engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:KOMEK’ten “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi”  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından hazırlanan “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı. Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’in Türkiye’de bir marka olduğunu vurgulayarak, KOMEK ve merkez ilçe belediyelerinin meslek edindirme kursları ile şehir nüfusunun 10’da birine hizmet verildiğini ifade etti.
14.06.2010 12:49 
        Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) öğrenim gören kursiyerlerin ürünlerinin yer aldığı “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Sergi Salonu’nda yapılan açılışa Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Ayşe Türkmenoğlu, Sami Güçlü, Harun Tüfekçi, Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, eşi Fatma Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz, Belediye Meclis Üyeleri, KOMEK öğretmenleri ve kursiyerleri katıldı.

KOMEK TÜRKİYE’DE BİR MARKA

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’in Türkiye’deki en önemli 3 meslek edindirme kurs markasından biri olduğunu belirterek, merkezin branş sayısı, verimlilik, eğitim kalitesi ve üretilen eserlerde Türkiye’de bir marka olduğunun altını çizdi.

KOMEK BİR AİLEDİR

KOMEK’in Makedonya ve Bosna Hersek’teki merkezleri ile uluslararası alanda da bir eğitim markası haline geldiğini kaydeden Başkan Akyürek, bu merkezlerin ülkemizin tanıtımının yanında ülkeler arası ilişkilere de katkı yaptığını söyledi. Bugüne kadar 65 bin mezun veren KOMEK ve merkez ilçe belediyelerinin meslek edindirme kursları ile şehir nüfusunun 10’da birine hizmet verildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, KOMEK’i bir ailenin fertleri olarak gördüklerini ifade etti.

KOMEK’E ÖDÜL YAĞDI

2010 yılı ikinci döneminde 5 bin 344 kişinin kurslara katıldığını, 18 Haziran’a kadar devam edecek yeni dönem kayıtları için şu ana kadar 4 bin 247 kişinin kayıt yatırdığını vurgulayan Başkan Akyürek, “KOMEK, bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Belediyeler Arası Kurdele Nakışı Yarışması'nda Türkiye birinciliği, Türkiye ikinciliği, Türkiye üçüncülüğü başta olmak üzere 11 ödül almıştır. Başarılı olan kardeşlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da geleneksel sanatların yaşatılması açısından meslek edindirme kurslarının büyük önem taşıdığını belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi.

SERGİ 19 HAZİRAN AKŞAMINA KADAR AÇIK

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile “Emeğin ve Sanatın Güzellikleri Sergisi” açıldı. KOMEK’in yeni dönem ürünlerinden oluşan sergi 19 Haziran 2010 Cumartesi akşamına kadar Kültürpark Sergi Salonları’nda gezilebilecek.

Diğer Haberler
1 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
2 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
3 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
4 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
5 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
6 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
7 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
8 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
9 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
10 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
11Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
12Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
13Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
14Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
15Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
16Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
172017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
18Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
19Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
20Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır