engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu Yapıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim ve divan kurulu üyeleri belirlendi. Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını belirterek, Gençlik Meclisi’nin bundan sonra da çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu söyledi.
13.05.2013 14:40 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı ve yönetim kurulu belirlendi.

Toplantıya katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Meclisi’nin hem milli değerler, hem gençliğin ihtiyaçları, hem de gençlikten beklenen faaliyetlerle ilgili birçok çalışmaya imza attığını belirterek Konya halkı adına teşekkür etti.

Belediye olarak Konya’yı 2023’te dünyanın en güçlü 10 şehrinden biri yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, gençlerin de kendilerini Lider Ülke Türkiye hedefine göre hazırlamaları gerektiğini, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde bu vizyonun olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile birlikte Konya’da gençlik faaliyetlerinde yeni bir dönemin başladığını kaydeden Başkan Akyürek, nüfusunun yarısı 19 yaş ve altında olan Konya’da gençlere yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin şu anda Türkiye’nin en önemli gençlik merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, 10 bini aşan üye sayısıyla gençlere yönelik dostluk ve dayanışmayı temsil etmek üzere çok sayıda faaliyetin yapıldığını hatırlattı.

Gençlik Meclisi’nde bugüne kadar çok güzel hizmetler yapıldığını, bundan sonra bu hizmetlerin artarak, çeşitlenerek devam etmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, Gençlik Meclisi’nin yeni yönetiminin yeni hedeflerle çıtayı daha yükseklere taşıyacağından emin olduğunu ifade etti.

BAŞKAN AKYÜREK HATAY’DAKİ SALDIRIYI KINADI

Konuşmasında Hatay’da yapılan saldırıyı da kınayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yapılan katliamı millet olarak lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bunlar , Türkiye’nin yükselişini engelleme çabalarıdır. Bunlar, ‘Lider Ülke Türkiye’ idealinin gerçekleşme sürecinde olunduğunun bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Engeller koyma çabasıdır. Aziz milletimiz bin yıldır bu topraklarda büyük gayretlerle bizlere bugünü emanet etti. Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu topraklarda var olmanın bedelini ecdadımız her zaman kanlarıyla şerefle ödemiştir. Günümüz insanı ve gençliğimiz de aynı fedakarlık duygusunu taşımaktadır. Milletimiz tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği yeri mutlaka alacaktır” dedi.

GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI M. EMİN ŞAHİN OLDU

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yeni yönetimi ve divan üyeleri belirlendi. Seçim sonucu Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı Muhammed Emin Şahin oldu. Şahin, yaptığı açıklamada, çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini ve çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışacaklarını dile getirdi.

Gençlik Meclisi eski başkanı Ahmet Murat Koru da, görev süresince birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek, yeni yönetimin de başarıyla çalışmaları sürdüreceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Kurul’un sonunda Ahmet Murat Koru ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, günün anısına plaket ile çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler
1 İslam Düşünce Atlası’na Bir Ödül de Türkiye Yazarlar Birliği’nden
2 23 Nisan’da Makamlar Çocuklara Emanet
3 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
4 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
5 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
6 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
7 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
8 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
9 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
10 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
11Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
12Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
13Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
14Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
15“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
16Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
17Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
18Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
19Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
20Konya’da Sakura Zamanı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır