engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Yeni Konya Stadyumu Türkiye’nin Gururu Olacak  
            Konya’da 400 bin metrekare alan üzerinde yapılmakta olan Türkiye’nin en büyük spor kompleksi ve olimpiyat köyünü Türkiye kamuoyu ile paylaşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın görkemli geçmişini bugüne taşımaya çalıştıklarını ve şehri büyük yatırımlarla geleceğe hazırladıklarını söyledi. Türkiye’nin en modern ve en yeni stadyumu ile Konya sporunda yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Başkan Akyürek, hafızalarda iz bırakacak bir tasarıma sahip olan stadyumun Türkiye’nin gurur kaynağı olacağını ifade etti.
16.11.2012 13:41 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 400 bin metrekare alan üzerinde yaptırılan 42 bin kişilik “Yeni Konya Stadyumu”nun tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Anadolu Selçukluspor Kulübü Başkanı Mehmet Günbaş, TSYD Konya İl Temsilcisi Recep Çınar, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar ile yaygın ve yerel basın temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklulara başkentlik yapan, Hazreti Mevlana’nın şehri Konya’nın çok yönlü bir şehir olduğunu vurguladı.

Konya’da sportif faaliyetlerde sürdürülebilir bir başarının yakalanamadığına dikkat çeken Başkan Akyürek, “Eğer tesisleşmeyi tamamlayıp altyapı yatırımları bitirilmez, dünya çapında modern tesisler olmazsa başarılar kalıcı ve sürdürülebilir olamayacaktır. Konya’da spor altyapısında ciddi bir hamle devam ediyor. Belediyeler olarak değişik mahallelere 30’un üzerinde spor tesisini kazandırıyoruz. Bunu daha büyük bir eserle, Olimpiyat Köyü ve Konya Stadyumu’yla taçlandırmış olacağız” dedi.

HAFIZALARDA İZ BIRAKACAK

Konya’nın görkemli geçmişini bugüne taşımaya çalıştıklarını ve şehri büyük yatırımlarla geleceğe hazırladıklarını kaydeden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Konya’nın her alanda lider bir şehir olması için çalışıyoruz. Türkiye’nin en modern ve en yeni stadyumunu da bu amaçla gerçekleştiriyoruz. Konya’nın en yoğun bölgesinde, ulaşım akslarının yoğun olduğu bölgede, yürüyerek 350 bin insanın ulaşabileceği bir alanda Olimpiyat Köyü yapıyoruz. İçinde stadyum, olimpik yüzme havuzu, veledrom, tenis kortları, atletizm pisti, sporcu otelleri, diğer spor aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği bir alan bulunuyor. Konya’ya kazandırmakta olduğumuz bu önemli eser sadece Orta Anadolu’nun değil, ülkemizin gurur kaynağı olacaktır. Futbol topu şeklide, geometrik şekillerle süslenen stadyum mutlaka hafızalarda iz bırakacaktır.”

KONYA SPORUNDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Stadyumun kapasitesinin dünya ve Avrupa kupalarının oynanabileceği bir standartta olması için 42 bin kişilik olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, bu çalışmayla Konya sporunda yeni bir dönem başlayacağını ifade etti. Konya sporunun bugün bulunduğu konumdan daha iyi olması gerektiğini belirten Başkan Akyürek, lider bir şehir olan Konya’ya yapılacak stadyumla yarışmacı takımların standardının yükseleceğini de sözlerine ekledi.

STADYUM KONYA İÇİN GURUR VERİCİ

Programa katılan TSYD Genel Başkanı Naci Arkan ise, stadyumun Türkiye için gurur verici olduğunu belirterek, yeni stadyumun tüm takımların gözdesi olacağını, Konyaspor’un güçlü olmasıyla daha da kıymet kazanacağını söyledi.

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan da Başkan Akyürek’e teşekkür ederek Konyaspor forması hediye etti.

Konuşmaların ardından Yeni Konya Stadyumu’nun üç boyutlu animasyonu ilgiyle izlenirken; diğer stadyumlardan farklı çok sayıda özelliği dikkat çekti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha sonra programa katılan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
2 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
3 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
4 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
5 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
6 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
7 Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
8 Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
9 Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
10 Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
11“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
12Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
13Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
14Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
15Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
16Konya’da Sakura Zamanı
17Türk Yıldızları ve Solo Türk’ten Muhteşem Gösteri
18Büyükşehir Meclisi Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımını Ödüllendirdi
19Okçular Kalehan Ecdat Bahçesi’nde Hünerlerini Sergiliyor
20Başkan Akyürek 14 Yıllık Hizmet ve Yatırımları Anlattı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır