engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Yüz Güler Yüz Projesi İle Kardeşlik Duygusu Güçleniyor  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerle buluştu. Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendirdiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmış. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.
06.02.2013 13:31 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Konya’ya gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Feride Bitirim, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerin katıldığı programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencileri Konya’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, proje nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendireceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Hep birlikte müşterek bir sorumluluk taşıyoruz. Konya’mızda İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi var. Orada İstiklal Harbi’nde ve Çanakkale’de şehit olan ecdadımızın isimleri bulunuyor. Listeye baktığımızda Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya, Ankara’ya, Konya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmışlar. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.

Selçuklular’ın 1200’lü yıllarda Konya’da güzel bir medeniyeti kurarak farklı dilden, farklı dinden, farklı renkten milyonlarca insanı bir arada barış içinde yaşattığını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Biz de Selçuklu ve Osmanlı ecdadımızın mirasına sahip çıkan nesiller olarak görevlerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yolumuza devam ediyoruz. Konya’da hem maddi kalkınmaya, hem manevi güçlenmeye önem veriyoruz.”

Konya’yı geçmişi kadar güçlü ve başarılı bir geleceğe hazırlama hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Akyürek, 1200’lü yılların en önemli şehirlerinden olan Konya’nın 21. yüzyılda da bu misyona doğru koştuğunu, bütün şehirlerin kendini 21. yüzyıla hazırlamasıyla Türkiye’nin bu yükselişinin şehirlerle birlikte devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrenciler Başkan Akyürek’e çiçek takdim ettiler.

Programda öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Akyürek, öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından kitaplar hediye etti.

Diğer Haberler
1 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
2 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
3 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
4 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
5 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
6 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
7 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
8 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
9 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
10 UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
11 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
12Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
13Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
14Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
15Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
16Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
17Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
18Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
19Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
20Büyükşehir’den Hotamış’a 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır