engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi, İmzalanan Protokolle Milli Eğitim’e Tahsis Edildi  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi, imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Protokole Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman imza attı. Meslek liseleri ve meslek yüksek okullarına ayakkabıcılık alanında hizmet veren merkezde, tahsisin ardından Türkiye’de ikinci kez Ayakkabıcılık Meslek Lisesi açılacak.
04.05.2010 14:58 
        Yapımı ve iç donanımı Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisi protokolü imzalandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen protokol törenine Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen ve Süleyman Şenol Aydın, Mili Eğitim Bakanlığı Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakkı Kapusuz, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman ile Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri katıldı.

Protokol öncesi konuşan Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan binanın çok amaçlı bir eğitim merkezi konumunda olduğunu belirterek, meslek liselerine ve üniversitedeki meslek yüksek okullarının öğrencilerine hizmet veren merkezin sanayi ile iç içe hizmetlerini sürdüreceğini söyledi.

AYAKKABICILIK MESLEK LİSESİ AÇILACAK

Protokol ile Türkiye’de örneğine az rastlanır güzel bir işbirliği modelinin hayata geçtiğini vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projenin hayırlı olmasını diledi. Ayakkabıcılığın Konya’da lokomotif sektörlerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, Ayakkabıcılık Sanayi Sitesi’nin içine ayakkabıcılıkla ilgili örnek bir mesleki eğitim merkezinin yapılmasının önemine dikkat çekti. Başkan Akyürek, “Ortaya konan bu durum; yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının Milli Eğitim ayağı ile birlikte devletin diğer birimleri ile işbirliğinin güzel bir sonucudur. Bu tesis, ayakkabıcılık sektörüne çok daha güçlü şekilde hizmet verecektir. Protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptığımız tahsis sonucu burada Türkiye’de ikinci kez ayakkabıcılıkla ilgili meslek lisesi açılacak” dedi.

Merkezle birlikte ayakkabı sektörüne yeni hedefler yüklendiğini belirten Başkan Akyürek, yapılan çalışmanın dünyadaki rekabeti de dikkate alarak Türkiye’de yeni bir süreç başlatmasını, uluslararası rekabete katkılar yapmasını diledi.

OKUL-SEKTÖR İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç da, ortaya konan tablonun Türkiye’nin özlediği ve ihtiyacı olan bir tablo olduğunu ifade ederek, yerel yönetim, eğitimci, sektör ve halkla kucaklaşmayan hiçbir projenin başarılı olamayacağını vurguladı. Merkezin Büyükşehir Belediyesi tarafından Milli Eğitim’e tahsis edilmesinden mutlu olduklarını dile getiren Kıraç, “Bakanlık olarak burada gerekli teknolojik donanımları yapacağız. Şimdi bizim görevimiz, buradaki eğitim öğretimin, sektörün ihtiyacına cevap verecek şekilde ivme kazanarak devam etmesidir. Bu mesleği öğrenmek isteyen her nitelikteki insana açık olacak merkez, sektörün de vereceği katkı ile okul-sektör işbirliğinin en güzel örneğini Konya’da otaya koyacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nin devri protokolüne imza attılar.

İmzanın ardından Genel Müdür Kıraç, Başkan Akyürek ve diğer katılımcılar Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’ni gezerek bilgi aldılar.

Diğer Haberler
1 İtfaiye Teşkilatı Konya Genelinde 110 Merkezde Hizmet Veriyor
2 KOMEK ve ASEM Kayıtları 24 Ocak-4 Şubat Arası Yapılacak
3 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
4 Kahraman Ordumuza Zafer Diliyoruz
5 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
6 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
7 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
8 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
9 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
10 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
11“Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
12Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
13Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
14Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
15Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
16Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
17Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
18Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
19Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
202017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır