engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek: “Dünya Kadınlar Günü’nü Sözle Değil, Hizmetle Kutluyoruz.”  
            Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Hanımlar Lokali tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm dünyada kadına yönelik istismarın sona ermesini dileyerek; cinsiyetinden, dilinden ve renginden dolayı insanlara ayrımcılık yapılmamasını temenni etti. Bu önemli günü sözle değil, hizmetle kutladıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, açılışı yapılacak Meram Hanımlar Lokali’ni kadınlara armağan etti.
08.03.2010 15:49 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Hanımlar Lokali’nde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına katıldı.

Programa, Başkan Akyürek’le birlikte eşi Fatma Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, belediye yöneticilerive Hanımlar Lokali üyesi bayanlar katıldı.

KADINA YÖNELİK İSTİSMAR SONA ERMELİ

Önemli günleri bir güne hapsetmenin doğru olmayacağını kaydeden Başkan Akyürek, kadınların sorunlarının konuşulması açısından 8 Mart’ın önemli olduğunu söyledi. Toplumun temel dinamiğini oluşturan kadınların tüm dünyada hak ettiği değeri alamadığını vurgulayan Başkan Akyürek, kültürümüzde kadının değerinin büyük olduğunu hatırlatarak, “Tüm dünyada kadının iş hayatında, eğitim hayatında istismar edildiğini biliyoruz. Kadına yönelik ayrımcılık devam ediyor. Temennimiz; yeryüzünde insanların cinsiyetinden, dilinden, renginden dolayı hiçbir ayrım kalmasın. İnsan yaratılmışların en şereflisi olarak kendi değerini bulmuş olsun” dedi.

BU GÜNÜ SLOGANLA DEĞİL, HİZMETLE KUTLUYORUZ

Türkiye’de son yıllarda kadınlara yönelik önemli adımlar atıldığı kaydeden Başkan Akyürek, siyasal hayatta da kadınların daha aktif yer almasına gayret gösterildiğini ifade etti. Geçmişte Dünya Kadınlar Günü’nün sloganlarla kutlandığını hatırlatan Başkan Akyürek, belediye olarak hizmetlerle bu günü kutladıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Konya’da son 5 yılda yaklaşık 40 bin hanım kardeşimiz meslek edindirme kurslarımızda eğitim gördüler. Ayrıca Türkiye’nin en güzel Hanımlar Lokali’ni ilk olarak Selçuklu’da hayata geçirdik. Bu yıl da, bu gün vesilesiyle Meram Hanımlar Lokali’ni hanım kardeşlerimize armağan ediyoruz. Gelecek yıl da inşallah Karatay Hanımlar Lokali’ni hayata geçireceğiz. Bu önemli günü sözle değil hizmetle kutluyoruz.”

Türkiye’de belediyeler tarafından ilk yapılan Kadın Konukevi’nden de bahseden Başkan Akyürek, geleceğin daha güzel olması temennisiyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Akyürek, programa katılan bayanlara karanfil hediye etti.

MERAM HANIMLAR LOKALİ 13 MART’TA AÇILIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 Mart 2010 Cumartesi günü açılışı yapılacak olan Meram Hanımlar Lokali’nde; yüzme havuzu, kondisyon salonu, kabul salonu, sauna, bilgisayar, yabancı dil, resim, ebru, diksiyon, kurdela nakışı, ahşap boyama, takı tasarımı, halk oyunları, kuaförlük, gitar, bağlama, ney, aile danışmanlığı ve rehberlik ile halk oyunları gibi faaliyetler bulunuyor.

Diğer Haberler
1 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
2 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
3 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
4 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
5 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
6 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
7 Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
8 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
9 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
10 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
11Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
12“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
13UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
14 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
15Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
16Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
17Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
18Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
20Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır