engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir’in 2012 Asfalt Hedefi 600 Bin Ton  
            Mahalle Buluşmaları kapsamında Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin değerinin artması için çok sayıda hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi. Şehrin bazı bölgelerinde eskiyen asfaltların yenileneceğini kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak 2012 yılı asfalt hedeflerinin 600 bin ton olduğunu dile getirdi.
15.04.2012 13:10 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle Meclisi kapsamında Araplar Semt Pazarı’nda düzenlenen programda Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya geldi.

Yoğun ilgi gören programda muhtarların ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yıl sonuna kadar tüm mahalleleri ilçe belediyeleri ile birlikte ziyaret edeceklerini söyledi. Konya’nın değerinin son 7-8 yıllık süreçte arttığını dile getiren Başkan Akyürek, şehrin değerinin artması için çok sayıda fiziki hizmet gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Tüm bunların insanlara yapılan dolaylı hizmetler olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, Türkiye’ye model olan, TBMM’den ve Türkiye Bilişim Vakfı’ndan ödül alan Sosyal Kart projesinin ise, insana doğrudan hizmet olduğunu ifade etti. Sosyal Kart’ta sınır olmadığını, tüm ihtiyaç sahiplerinin bundan yararlandığını belirten Başkan Akyürek, “Biz köprü yaparız, yol yaparız, diğer hizmetleri yaparız ama bir kardeşimiz, hiç geliri olmadığı için evine ekmek götüremezse, eşler arasında kavga olursa, çocuklarımız gözyaşı dökerse, ızdırap çekerse o zaman belediye başkanları, muhtarlar, komşular olarak beddua almaktan korkarız. Bizim için en önemli çalışma bu çalışmadır. Hiç geliri olmayan, ihtiyaç sahibi insanlarımız varsa mutlaka bize gelsinler. Burada daire başkanlarımıza kayıt yaptırsınlar veya belediyemize gelsinler. Kendileri gelemiyorsa mutlaka komşuları bizleri haberdar etsinler” dedi.

2012 ASFALT HEDEFİ 600 BİN TON

Şehrin bazı bölgelerindeki asfaltların eskidiğini kaydeden Başkan Akyürek, ilçe belediyeleri ile birlikte ana arterlerde ve sokaklarda asfalt yenilemelerini tamamlayacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı asfalt hedefinin 600 bin ton olduğunu belirten Başkan Akyürek, eskiden 5 yılda yapılan toplam asfalt rakamlarının şimdi bir yılda yapıldığını ancak şehrin standartları yükseldiği için bunu yeterli görmediklerini ifade etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, sorunların çözümü noktasında önemli gördüğü Mahalle Meclisi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Hançerli, mahallelerin sorunlarını bildiklerini ve bu noktada hizmet ürettiklerini vurguladı.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal ile Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahalle muhtarlarının konuşmalarının ardından programa katılanlar taleplerini iletti. İlgili daire başkanlarının talepleri not aldığı programda özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler
1 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
2 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
3 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
4 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
5 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
6 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
7 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
8 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
9 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
10 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
11UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
12 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
13Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
14Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
15Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
16Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
17Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
18Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
19Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
20Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır