engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek İstanbul’daki Konyalı Öğrencilerle Buluştu  
            İstanbul’da öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.
21.12.2012 15:20 
        

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru ile İstanbul’daki farklı üniversitelerde okuyan Konyalı öğrenciler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru, Konyalı gençler olarak Konya’dan uzakta bir araya gelebilmenin çok önemli olduğunu belirterek, gerçekleştirdikleri gençlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, “İçimizdeki beyazlıkların, güzelliklerin, erdemlerin galip gelmesi için onları hep besleyelim. Konya duruşunu, vakarını burada ortaya koyuyorsunuz. Bunu hakkıyla temsil ettiğinize şahidim. Toplantı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Gençlik Meclisi’ne teşekkür ederim” dedi.

HİZMET BAYRAĞINI SİZ DEVRALACAKSINIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, İstanbul’da Konya buluşmalarının artık bir gelenek haline geldiğini belirterek, katılan herkese teşekkür etti. Konyalı öğrencilerin gelecekte hizmet bayrağını devralacaklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Bizler Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına ülkemizi taşımaya çalışıyoruz. Sizler de Başbakanımızın koyduğu hedefle Türkiye’yi 2071 hedefine taşıyacaksınız. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’yi lider ülke yapacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.

HEDEFLERİNİZDEN UZAKLAŞMAYIN

Şeb-i Arus’ta Konya’nın dünyayı ağırladığını kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın geldiği noktanın hizmet edildiğinde nereye ulaşılacağını gösterdiğini söyledi. Gençlere mutlaka öğrenci topluluklarında, vakıf ve derneklerde sorumluluk almayı tavsiye eden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Sakın hedeflerden uzaklaşmayın. Tembellikten, miskinlikten, korkaklıktan Allah’a sığının. Azimli ve hazımlı olun. Azimli olmayan başarılı olamaz. Hazımlı olmayan toplumsal yapıyı oluşturamaz. İnsanlığa en büyük yardım ülkemizi lider ülke yapmaktır ve nerede kanayan bir yara varsa, oraya güçlü bir devlet olarak el uzatmaktır.”

Başkan Akyürek konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KONYALILAR DERNEĞİ VE KONYALILAR VAKFI’NI ZİYARET

Programdan önce Türkiye Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısı’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın ardından İstanbul Konyalılar Vakfı Başkanı Oktay Özaydın, Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Eskil, dernek üyeleri ve Konyalılarla bir araya geldi. Başkan Akyürek, burada da Konya’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler
1 6 Milyon Fidan Toprakla Buluştu
2 Konya’daki Şivlilik ve Fener Alayı Coşkusuna Binlerce Konyalı Katıldı
3 Konya Merkezden Sonra En Büyük Restorasyon Çalışması Akşehir’de Yapıldı
4 Büyükşehir’den Akşehir’e Yatırım Yağmuru
5 Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun
6 Cern International Masterclass Etkinliği Konya Bilim Merkezi’nde
7 Tuzlukçu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
8 16. Konya Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
9 Payitaht Müzesi Selçuklu Başkenti Konya’ya Değer Katacak
10 Konya Kitap Günleri Başladı
11Meram Son Durak’ı Cazibe Merkezi Haline Getirecek Proje Başlatıldı
12Başkan Akyürek: Bir Milletin Esas Gücü İmanlı, İnançlı Gençliğidir
13Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Dualarla ve Coşkuyla Kutlandı
14Çanakkale Bir Kahramanlık Destanıdır
15Büyükşehir’den Bir İlk Daha: E-Desen Haritası
16Hadimi Külliyatı Türkçe’ye Kazandırılıyor
17Başkan Akyürek Hadim’de Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
18Türkiye’deki Gelişimi Görmek İçin Konya’ya Gelecekseniz
19Başkan Akyürek Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı İnşaatını İnceledi
20Başkan Akyürek Selçuklu Muhtarlar Derneği’nin Genel Kuruluna Katıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır