engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Başkan Akyürek Engellilerle Piknikte Buluştu  
            Konya’daki engelli derneklerinin başkan ve üyeleri Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen piknikte bir araya geldi. Programda engellilerle buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hep birlikte engelsiz bir şehir için çalıştıklarını belirterek, engelliler konusunda toplumsal duyarlılığın artırılmasının önemine dikkat çekti.
10.05.2011 15:47 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen pikniğe katıldı.

Birlik Parkı’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Türkiye Spastik Engelliler Derneği Genel Başkanı Beyza Çiltaş, Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan, İşitme Engelliler Derneği Konya Şubesi Genel Sekreteri Ali Arnas ile engelliler ve aileleri katıldı.

TOPLUMSAL DUYARLILIK ARTIRILMALI

Engelsiz bir şehir oluşturma konusunda derneklerle işbirliği içinde çalıştıklarını vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, parkların, kaldırımların ve kamuya açık alanların engellilerce kullanımı konusunda büyük mesafe aldıklarını söyledi. Toplumun yüzde 10-12’sinin engelli olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, engelli olmayan herkesin birer engelli adayı olduğunu, o yüzden toplumsal duyarlılığın artırılması gerektiğini kaydetti.

ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Eğitimin her engeli aşacağını belirten Başkan Akyürek, “Konya’da son yıllarda alınan mesafede derneklerimizin katkısı büyük. Konya iki açıdan çok şanslı. Birincisi; engelli dernekleri üyelerini başarıyla temsil etme liyakatine sahip. İkincisi ise, şehir olarak birbirini anlayan yöneticiler topluluğuna sahip olmamız. Hep birlikte engelsiz bir şehir için iyi niyetle çalışıyoruz” dedi.

Belediye olarak fiziki mekanları engellilere uygun olarak düzenlediklerini hatırlatan Başkan Akyürek, son olarak engellilerin kullanımına uygun inşa edilen Karaaslan Hadimi Parkı’nı hizmete açtıklarını vurguladı. Engellilerin sosyal hakları ve istihdamı konusunda son yıllarda büyük ilerleme yaşandığını da kaydeden Başkan Akyürek, tüm engellilerin Engelliler Haftası’nı kutladı.

PARKLARDA GEZEBİLECEĞİMİZ AKLIMIZA GELMEZDİ

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, yıllar önce engellilerin sosyal hayata bu kadar katılacağına kimsenin inanmadığını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile akülü araba sahibi olan engellilerimiz artık parklarda gezer oldu. Akülü arabalarla parklarda gezeceğimiz, belediye otobüsüne binebileceğimiz aklımıza gelmezdi. Tüm bu hizmetler ve Karaaslan Hadimi Parkı için Başkan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Spastik Engellier Derneği Genel Başkanı Beyza Çiltaş ve Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan da Konya’da engelliler için yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından programa katılanlara geleneksel Konya düğün pilavı ikram edildi. Çocuklar, kendilerine hediye edilen futbol topları ile parkta doyasıya oynarken; program Ahmet Özdemir konseri ile sona erdi.

Diğer Haberler
1 İtfaiye Teşkilatı Konya Genelinde 110 Merkezde Hizmet Veriyor
2 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
3 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
4 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
5 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
6 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
7 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
8 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
9 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
10 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
11“Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
12Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
13Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
14Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
15Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
16Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
17Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
18Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
19Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
202017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır