engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Başkan Akyürek İstanbul’daki Konyalı Öğrencilerle Buluştu  
            İstanbul’da öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.
21.12.2012 15:20 
        

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru ile İstanbul’daki farklı üniversitelerde okuyan Konyalı öğrenciler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru, Konyalı gençler olarak Konya’dan uzakta bir araya gelebilmenin çok önemli olduğunu belirterek, gerçekleştirdikleri gençlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, “İçimizdeki beyazlıkların, güzelliklerin, erdemlerin galip gelmesi için onları hep besleyelim. Konya duruşunu, vakarını burada ortaya koyuyorsunuz. Bunu hakkıyla temsil ettiğinize şahidim. Toplantı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Gençlik Meclisi’ne teşekkür ederim” dedi.

HİZMET BAYRAĞINI SİZ DEVRALACAKSINIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, İstanbul’da Konya buluşmalarının artık bir gelenek haline geldiğini belirterek, katılan herkese teşekkür etti. Konyalı öğrencilerin gelecekte hizmet bayrağını devralacaklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Bizler Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına ülkemizi taşımaya çalışıyoruz. Sizler de Başbakanımızın koyduğu hedefle Türkiye’yi 2071 hedefine taşıyacaksınız. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’yi lider ülke yapacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.

HEDEFLERİNİZDEN UZAKLAŞMAYIN

Şeb-i Arus’ta Konya’nın dünyayı ağırladığını kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın geldiği noktanın hizmet edildiğinde nereye ulaşılacağını gösterdiğini söyledi. Gençlere mutlaka öğrenci topluluklarında, vakıf ve derneklerde sorumluluk almayı tavsiye eden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Sakın hedeflerden uzaklaşmayın. Tembellikten, miskinlikten, korkaklıktan Allah’a sığının. Azimli ve hazımlı olun. Azimli olmayan başarılı olamaz. Hazımlı olmayan toplumsal yapıyı oluşturamaz. İnsanlığa en büyük yardım ülkemizi lider ülke yapmaktır ve nerede kanayan bir yara varsa, oraya güçlü bir devlet olarak el uzatmaktır.”

Başkan Akyürek konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KONYALILAR DERNEĞİ VE KONYALILAR VAKFI’NI ZİYARET

Programdan önce Türkiye Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısı’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın ardından İstanbul Konyalılar Vakfı Başkanı Oktay Özaydın, Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Eskil, dernek üyeleri ve Konyalılarla bir araya geldi. Başkan Akyürek, burada da Konya’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler
1 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
2 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
3 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
4 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
5 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
6 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
7 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
8 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
9 Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
10 Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
11Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
12Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
13Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
142017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
15Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
16Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
17Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
18İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
19Büyükşehir’den 950 Km Su, 453 Km Kanalizasyon Şebekesi
20Konya Bilim Merkezi, 3.5 Yılda 915 Bin Bilim Meraklısını Ağırladı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 127.725 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 270.712 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır