engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:KOMEK Altın Dokunuşlar-Güldeste Sergisi Açıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın Altın Dokunuşlar Güldeste Sergi ve Şöleni 85 branşta 2013 eserle görücüye çıktı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’de zaman zaman barışı, kardeşliği tehdit eden, husumeti, ayrımcılığı teşvik eden çalışmalar gördüklerini belirten Başkan Akyürek, “Bizim asla husumete, ayrımcılığa, kaosa, kargaşaya vaktimiz yok. Biz hizmet insanlarıyız. İşimiz hizmet, gönülleri fethetmek, Türkiye’yi lider ülke, Konya’yı lider şehir yapmak” dedi. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, kadınların mesleki eğitim konusunda kazandığı mesafeyi bir kazanç olarak gördüklerini ifade ederek, kadınların ülkede huzuru, güvenliği ve geleceği temsil ettiklerini kaydetti.
06.06.2013 14:10 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın (KOMEK) Altın Dokunuşlar Güldeste Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışı Açık Sema Alanı’nda yapılırken sunuculuğunu Reha Yeprem yaptı. KOMEK İşaret Dili Kursu öğrencilerinin katılımıyla hep birlikte İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan programda, görme engelli kursiyerin Braille Alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okuması, okuma yazmayı yeni öğrenen bir kursiyerin ayetlerin mealini okumasıyla devam etti.

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 85 branşta 2013 eserle açılan serginin hayırlı olmasını diledi.

KOMEK’in 147 branşta hizmet verdiğini, kursların bu yapısıyla Türkiye’nin en yaygın ve en başarılı kursları konumunda olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bir halk üniversitesi şeklini alan KOMEK’in nüfusa oranlandığında Türkiye’de en çok kursiyerle eğitim veren kurs konumunda olduğunu vurguladı.

KOMEK’in Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri’nin kurslarıyla birleşerek “Konya Meslek Eğitim Kursları” adı altında bundan sonra daha da yaygın olarak eğitim vermeye devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, şu ana kadar kurslarda eğitim gören sayısının 150 bine ulaştığını, KOMEK’in büyük bir aile haline geldiğini söyledi.

BİZ HİZMET İNSANLARIYIZ

Konuşmasında, Konya’nın hizmet üreten bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Türkiye’de zaman zaman barışı, kardeşliği tehdit eden, husumeti, ayrımcılığı teşvik eden çalışmalar görüyoruz. Bunlar birlik ve beraberliğe hizmet etmiyor. Konya’dan ilan ediyoruz ki; bizim asla husumete, ayrımcılığa, kaosa, kargaşaya vaktimiz yok. Biz hizmet insanlarıyız. İşimiz hizmet, gönülleri fethetmek, Türkiye’yi lider ülke, Konya’yı lider şehir yapmak. Millet olarak hizmet yolunda, vatan yolunda canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Konya’dan bir model ortaya koyuyoruz. Birlik ve beraberlik modelini, hizmet modelini, gönülleri fethetme modelini ortaya koyuyoruz. Gün geçmiyor ki Konya’da bir hizmetin temeli atılmasın, bir hizmetin açılışı yapılmasın. Konya’da her gün onlarca hayırlı hizmetlere hep birlikte imza atıyoruz” dedi.

KADINLAR ÜLKENİN HUZURUNU VE GELECEĞİNİ TEMSİL EDİYOR

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, halkın her kesimine hitap eden eğitim tarzının övünç kaynağı olduğunu belirterek, kadınların mesleki eğitim konusunda kazandığı mesafeyi bir kazanç olarak gördüklerini ifade etti. Kadınların ülkede huzuru, güvenliği ve geleceği temsil ettiklerini belirten Vali Doğan, “Bugün artık Türkiye’de dünyanın da gıpta ettiği bir huzur ülkesidir. Bunun devamı için, var olan küçük sorunların halledilmesi için hanımların verdiği desteğin artarak devamını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi ile devam eden programda KOMEK’ten sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları verildi.

Daha sonra Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, eşi Hatice Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, eşi Fatma Akyürek ve protokol mensupları hep birlikte kurdele keserek serginin ve şölenin açılışını yaptılar.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde 9 Haziran akşamına kadar açık kalacak sergi kapsamında Orhan Hakalmaz, Orhan Çakmak, Uğur Demirci konserleri, konferanslar, uygulamalı gösteriler, müzik dinletileri ve çok sayıda etkinlik yapılacak.

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın Altın Dokunuşlar Güldeste Sergi ve Şöleni kapsamında Miraç Kandili Özel Programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda düzenlenen programda ilk olarak ünlü sunucu Reha Yeprem birbirinden güzel şiirler okudu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda sevilen sanatçı Erkan Mutlu’nun seslendirdiği ezgilerle duygusal anlar yaşandı.

Büyük ilgi gören programın sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ile Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, sanatçılara günün anısına hediye takdim ettiler.

Diğer Haberler
1Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
2Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
3Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
4“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
5Filistin'in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
6Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
7Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
8Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
9Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
10UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
11Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
12Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
13Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
14Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
15Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
16Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
17Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
18Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
19Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
20Meram Son Durak Katlı Yeraltı Otoparkının Temeli Atıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır