engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Başkan Akyürek İstanbul’daki Konyalı Öğrencilerle Buluştu  
            İstanbul’da öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.
21.12.2012 15:20 
        

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru ile İstanbul’daki farklı üniversitelerde okuyan Konyalı öğrenciler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru, Konyalı gençler olarak Konya’dan uzakta bir araya gelebilmenin çok önemli olduğunu belirterek, gerçekleştirdikleri gençlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, “İçimizdeki beyazlıkların, güzelliklerin, erdemlerin galip gelmesi için onları hep besleyelim. Konya duruşunu, vakarını burada ortaya koyuyorsunuz. Bunu hakkıyla temsil ettiğinize şahidim. Toplantı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Gençlik Meclisi’ne teşekkür ederim” dedi.

HİZMET BAYRAĞINI SİZ DEVRALACAKSINIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, İstanbul’da Konya buluşmalarının artık bir gelenek haline geldiğini belirterek, katılan herkese teşekkür etti. Konyalı öğrencilerin gelecekte hizmet bayrağını devralacaklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Bizler Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına ülkemizi taşımaya çalışıyoruz. Sizler de Başbakanımızın koyduğu hedefle Türkiye’yi 2071 hedefine taşıyacaksınız. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’yi lider ülke yapacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.

HEDEFLERİNİZDEN UZAKLAŞMAYIN

Şeb-i Arus’ta Konya’nın dünyayı ağırladığını kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın geldiği noktanın hizmet edildiğinde nereye ulaşılacağını gösterdiğini söyledi. Gençlere mutlaka öğrenci topluluklarında, vakıf ve derneklerde sorumluluk almayı tavsiye eden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Sakın hedeflerden uzaklaşmayın. Tembellikten, miskinlikten, korkaklıktan Allah’a sığının. Azimli ve hazımlı olun. Azimli olmayan başarılı olamaz. Hazımlı olmayan toplumsal yapıyı oluşturamaz. İnsanlığa en büyük yardım ülkemizi lider ülke yapmaktır ve nerede kanayan bir yara varsa, oraya güçlü bir devlet olarak el uzatmaktır.”

Başkan Akyürek konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KONYALILAR DERNEĞİ VE KONYALILAR VAKFI’NI ZİYARET

Programdan önce Türkiye Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısı’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın ardından İstanbul Konyalılar Vakfı Başkanı Oktay Özaydın, Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Eskil, dernek üyeleri ve Konyalılarla bir araya geldi. Başkan Akyürek, burada da Konya’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır