engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir’in Geleneksel Mahalle İftarları Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geleneksel olarak düzenlenen Mahalle İftarları’nda Konyalılarla bir araya geliyor. İki ayrı mahallede düzenlenen iftarlara katılan Başkan Akyürek, Ramazan ayında sadece Konya merkezde yaklaşık 200 bin kişiyle iftar açacaklarını belirterek, Konya merkez dışındaki ilçelere de ziyaretleri olacağını söyledi.
11.07.2013 14:43 
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Mahalle İftarları başladı.

İlk Mahalle İftarı’nda Mamuriye, Öğretmen Evleri ve Pirebi Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle İftarları’nın Büyükşehir Belediyesi’nin bir geleneği haline geldiğini söyledi.

Mahalle İftarları’nda hem komşuların farklı bir ortamda buluştuğunu, hem de belediye yöneticilerinin mahalleyi ziyaret ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, bu yıl Ramazan ayında 2011 ve 2012 yıllarında iftar sofrasında buluşamadıkları tüm mahallelerde iftar yapmış olacaklarını ifade etti. Ramazan ayında sadece Konya merkezde yaklaşık 200 bin kişiyle iftar açacaklarını dile getiren Başkan Akyürek, Konya merkez dışındaki ilçelere de ziyaretleri olacağını kaydetti.

Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi tarafından şu anda 1 milyar TL tutarında onlarca yatırımın devam ettiğini hatırlatan Başkan Akyürek, bunların insana yapılan dolaylı hizmetler olduğunu, doğrudan hizmetin ise ihtiyaç sahibinin yanında olmak, kapısını çalmak olduğunu ifade etti.

Ramazan ayının sadece bedeni bir ibadet ayı değil, aynı zamanda bir şefkat, merhamet ve paylaşma ayı olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “İhtiyaç sahiplerine yönelik uyguladığımız Sosyal Kart ile sağ elin verdiğini sol el görmemektedir. Şu an da yaklaşık 8 bin öksüz, yetim, kimsesiz çocuğumuza lise sona kadar eğitim yardımı yapıyoruz. 2 binden fazla ailede yaklaşık 10 bin kişiye Sosyal Kart yoluyla destek oluyoruz. Bunların hiçbiri yardım poşeti ile yapılmaz. Hemşehrilerimiz kredi kartlarıyla alışveriş yapar gibi ihtiyaçlarını anlaşmalı marketten ve mahalle bakkalından alıyorlar” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Öğretmen Evleri Mahallesi’nde orucunu açtıktan hemen sonra Kurtuluş Parkı önünde yapılan diğer Mahalle İftarı’na katıldı.

Kurtuluş ve Saadet Mahallelerinin katılımıyla gerçekleşen iftarda konuşan Başkan Akyürek, Konya’nın oruç tutan bir şehir olduğunu belirterek, bunun şehrin tüm sokaklarında ve evlerinde hissedildiğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Mahalle İftarları kapsamında, 11 Temmuz Perşembe günü 2 ayrı yerde düzenlenecek iftarlarda K. Aybahçe, Y. Kuş, Y. Uhud, Y. Süleymaniye ve Hasanköy Mahallelerinin sakinleri buluşacak.

Diğer Haberler
1 Toplumsal Dokuyu Güçlendirmek İçin Çalışıyoruz
2 Büyükşehir’den Emirgazi ye ve Karapınar’a Değer Katan Yatırımlar
3 Gazze Caddesi Çalışmalarında Sona Gelindi
4 Tarihi Mirasımız Payitaht Müzesiyle Yeniden Canlanıyor
5 “İslam Düşünce Atlası” Tanıtım Toplantısı Yapıldı
6 Büyükşehir’den Seydişehir’de Yatırım Hamlesi
7 “Şehirlerimiz Kalkındıkça Ülkemiz Güçleniyor”
8 Konya’ya İftira Atanlar Asla Amaçlarına Ulaşamayacak
9 Kamuoyuna Duyuru
10 Osmanlı Buğday Pazarı’ndaki Katlı Yeraltı Otoparkı Tamamlandı
11İhlasla, Samimiyetle Konya’nın Temiz İmajına Zarar Vermeden Çalışmalıyız
12Başkan Akyürek’ten İl Sağlık Müdürü Koç’a Ziyaret
13Büyük Türkiye Hedefine Ulaşabilmek İçin Hep Çözüm Mercii Olmaya Çalışmalıyız
14Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç: Konya Müstesna Bir Şehir
15Yerli Otomobilin Konya’da Üretilmesini Arzu Ediyoruz
16Başkan Akyürek Dünya Belediyeler Birliği Başkanlar Konseyi Toplantısına Katıldı: Savaşları Durdurmak İçin Daha Fazla İnisiyatif Alınmalı
17Ilgın’da 370 Dekar Tarım Arazisi Daha Suya Kavuşuyor
18Ülkenin Geleceği Olan Başarılı Gençler Ödüllendirildi
1914 Yerleşim Yerinin Daha Su Hasreti Sona Erdi
20Yazarlar Konya’dan Çok Etkilendi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 124.866 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 260.846 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır