
        Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONSİAD) düzenlediği “KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği” kapsamında Selçuklu başkenti Konya, Karamanoğulları başkenti Karaman ile Osmanlı başkentleri İstanbul ve Edirne Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde buluştu.

“Tarihi Başkentler Feshane'de Buluşuyor” adı altındaki etkinlik öncesi düzenlenen gala gecesine Sağlık Bakanı ve Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer, eski bakanlardan Ali Talip Özdemir, İstanbul, Konya, Karaman ve Edirne Milletvekilleri, Konya Valisi Muammer Erol, Karaman Valisi Murat Koca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları, rektörler, öğretim üyeleri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya dışındaki Konya derneklerinin tüm Konyalıları temsil ederek gelenek ve görenekleri yaşattıklarını belirterek, bu çalışmaları önemsediklerini söyledi.

Konya belediyeleri olarak 13. yüzyılın en muhteşem şehirlerinden olan Konya’yı 21. yüzyılda da dünyanın en önemli şehirlerinden biri yapma hedefi doğrultusunda çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, bu amaçla sembol eserlere imza attıklarını dile getirdi.

TÜM BAŞKENTLER BULUŞMALI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Edirne’nin KONEXPO’da yer almasından mutluluk duyduklarını belirterek, gelecek yıllarda Bursa ve Ankara’nın da katılmasıyla tüm başkentlerin KONEXPO’da buluşmasını diledi.

Konuşmasında Konya’nın da içinde bulunduğu 15 şehirde yapılacak 22 bin yatak kapasiteli Şehir Hastanelerinden bahseden Bakan Müezzinoğlu, hastanelerin ortalama 3 yıl içinde tamamlanacağını, yeni ilavelerle 2018 yılında Türkiye’de tüm şehirlerin nitelikli yatak kapasitesine sahip hastanelere kavuşacağını ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu, KONSİAD’ın ortaya koyduğu birlik ve beraberlik ruhunun örnek olduğunu belirterek, organizasyonların daha farklı boyutlara taşınacağına inandığını dile getirdi.

BAKAN DAVUTOĞLU DA ETKİNLİĞE KATILDI

Gala programının ertesi günü kortej yürüyüşü ile başlayan “KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği”ni Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte ziyaret ederek tüm stantları tek tek gezdi. Etkinlik hakkında bilgi alan Bakan Davutoğlu’nun ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da etkinliğe katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de tanıtım standının bulunduğu “KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği” 15 Eylül akşamına kadar İstanbul Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde açık kalacak.

Diğer Haberler
1Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
2Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
3Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
4Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
5Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
6Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
7Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
8Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
9Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
10Meram Son Durak Katlı Yeraltı Otoparkının Temeli Atıldı
11Konya Bilim Festivaline 100 Bin Ziyaretçi
12Kahraman Pilotların Muhteşem Gösterisi Nefes Kesti
13Başkan Akyürek Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına Seçildi
14Tarihi Camileri Gelecek Kuşaklara Aktarıyoruz
15Cumhurbaşkanımız Himayesinde Konya’da Aşure Dağıtıldı
16Büyükşehir’den Beyşehir’e 220 Bin Metrekarelik Fidanlık
17İslam Düşünce Atlası Projesi Hayata Geçiriliyor
18Konya’ya Hizmet Etmek Herkese Nasip Olmaz
19Öğrenciler Elkart İle 3 Gün Ücretsiz Ulaşımdan Memnun
20İçme Suyumuz 7/24 Kontrol Altında
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır