engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Konya’daki Kardeşlik Havası Dünyaya Örnek  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mahalle iftarlarında zengin-fakir, genç-yaşlı, kadın-erkek herkesle bir araya geldiklerini söyledi. Mahalle İftarları’nın bir Konya modeli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Ramazan ayı sonuna kadar 150 bine yakın kişiyle iftarlarda bir araya geleceklerini belirterek, “Konya’da bu kardeşliği, barış havasını, paylaşmayı Türkiye’ye ve dünyaya her zaman model olarak sunuyoruz” dedi.
26.07.2012 15:09 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle İftarları kapsamında Selim Sultan, Hacı İbalı, Alparslan ve Ekmek Koçu mahallelerinin sakinleriyle buluştu.

İlk olarak Selim Sultan Mahallesi Hürriyet İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar programına Başkan Akyürek ile birlikte Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye yöneticileri ile Selim Sultan ve Hacı İbalı Mahallelerinin muhtarları ve sakinleri katıldı.

Ramazan’ın sevgi, barış, kardeşlik ayı olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bunu hayata geçirmek için çocuklara sevgi, büyüklere saygı gösterilmesi, dargınların barışması gerektiğini vurguladı. Konya’nın Ramazan-ı Şerif’in manasına uygun günleri yaşadığını kaydeden Başkan Akyürek, mahalle iftarlarında zengin-fakir, genç-yaşlı, kadın-erkek herkesle bir araya geldiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri için uyguladığı Sosyal Kart hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, “Özellikle hiç geliri olmayan, fakir tanıdıklarımız varsa ya kendileri, ya da sizler mutlaka bizlere ulaşın. Çünkü belediyelerimiz güçlüdür ve bizler bunun için varız. Şehrimizde hiçbir kardeşimiz aç ve açıkta kalmamalıdır” dedi.

YÜZBİNLER İFTARLARDA BULUŞUYOR

İftar programına katılan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan boyunca yüz binleri iftar programıyla bir araya getirdiğini hatırlatarak, insanların kaynaşmasını sağlaması, komşuluk ilişkilerin üst seviyeye çıkarılması açısından programların önemli olduğunu dile getirdi.

AYNI ANDA 2. İFTAR ALPARSLAN VE EKMEKKOÇU MAHALLELERİNDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selim Sultan Mahallesi’ndeki iftar programının hemen ardından aynı anda Alparslan Mahallesi Pazar Yeri’ndeki ikinci iftar programına katıldı. Alparslan ve Ekmekkoçu Mahalle muhtarları ve sakinlerinin katıldığı iftar programında konuşan Başkan Akyürek, Mahalle İftarları’nın bir Konya modeli olduğunu söyledi.

Ramazan ayı sonuna kadar 150 bine yakın kişiyle iftarlarda bir araya geleceklerini kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’da bu kardeşliği, barış havasını, paylaşmayı Türkiye’ye ve dünyaya her zaman model olarak sunuyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimiz, kardeşliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Programların aynı zamanda bir mahalle buluşmasına vesile olduğunu belirten Başkan Akyürek, kurulan Halkla İlişkiler Masası’na vatandaşların taleplerini ilettiğini ve kendilerine geri dönüş sağlandığını da hatırlattı.

Başkan Akyürek, her iki programda da mahalle sakinleri ve çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti.

Diğer Haberler
1 15 Temmuz’un İkinci Yılında On Binlerce Konyalı Nöbette Buluştu
2 Konya’da 15 Temmuz Anma Programları Başladı
3 Sabah Namazına Ellerinde Bayrak Dillerinde Dua ile Geldiler
4 15 Temmuz Bağımsızlık Mücadelemizin Aynasıdır
5 Başkan Altay: Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz
6 Cuma Buluşmalarımız Hizmet Bereketimizi Artırıyor
7 Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret
8 Diyanet İşleri’nden Başkan Altay’a Ziyaret
9 Başkan Altay, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
10 Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cüneydi Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
1155 Havuz ve Aquapark Konyalı Çocukları Bekliyor
1215 Temmuz’da Konya’da Toplu Ulaşım Ücretsiz
13Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Yoğun İlgi
14Haydi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Yüzme Öğrenin
15Türkiye’nin En Modern Hayvan Barınaklarından Biri Konya’da
16Büyükşehir Tarımsal Destekleme Kayıtları Başladı
17Büyükşehir Tarım Arazilerini Suya Kavuşturuyor
18Konya’da Her Gün 61 Bin Çocuk Sabah Namazında Buluşuyor
19Konya, 8. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu
20Başkan Altay Gazze Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır