engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

KOMEK’ten “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi”  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından hazırlanan “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı. Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’in Türkiye’de bir marka olduğunu vurgulayarak, KOMEK ve merkez ilçe belediyelerinin meslek edindirme kursları ile şehir nüfusunun 10’da birine hizmet verildiğini ifade etti.
14.06.2010 12:49 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) öğrenim gören kursiyerlerin ürünlerinin yer aldığı “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Sergi Salonu’nda yapılan açılışa Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Ayşe Türkmenoğlu, Sami Güçlü, Harun Tüfekçi, Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, eşi Fatma Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz, Belediye Meclis Üyeleri, KOMEK öğretmenleri ve kursiyerleri katıldı.

KOMEK TÜRKİYE’DE BİR MARKA

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’in Türkiye’deki en önemli 3 meslek edindirme kurs markasından biri olduğunu belirterek, merkezin branş sayısı, verimlilik, eğitim kalitesi ve üretilen eserlerde Türkiye’de bir marka olduğunun altını çizdi.

KOMEK BİR AİLEDİR

KOMEK’in Makedonya ve Bosna Hersek’teki merkezleri ile uluslararası alanda da bir eğitim markası haline geldiğini kaydeden Başkan Akyürek, bu merkezlerin ülkemizin tanıtımının yanında ülkeler arası ilişkilere de katkı yaptığını söyledi. Bugüne kadar 65 bin mezun veren KOMEK ve merkez ilçe belediyelerinin meslek edindirme kursları ile şehir nüfusunun 10’da birine hizmet verildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, KOMEK’i bir ailenin fertleri olarak gördüklerini ifade etti.

KOMEK’E ÖDÜL YAĞDI

2010 yılı ikinci döneminde 5 bin 344 kişinin kurslara katıldığını, 18 Haziran’a kadar devam edecek yeni dönem kayıtları için şu ana kadar 4 bin 247 kişinin kayıt yatırdığını vurgulayan Başkan Akyürek, “KOMEK, bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Belediyeler Arası Kurdele Nakışı Yarışması'nda Türkiye birinciliği, Türkiye ikinciliği, Türkiye üçüncülüğü başta olmak üzere 11 ödül almıştır. Başarılı olan kardeşlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da geleneksel sanatların yaşatılması açısından meslek edindirme kurslarının büyük önem taşıdığını belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi.

SERGİ 19 HAZİRAN AKŞAMINA KADAR AÇIK

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı. KOMEK’in yeni dönem ürünlerinden oluşan sergi 19 Haziran 2010 Cumartesi akşamına kadar Kültürpark Sergi Salonları’nda gezilebilecek.

Diğer Haberler
1 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
2 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
3 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
4 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
5 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
6 UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
7 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
8 Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
9 Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
10 Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
11Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
12Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
13Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
14Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
15Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
16Büyükşehir’den Hotamış’a 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi
17Prestij Caddeler İlçelere Değer Katıyor
18Başkan Altay Yaz Kampındaki Öğrencilerle Buluştu
19Konya’nın İki İlçesine Daha Mezbahane Kazandırılıyor
20Başkan Altay Sahip Ata Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır