engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi, İmzalanan Protokolle Milli Eğitim’e Tahsis Edildi  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi, imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Protokole Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman imza attı. Meslek liseleri ve meslek yüksek okullarına ayakkabıcılık alanında hizmet veren merkezde, tahsisin ardından Türkiye’de ikinci kez Ayakkabıcılık Meslek Lisesi açılacak.
04.05.2010 14:58 
        Yapımı ve iç donanımı Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisi protokolü imzalandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen protokol törenine Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen ve Süleyman Şenol Aydın, Mili Eğitim Bakanlığı Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakkı Kapusuz, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman ile Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri katıldı.

Protokol öncesi konuşan Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan binanın çok amaçlı bir eğitim merkezi konumunda olduğunu belirterek, meslek liselerine ve üniversitedeki meslek yüksek okullarının öğrencilerine hizmet veren merkezin sanayi ile iç içe hizmetlerini sürdüreceğini söyledi.

AYAKKABICILIK MESLEK LİSESİ AÇILACAK

Protokol ile Türkiye’de örneğine az rastlanır güzel bir işbirliği modelinin hayata geçtiğini vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projenin hayırlı olmasını diledi. Ayakkabıcılığın Konya’da lokomotif sektörlerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, Ayakkabıcılık Sanayi Sitesi’nin içine ayakkabıcılıkla ilgili örnek bir mesleki eğitim merkezinin yapılmasının önemine dikkat çekti. Başkan Akyürek, “Ortaya konan bu durum; yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının Milli Eğitim ayağı ile birlikte devletin diğer birimleri ile işbirliğinin güzel bir sonucudur. Bu tesis, ayakkabıcılık sektörüne çok daha güçlü şekilde hizmet verecektir. Protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptığımız tahsis sonucu burada Türkiye’de ikinci kez ayakkabıcılıkla ilgili meslek lisesi açılacak” dedi.

Merkezle birlikte ayakkabı sektörüne yeni hedefler yüklendiğini belirten Başkan Akyürek, yapılan çalışmanın dünyadaki rekabeti de dikkate alarak Türkiye’de yeni bir süreç başlatmasını, uluslararası rekabete katkılar yapmasını diledi.

OKUL-SEKTÖR İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç da, ortaya konan tablonun Türkiye’nin özlediği ve ihtiyacı olan bir tablo olduğunu ifade ederek, yerel yönetim, eğitimci, sektör ve halkla kucaklaşmayan hiçbir projenin başarılı olamayacağını vurguladı. Merkezin Büyükşehir Belediyesi tarafından Milli Eğitim’e tahsis edilmesinden mutlu olduklarını dile getiren Kıraç, “Bakanlık olarak burada gerekli teknolojik donanımları yapacağız. Şimdi bizim görevimiz, buradaki eğitim öğretimin, sektörün ihtiyacına cevap verecek şekilde ivme kazanarak devam etmesidir. Bu mesleği öğrenmek isteyen her nitelikteki insana açık olacak merkez, sektörün de vereceği katkı ile okul-sektör işbirliğinin en güzel örneğini Konya’da otaya koyacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’nin devri protokolüne imza attılar.

İmzanın ardından Genel Müdür Kıraç, Başkan Akyürek ve diğer katılımcılar Büyükşehir Belediyesi Ayakkabıcılık Mesleki Eğitim Merkezi’ni gezerek bilgi aldılar.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır