engelli sayfamıza geçmek için tıklayınız
Büyükşehir’in Evlilik Okulu Projesi Başladı
            Konya Büyükşehir Belediyesi, toplumun temeli olan aile kurumunun sağlıklı bir yapıda oluşmasına ve güçlenmesine katkı sağlamak için Evlilik Okulu isimli bir proje başlattı. Projeye başvurular 30 Kasım’a kadar devam edecek.
06.11.2012 13:53 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, evlenmek üzere olanlara veya daha sağlıklı evlilik sürdürmek isteyenlere yönelik Evlilik Okulu isimli bir proje başlattı.

Büyükşehir Belediyesi İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen konu anlatımı, uygulama, tartışma ve ev ödevlerinin olduğu seminerler 10 çiftten oluşan gruplar halinde veriliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, aile kurumunu daha sağlıklı hale getirerek ailede ve toplumda huzuru artırmak amacıyla başlattıkları Evlilik Okulu projesinin, ailevi ve toplumsal sorunların azalmasına katkıda bulunacağını ifade etti. Toplumun temeli olan aile kurumunun korunmasının önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, bu konuda çok sayıda çalışma yaptıklarını ve gündem oluşturduklarını dile getirdi. Aile içi şiddetin ve parçalanmış ailelerin en fazla çocuklara zarar verdiğini kaydeden Başkan Akyürek, gerçekleştirdikleri projelerle şiddetin önlenmesine, ailenin güçlendirilmesine ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak istediklerini vurguladı.

Konya’da 2 yıl önce hizmete sundukları Aile Destek Merkezi (KADEM) eliyle ücretsiz danışmalık hizmeti verdiklerini hatırlatan Başkan Akyürek, yeni başlattıkları Evlilik Okulu projesiyle de ailelerin daha sağlıklı iletişim kurmalarını ve sorunlarla baş etme yetisi kazanmalarını hedeflediklerini söyledi.

BAŞVURULAR 30 KASIM’A KADAR ALINACAK

Evlenmek üzere olanlara veya daha sağlıklı evlilik sürdürmek isteyenlere yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve uygulama yoluyla farkındalık sağlamayı amaçlayan seminerler, uzmanlar tarafından veriliyor. Başvuruları Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi olan www.konya.bel.tr adresi üzerinden 30 kasım’a kadar alınacak olan Evlilik Okulu, 6 ay boyunca devam edecek.

Diğer Haberler
1Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Konya’da
2Çumra’da Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı
3Büyükşehir Belediyespor’dan Haberler
4Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Yeni Dönemin İlk Toplantısı Yapıldı
5Büyükşehir’den İlçelerde “Kutlu Doğum” Programı
6“Kültürel Mirasımız ve Konya” Fotoğraf Yarışması Ödülleri Verildi
7Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeniden Canlanıyor
8Konya, Türkiye’nin İnci Tanesidir
9İstasyon Evleri Meram’a Yeni Bir Soluk Getirecek
10Konya’da “Lale Mevsimi” Bir Başkadır
11Konya, Anadolu Çadırının Orta Direğidir
12İnsanların Mutluluğu İçin Çalışıyoruz
13Bir İnsanı Kurtarmak, Tüm İnsanlığı Kurtarmak Gibidir
14Başkan Akyürek Mazbatasını Aldı
1550. Kütüphane Haftası’nda Prof. Dr. Faruk Sümer Anıldı
16Öğrenciler “Okuma Saati”nde Buluştu
17Başkan Akyürek Oyunu 2025 Nolu Sandıkta Kullandı
18Konya’nın Dünyadaki Yükselişi Devam Ediyor
19Eski Buğday Pazarına “Tarihi Proje”
20Tüm Çevre Yolları Prestij Yolu Haline Geldi
Haber Ara :
Hz. Mevlana
Canlı Yayınlar
Toplu Ulaşım
Web TV
360 Derece
Konya Sanal Tur
E-Belediye
Kent Bilgi
Sistemi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır