engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim ve divan kurulu üyeleri belirlendi. Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını belirterek, Gençlik Meclisi’nin bundan sonra da çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu söyledi.
13.05.2013 14:40 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı ve yönetim kurulu belirlendi.

Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi’nin hem milli değerler, hem gençliğin ihtiyaçları, hem de gençlikten beklenen faaliyetlerle ilgili birçok çalışmaya imza attığını belirterek Konya halkı adına teşekkür etti.

Belediye olarak Konya’yı 2023’te dünyanın en güçlü 10 şehrinden biri yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, gençlerin de kendilerini Lider Ülke Türkiye hedefine göre hazırlamaları gerektiğini, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde bu vizyonun olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını kaydeden Başkan Akyürek, nüfusunun yarısı 19 yaş ve altında olan Konya’da gençlere yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin şu anda Türkiye’nin en önemli gençlik merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, 10 bini aşan üye sayısıyla gençlere yönelik dostluk ve dayanışmayı temsil etmek üzere çok sayıda faaliyetin yapıldığını hatırlattı.

Gençlik Meclisi’nde bugüne kadar çok güzel hizmetler yapıldığını, bundan sonra bu hizmetlerin artarak, çeşitlenerek devam etmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, Gençlik Meclisi’nin yeni yönetiminin yeni hedeflerle çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK HATAY’DAKİ SALDIRIYI KINADI

Konuşmasında Hatay’da yapılan saldırıyı da kınayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yapılan katliamı millet olarak lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bunlar , Türkiye’nin yükselişini engelleme çabalarıdır. Bunlar, ‘Lider Ülke Türkiye’ idealinin gerçekleşme sürecinde olunduğunun bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Engeller koyma çabasıdır. Aziz milletimiz bin yıldır bu topraklarda büyük gayretlerle bizlere bugünü emanet etti. Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu topraklarda var olmanın bedelini ecdadımız her zaman kanlarıyla şerefle ödemiştir. Günümüz insanı ve gençliğimiz de aynı fedakarlık duygusunu taşımaktadır. Milletimiz tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği yeri mutlaka alacaktır” dedi.

GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI M. EMİN ŞAHİN OLDU

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni yönetimi ve divan üyeleri belirlendi. Seçim sonucu Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı Muhammed Emin Şahin oldu. Şahin, yaptığı açıklamada, çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini ve çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışacaklarını dile getirdi.

Gençlik Meclisi eski başkanı Ahmet Murat Koru da, görev süresince birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek, yeni yönetimin de başarıyla çalışmaları sürdüreceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Kurul’un sonunda Ahmet Murat Koru ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, günün anısına plaket ile çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır