engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek Engellilerle Piknikte Buluştu  
            Konya’daki engelli derneklerinin başkan ve üyeleri Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen piknikte bir araya geldi. Programda engellilerle buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hep birlikte engelsiz bir şehir için çalıştıklarını belirterek, engelliler konusunda toplumsal duyarlılığın artırılmasının önemine dikkat çekti.
10.05.2011 15:47 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen pikniğe katıldı.

Birlik Parkı’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Türkiye Spastik Engelliler Derneği Genel Başkanı Beyza Çiltaş, Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan, İşitme Engelliler Derneği Konya Şubesi Genel Sekreteri Ali Arnas ile engelliler ve aileleri katıldı.

TOPLUMSAL DUYARLILIK ARTIRILMALI

Engelsiz bir şehir oluşturma konusunda derneklerle işbirliği içinde çalıştıklarını vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, parkların, kaldırımların ve kamuya açık alanların engellilerce kullanımı konusunda büyük mesafe aldıklarını söyledi. Toplumun yüzde 10-12’sinin engelli olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, engelli olmayan herkesin birer engelli adayı olduğunu, o yüzden toplumsal duyarlılığın artırılması gerektiğini kaydetti.

ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Eğitimin her engeli aşacağını belirten Başkan Akyürek, “Konya’da son yıllarda alınan mesafede derneklerimizin katkısı büyük. Konya iki açıdan çok şanslı. Birincisi; engelli dernekleri üyelerini başarıyla temsil etme liyakatine sahip. İkincisi ise, şehir olarak birbirini anlayan yöneticiler topluluğuna sahip olmamız. Hep birlikte engelsiz bir şehir için iyi niyetle çalışıyoruz” dedi.

Belediye olarak fiziki mekanları engellilere uygun olarak düzenlediklerini hatırlatan Başkan Akyürek, son olarak engellilerin kullanımına uygun inşa edilen Karaaslan Hadimi Parkı’nı hizmete açtıklarını vurguladı. Engellilerin sosyal hakları ve istihdamı konusunda son yıllarda büyük ilerleme yaşandığını da kaydeden Başkan Akyürek, tüm engellilerin Engelliler Haftası’nı kutladı.

PARKLARDA GEZEBİLECEĞİMİZ AKLIMIZA GELMEZDİ

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, yıllar önce engellilerin sosyal hayata bu kadar katılacağına kimsenin inanmadığını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile akülü araba sahibi olan engellilerimiz artık parklarda gezer oldu. Akülü arabalarla parklarda gezeceğimiz, belediye otobüsüne binebileceğimiz aklımıza gelmezdi. Tüm bu hizmetler ve Karaaslan Hadimi Parkı için Başkan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Spastik Engellier Derneği Genel Başkanı Beyza Çiltaş ve Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan da Konya’da engelliler için yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından programa katılanlara geleneksel Konya düğün pilavı ikram edildi. Çocuklar, kendilerine hediye edilen futbol topları ile parkta doyasıya oynarken; program Ahmet Özdemir konseri ile sona erdi.

Diğer Haberler
1 Bayramın Sorunsuz Geçmesi İçin Tüm Tedbirleri Aldık
2 Kurban Bayramı Hayırlara Vesile Olsun
3 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
4 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
5 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
6 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
7 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
8 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
9 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
10 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
1115 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
12Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
13Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
14“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
15UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
16 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
17Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
18Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
19Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
20Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır