engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
   
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
Yeşil İçinde Bir Konya
            Konya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü, şehrin yeşil dokusunun zenginleştirilmesi ve düzenlenmesi amacıyla sezon başında başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli bölgelerde park düzenlemesi yapan Park Bahçeler Müdürlüğü, şehrin ana girişlerini yeniden düzenlerken, şehrin tümünü güllerle süslüyor.
15.07.2004 12:00 
        Park Bahçeler Müdürü Ayhan Tangur'un 2004 yılı çevre düzenlemeleri ile ilgili açıklaması şöyle:

'Sene başında başlanılmış ve halen devam etmekte olan Şems Parkı çevre düzenlemesi kapsamında 8.089 metre kare toplam inşaat alanı, 5.000 metre kare sert zemin, 2.894 metre kare yeşil alan olarak düzenlemelerimiz devam etmektedir. Bu çevre düzenlemesiyle Şems Hazretlerinin adıyla anılan bir parkı daha görkemli ve daha fazla insanın ziyaret edecekleri bir yer olması amacı güdülmüştür. Böylece halkımız şehrin gürültüsünden, stresinden, kirliliğinden uzak bir yerde gönül rahatlığıyla dinlenme imkânı bulabilecektir.

Fransa'dan ithal edilen bin adet gülün şehrin çeşitli alanlarına dikimleri yapılmaktadır. Yakın zamanda da Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bu güllerin üretimine başlayacağımızı buradan halkımıza duyurmak isteriz.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki tüm yeşil alanların bakımı, sulanması, biçilmesi, temizlenmesi, bekçiliği vb. hizmetlerini 600 kişi ile yürütmekteyiz.

Yakın zaman içerisinde Esenler Mahallesi parkı, Karahüyük Mahallesi spor tesisleri çevre düzenlemesi, Mobilyacılar kavşağı çevre düzenlemesi gibi yapım işlerinin yanı sıra cadde refüjlerinin ithal ve yerli güllerle süslenmesi, 150.000 adet mevsimlik çiçek dikimi, bozulan çim alanlarının gözenmesi, gibi onarım işlemleri tamamlanmış olup Ankara çevre yolu orta refüj düzenlemesine başlanılmış olup ilk etapta Aksaray kavşağı ile Hüdai caddesi kavşağı arasında yaklaşık 100.000 metre karelik yeşil alan oluşturulacaktır. Toprak dolgusu çalışmasına başlanılmıştır. Bu çalışmaların toplam maliyeti 800 milyar'dır.

Kayacık mevkiinden ilave istimlak çalışmaları neticesinde 3,5 milyon metre kareye çıkartılacak ve bu alanın tamamı rekreasyon alanı olarak düzenlenip vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Yeniden düzenleme çalışması başlatılan Şems parkının yeşil alan için ayrılan kısmın düzenlenmesi, Raylı Sistem Güzergahının düzenlenmesi, Dr. Sadık Ahmet caddesi orta refüj çimlendirilmesi, Bosna Hersek mahallesi parkı ve Cumhuriyet Koruluğunun parka dönüştürülmesi çalışmaları 2004 yılı içerisinde tamamlanacak çalışmalar arasında yerlerini almışlardır.'

Diğer Haberler
112 İlçede 26 Mahalle Konağı Yapımı Devam Ediyor
230 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
3Aksaray Yolu Organize Sanayi Köprülü Kavşağının Temeli Atılıyor
4Öğretmen Adayları KOMEK’ler İçin Ter Döktü
5Büyükşehir’den Organik Meyve İkramı
6Ereğli’de 44 KM’lik Grup Yoluna 4,5 Milyon Lira
7Etnospor Kültür Festivali’nde Konya Kültürü Tanıtılıyor
8Büyükşehir’den Çumra’ya Şehir Konağı
9Kulu’nun 4 Mahallesine 80 KM Kanalizasyon Hizmeti
10Ortak Duyguda Birleşeceğimiz Yeni Bir Dönem Yaşıyoruz
11Büyükşehir’den 15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Dayanışma Gecesi
12Kamuoyuna Duyuru
13Bilgilendirme
14Yunak’ın 6 Mahallesine 157 Kilometre Kanalizasyon Şebekesi
15Uluslararası Gençlik Buluşması Sona Erdi
16Büyükşehir’den 4 Bölgeye 14 Milyon Liralık Asfalt Plenti
17Alakova - Boyalı - Kayıhüyük Arasında Yol Standardı Yükseldi
18Büyükşehir’den Cihanbeyli’ye 7 Milyon Liralık Ana Cadde Düzenlemesi
19Genç KOMEK Konya ve İlçelerini Aynı Duyguda Buluşturdu
20Beyşehir’de 22 KM’lik Grup Yolu’na 2,5 Milyon Lira
Haber Ara :
İsim:
E-Posta:

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır