engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim ve divan kurulu üyeleri belirlendi. Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını belirterek, Gençlik Meclisi’nin bundan sonra da çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu söyledi.
13.05.2013 14:40 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı ve yönetim kurulu belirlendi.

Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi’nin hem milli değerler, hem gençliğin ihtiyaçları, hem de gençlikten beklenen faaliyetlerle ilgili birçok çalışmaya imza attığını belirterek Konya halkı adına teşekkür etti.

Belediye olarak Konya’yı 2023’te dünyanın en güçlü 10 şehrinden biri yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, gençlerin de kendilerini Lider Ülke Türkiye hedefine göre hazırlamaları gerektiğini, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde bu vizyonun olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını kaydeden Başkan Akyürek, nüfusunun yarısı 19 yaş ve altında olan Konya’da gençlere yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin şu anda Türkiye’nin en önemli gençlik merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, 10 bini aşan üye sayısıyla gençlere yönelik dostluk ve dayanışmayı temsil etmek üzere çok sayıda faaliyetin yapıldığını hatırlattı.

Gençlik Meclisi’nde bugüne kadar çok güzel hizmetler yapıldığını, bundan sonra bu hizmetlerin artarak, çeşitlenerek devam etmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, Gençlik Meclisi’nin yeni yönetiminin yeni hedeflerle çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK HATAY’DAKİ SALDIRIYI KINADI

Konuşmasında Hatay’da yapılan saldırıyı da kınayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yapılan katliamı millet olarak lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bunlar , Türkiye’nin yükselişini engelleme çabalarıdır. Bunlar, ‘Lider Ülke Türkiye’ idealinin gerçekleşme sürecinde olunduğunun bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Engeller koyma çabasıdır. Aziz milletimiz bin yıldır bu topraklarda büyük gayretlerle bizlere bugünü emanet etti. Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu topraklarda var olmanın bedelini ecdadımız her zaman kanlarıyla şerefle ödemiştir. Günümüz insanı ve gençliğimiz de aynı fedakarlık duygusunu taşımaktadır. Milletimiz tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği yeri mutlaka alacaktır” dedi.

GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI M. EMİN ŞAHİN OLDU

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni yönetimi ve divan üyeleri belirlendi. Seçim sonucu Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı Muhammed Emin Şahin oldu. Şahin, yaptığı açıklamada, çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini ve çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışacaklarını dile getirdi.

Gençlik Meclisi eski başkanı Ahmet Murat Koru da, görev süresince birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek, yeni yönetimin de başarıyla çalışmaları sürdüreceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Kurul’un sonunda Ahmet Murat Koru ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, günün anısına plaket ile çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır