engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir’in Geleneksel Mahalle İftarları Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geleneksel olarak düzenlenen Mahalle İftarları’nda Konyalılarla bir araya geliyor. İki ayrı mahallede düzenlenen iftarlara katılan Başkan Akyürek, Ramazan ayında sadece Konya merkezde yaklaşık 200 bin kişiyle iftar açacaklarını belirterek, Konya merkez dışındaki ilçelere de ziyaretleri olacağını söyledi.
11.07.2013 14:43 
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Mahalle İftarları başladı.

İlk Mahalle İftarı’nda Mamuriye, Öğretmen Evleri ve Pirebi Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle İftarları’nın Büyükşehir Belediyesi’nin bir geleneği haline geldiğini söyledi.

Mahalle İftarları’nda hem komşuların farklı bir ortamda buluştuğunu, hem de belediye yöneticilerinin mahalleyi ziyaret ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, bu yıl Ramazan ayında 2011 ve 2012 yıllarında iftar sofrasında buluşamadıkları tüm mahallelerde iftar yapmış olacaklarını ifade etti. Ramazan ayında sadece Konya merkezde yaklaşık 200 bin kişiyle iftar açacaklarını dile getiren Başkan Akyürek, Konya merkez dışındaki ilçelere de ziyaretleri olacağını kaydetti.

Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi tarafından şu anda 1 milyar TL tutarında onlarca yatırımın devam ettiğini hatırlatan Başkan Akyürek, bunların insana yapılan dolaylı hizmetler olduğunu, doğrudan hizmetin ise ihtiyaç sahibinin yanında olmak, kapısını çalmak olduğunu ifade etti.

Ramazan ayının sadece bedeni bir ibadet ayı değil, aynı zamanda bir şefkat, merhamet ve paylaşma ayı olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “İhtiyaç sahiplerine yönelik uyguladığımız Sosyal Kart ile sağ elin verdiğini sol el görmemektedir. Şu an da yaklaşık 8 bin öksüz, yetim, kimsesiz çocuğumuza lise sona kadar eğitim yardımı yapıyoruz. 2 binden fazla ailede yaklaşık 10 bin kişiye Sosyal Kart yoluyla destek oluyoruz. Bunların hiçbiri yardım poşeti ile yapılmaz. Hemşehrilerimiz kredi kartlarıyla alışveriş yapar gibi ihtiyaçlarını anlaşmalı marketten ve mahalle bakkalından alıyorlar” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Öğretmen Evleri Mahallesi’nde orucunu açtıktan hemen sonra Kurtuluş Parkı önünde yapılan diğer Mahalle İftarı’na katıldı.

Kurtuluş ve Saadet Mahallelerinin katılımıyla gerçekleşen iftarda konuşan Başkan Akyürek, Konya’nın oruç tutan bir şehir olduğunu belirterek, bunun şehrin tüm sokaklarında ve evlerinde hissedildiğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Mahalle İftarları kapsamında, 11 Temmuz Perşembe günü 2 ayrı yerde düzenlenecek iftarlarda K. Aybahçe, Y. Kuş, Y. Uhud, Y. Süleymaniye ve Hasanköy Mahallelerinin sakinleri buluşacak.

Diğer Haberler
1 Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu
2 Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu Devam Ediyor
3 Tüm Türkiye’yi Yerköprü Şelalesi’ne Bekliyoruz
4 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
5 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
6 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
7 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
8 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
9 Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
10 Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
11Konya Bayramlaştı
12Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
13Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
144 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
15Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
16450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
17Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
18Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
19Büyükşehir Ramazan Bayramı’na Hazır
2024 Haziran Akşamı da Bayram Yapmak İstiyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır