engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Yüz Güler Yüz Projesi İle Kardeşlik Duygusu Güçleniyor  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerle buluştu. Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendirdiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmış. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.
06.02.2013 13:31 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın “Yüz Güler Yüz” projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Konya’ya gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Feride Bitirim, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ile Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrencilerin katıldığı programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencileri Konya’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, proje nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Bu tür programların ülkedeki kardeşlik duygusunu güçlendireceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Hep birlikte müşterek bir sorumluluk taşıyoruz. Konya’mızda İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi var. Orada İstiklal Harbi’nde ve Çanakkale’de şehit olan ecdadımızın isimleri bulunuyor. Listeye baktığımızda Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a, Giresun’dan Antalya’ya, Ankara’ya, Konya’ya kadar her ilimizden binlerce ecdadımız bu vatan için şehit olmuş ve bizlere bu vatanı miras olarak bırakmışlar. Aynı zamanda manevi miras olarak da kardeşliği, omuz omuza yürümeyi bırakmışlar” dedi.

Selçuklular’ın 1200’lü yıllarda Konya’da güzel bir medeniyeti kurarak farklı dilden, farklı dinden, farklı renkten milyonlarca insanı bir arada barış içinde yaşattığını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Biz de Selçuklu ve Osmanlı ecdadımızın mirasına sahip çıkan nesiller olarak görevlerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yolumuza devam ediyoruz. Konya’da hem maddi kalkınmaya, hem manevi güçlenmeye önem veriyoruz.”

Konya’yı geçmişi kadar güçlü ve başarılı bir geleceğe hazırlama hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Akyürek, 1200’lü yılların en önemli şehirlerinden olan Konya’nın 21. yüzyılda da bu misyona doğru koştuğunu, bütün şehirlerin kendini 21. yüzyıla hazırlamasıyla Türkiye’nin bu yükselişinin şehirlerle birlikte devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Diyarbakır, Malatya, Erzurum Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen öğrenciler Başkan Akyürek’e çiçek takdim ettiler.

Programda öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Akyürek, öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından kitaplar hediye etti.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
2 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
3 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
4 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
5 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
6 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
7 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
8 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
9 Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
10 Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
11Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
12Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
13“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
14Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
15Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
16Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
17Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
18Konya’da Sakura Zamanı
19Türk Yıldızları ve Solo Türk’ten Muhteşem Gösteri
20Büyükşehir Meclisi Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımını Ödüllendirdi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır