engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir’in 2012 Asfalt Hedefi 600 Bin Ton  
            Mahalle Buluşmaları kapsamında Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin değerinin artması için çok sayıda hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi. Şehrin bazı bölgelerinde eskiyen asfaltların yenileneceğini kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak 2012 yılı asfalt hedeflerinin 600 bin ton olduğunu dile getirdi.
15.04.2012 13:10 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle Meclisi kapsamında Araplar Semt Pazarı’nda düzenlenen programda Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya geldi.

Yoğun ilgi gören programda muhtarların ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yıl sonuna kadar tüm mahalleleri ilçe belediyeleri ile birlikte ziyaret edeceklerini söyledi. Konya’nın değerinin son 7-8 yıllık süreçte arttığını dile getiren Başkan Akyürek, şehrin değerinin artması için çok sayıda fiziki hizmet gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Tüm bunların insanlara yapılan dolaylı hizmetler olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, Türkiye’ye model olan, TBMM’den ve Türkiye Bilişim Vakfı’ndan ödül alan Sosyal Kart projesinin ise, insana doğrudan hizmet olduğunu ifade etti. Sosyal Kart’ta sınır olmadığını, tüm ihtiyaç sahiplerinin bundan yararlandığını belirten Başkan Akyürek, “Biz köprü yaparız, yol yaparız, diğer hizmetleri yaparız ama bir kardeşimiz, hiç geliri olmadığı için evine ekmek götüremezse, eşler arasında kavga olursa, çocuklarımız gözyaşı dökerse, ızdırap çekerse o zaman belediye başkanları, muhtarlar, komşular olarak beddua almaktan korkarız. Bizim için en önemli çalışma bu çalışmadır. Hiç geliri olmayan, ihtiyaç sahibi insanlarımız varsa mutlaka bize gelsinler. Burada daire başkanlarımıza kayıt yaptırsınlar veya belediyemize gelsinler. Kendileri gelemiyorsa mutlaka komşuları bizleri haberdar etsinler” dedi.

2012 ASFALT HEDEFİ 600 BİN TON

Şehrin bazı bölgelerindeki asfaltların eskidiğini kaydeden Başkan Akyürek, ilçe belediyeleri ile birlikte ana arterlerde ve sokaklarda asfalt yenilemelerini tamamlayacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı asfalt hedefinin 600 bin ton olduğunu belirten Başkan Akyürek, eskiden 5 yılda yapılan toplam asfalt rakamlarının şimdi bir yılda yapıldığını ancak şehrin standartları yükseldiği için bunu yeterli görmediklerini ifade etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, sorunların çözümü noktasında önemli gördüğü Mahalle Meclisi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Hançerli, mahallelerin sorunlarını bildiklerini ve bu noktada hizmet ürettiklerini vurguladı.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal ile Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahalle muhtarlarının konuşmalarının ardından programa katılanlar taleplerini iletti. İlgili daire başkanlarının talepleri not aldığı programda özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler
1 İslam Düşünce Atlası’na Bir Ödül de Türkiye Yazarlar Birliği’nden
2 23 Nisan’da Makamlar Çocuklara Emanet
3 Başkan Akyürek Konya ve Ülke Gündemini Değerlendirdi
4 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
5 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
6 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
7 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
8 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
9 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
10 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
11Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
12Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
13Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
14Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
15“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
16Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
17Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
18Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
19Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
20Konya’da Sakura Zamanı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır