engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek İstanbul’daki Konyalı Öğrencilerle Buluştu  
            İstanbul’da öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.
21.12.2012 15:20 
        

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Konyalı öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru ile İstanbul’daki farklı üniversitelerde okuyan Konyalı öğrenciler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Murat Koru, Konyalı gençler olarak Konya’dan uzakta bir araya gelebilmenin çok önemli olduğunu belirterek, gerçekleştirdikleri gençlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, “İçimizdeki beyazlıkların, güzelliklerin, erdemlerin galip gelmesi için onları hep besleyelim. Konya duruşunu, vakarını burada ortaya koyuyorsunuz. Bunu hakkıyla temsil ettiğinize şahidim. Toplantı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Gençlik Meclisi’ne teşekkür ederim” dedi.

HİZMET BAYRAĞINI SİZ DEVRALACAKSINIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, İstanbul’da Konya buluşmalarının artık bir gelenek haline geldiğini belirterek, katılan herkese teşekkür etti. Konyalı öğrencilerin gelecekte hizmet bayrağını devralacaklarını vurgulayan Başkan Akyürek, “Ülkemizin koyduğu yeni hedeflere ulaşma konusunda bayrağı sizler taşıyacaksınız. Bizler Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına ülkemizi taşımaya çalışıyoruz. Sizler de Başbakanımızın koyduğu hedefle Türkiye’yi 2071 hedefine taşıyacaksınız. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’yi lider ülke yapacaksınız. Hedefinizi büyük tutarak yürümenizi tavsiye ediyorum” dedi.

HEDEFLERİNİZDEN UZAKLAŞMAYIN

Şeb-i Arus’ta Konya’nın dünyayı ağırladığını kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın geldiği noktanın hizmet edildiğinde nereye ulaşılacağını gösterdiğini söyledi. Gençlere mutlaka öğrenci topluluklarında, vakıf ve derneklerde sorumluluk almayı tavsiye eden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Sakın hedeflerden uzaklaşmayın. Tembellikten, miskinlikten, korkaklıktan Allah’a sığının. Azimli ve hazımlı olun. Azimli olmayan başarılı olamaz. Hazımlı olmayan toplumsal yapıyı oluşturamaz. İnsanlığa en büyük yardım ülkemizi lider ülke yapmaktır ve nerede kanayan bir yara varsa, oraya güçlü bir devlet olarak el uzatmaktır.”

Başkan Akyürek konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet etti.

KONYALILAR DERNEĞİ VE KONYALILAR VAKFI’NI ZİYARET

Programdan önce Türkiye Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısı’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın ardından İstanbul Konyalılar Vakfı Başkanı Oktay Özaydın, Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Eskil, dernek üyeleri ve Konyalılarla bir araya geldi. Başkan Akyürek, burada da Konya’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler
1 15 Temmuz’un İkinci Yılında On Binlerce Konyalı Nöbette Buluştu
2 Konya’da 15 Temmuz Anma Programları Başladı
3 Sabah Namazına Ellerinde Bayrak Dillerinde Dua ile Geldiler
4 15 Temmuz Bağımsızlık Mücadelemizin Aynasıdır
5 Başkan Altay: Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz
6 Cuma Buluşmalarımız Hizmet Bereketimizi Artırıyor
7 Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret
8 Diyanet İşleri’nden Başkan Altay’a Ziyaret
9 Başkan Altay, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
10 Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cüneydi Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
1155 Havuz ve Aquapark Konyalı Çocukları Bekliyor
1215 Temmuz’da Konya’da Toplu Ulaşım Ücretsiz
13Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Yoğun İlgi
14Haydi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Yüzme Öğrenin
15Türkiye’nin En Modern Hayvan Barınaklarından Biri Konya’da
16Büyükşehir Tarımsal Destekleme Kayıtları Başladı
17Büyükşehir Tarım Arazilerini Suya Kavuşturuyor
18Konya’da Her Gün 61 Bin Çocuk Sabah Namazında Buluşuyor
19Konya, 8. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu
20Başkan Altay Gazze Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır