engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Yeni Konya Stadyumu Türkiye’nin Gururu Olacak  
            Konya’da 400 bin metrekare alan üzerinde yapılmakta olan Türkiye’nin en büyük spor kompleksi ve olimpiyat köyünü Türkiye kamuoyu ile paylaşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın görkemli geçmişini bugüne taşımaya çalıştıklarını ve şehri büyük yatırımlarla geleceğe hazırladıklarını söyledi. Türkiye’nin en modern ve en yeni stadyumu ile Konya sporunda yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Başkan Akyürek, hafızalarda iz bırakacak bir tasarıma sahip olan stadyumun Türkiye’nin gurur kaynağı olacağını ifade etti.
16.11.2012 13:41 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 400 bin metrekare alan üzerinde yaptırılan 42 bin kişilik “Yeni Konya Stadyumu”nun tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Anadolu Selçukluspor Kulübü Başkanı Mehmet Günbaş, TSYD Konya İl Temsilcisi Recep Çınar, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar ile yaygın ve yerel basın temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklulara başkentlik yapan, Hazreti Mevlana’nın şehri Konya’nın çok yönlü bir şehir olduğunu vurguladı.

Konya’da sportif faaliyetlerde sürdürülebilir bir başarının yakalanamadığına dikkat çeken Başkan Akyürek, “Eğer tesisleşmeyi tamamlayıp altyapı yatırımları bitirilmez, dünya çapında modern tesisler olmazsa başarılar kalıcı ve sürdürülebilir olamayacaktır. Konya’da spor altyapısında ciddi bir hamle devam ediyor. Belediyeler olarak değişik mahallelere 30’un üzerinde spor tesisini kazandırıyoruz. Bunu daha büyük bir eserle, Olimpiyat Köyü ve Konya Stadyumu’yla taçlandırmış olacağız” dedi.

HAFIZALARDA İZ BIRAKACAK

Konya’nın görkemli geçmişini bugüne taşımaya çalıştıklarını ve şehri büyük yatırımlarla geleceğe hazırladıklarını kaydeden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Konya’nın her alanda lider bir şehir olması için çalışıyoruz. Türkiye’nin en modern ve en yeni stadyumunu da bu amaçla gerçekleştiriyoruz. Konya’nın en yoğun bölgesinde, ulaşım akslarının yoğun olduğu bölgede, yürüyerek 350 bin insanın ulaşabileceği bir alanda Olimpiyat Köyü yapıyoruz. İçinde stadyum, olimpik yüzme havuzu, veledrom, tenis kortları, atletizm pisti, sporcu otelleri, diğer spor aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği bir alan bulunuyor. Konya’ya kazandırmakta olduğumuz bu önemli eser sadece Orta Anadolu’nun değil, ülkemizin gurur kaynağı olacaktır. Futbol topu şeklide, geometrik şekillerle süslenen stadyum mutlaka hafızalarda iz bırakacaktır.”

KONYA SPORUNDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Stadyumun kapasitesinin dünya ve Avrupa kupalarının oynanabileceği bir standartta olması için 42 bin kişilik olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, bu çalışmayla Konya sporunda yeni bir dönem başlayacağını ifade etti. Konya sporunun bugün bulunduğu konumdan daha iyi olması gerektiğini belirten Başkan Akyürek, lider bir şehir olan Konya’ya yapılacak stadyumla yarışmacı takımların standardının yükseleceğini de sözlerine ekledi.

STADYUM KONYA İÇİN GURUR VERİCİ

Programa katılan TSYD Genel Başkanı Naci Arkan ise, stadyumun Türkiye için gurur verici olduğunu belirterek, yeni stadyumun tüm takımların gözdesi olacağını, Konyaspor’un güçlü olmasıyla daha da kıymet kazanacağını söyledi.

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan da Başkan Akyürek’e teşekkür ederek Konyaspor forması hediye etti.

Konuşmaların ardından Yeni Konya Stadyumu’nun üç boyutlu animasyonu ilgiyle izlenirken; diğer stadyumlardan farklı çok sayıda özelliği dikkat çekti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha sonra programa katılan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Diğer Haberler
1Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
2Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
3Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
4Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
5“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
6Filistin'in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
7Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
8Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
9Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
10Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
11UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
12Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
13Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
14Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
15Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
16Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
17Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
18Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
19Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
20Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır