engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Temeli Atıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi karşısına yaptırılacak Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törene katılan TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Konya’nın tüm dünyayı aydınlatan bir merkez olduğunu belirterek, “Konya’ya sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır. Çünkü Konya, Türkiye’nin parlayan yıldızıdır” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya’da 500 binin üzerinde 20 yaş ve altı genç olduğunu hatırlatarak, gençlere yönelik yapılan yatırımların önemli olduğunu söyledi.
25.07.2008 15:20 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yolu Bosna Hersek Mahallesi girişine yaptırılacak Gençlik Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Konya Valisi Osman Aydın, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, TBMM Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mustafa Demir, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi, AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı, Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Kabakçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, merkez ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

GENÇELERE YÖNELİK YATIRIMLAR ÇOK ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın gündeminde her zaman hizmet olduğunu belirterek, Konya’daki çalışmaların tüm Türkiye’ye örnek olmasını diledi. Selçuk Üniversitesi’nin karşısına inşa edilen Gençlik Merkezi’nin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Konya’da 100 bin üniversite öğrencisi var. Bunlardan 80 bini şehrimizde okuyan öğrenciler, 20 bini de Konyalı olup başka şehirlerde okuyanlar. Konya’da 500 binin üzerinde 20 yaş ve altı genç var. O nedenle Konya’da gençlere yönelik yapılan yatırımlar büyük önem arz ediyor” dedi.

EKSİK OLAN NE VARSA YAPILIYOR

Bosna Hersek Mahallesi ve İstanbul Yolu’nun son 2 yıldır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerle modern hale getirildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, sadece Bosna Hersek Mahallesi’ne 2007 yılında 100 bin ton asfalt döküldüğünü söyledi. Konya’nın adeta bir şantiyeye döndüğünü, Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerinin şu anda 256 noktada çeşitli hizmetler için çalıştığını vurgulayan Başkan Akyürek, şehirde eksik olan ne varsa hepsini yapmak için yatırımlara devam edeceklerini kaydetti.

AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen, Gençlik Merkezi’nin Türkiye’ye örnek olacağını belirterek, Konya belediyelerinin şehre ve ülkeye hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.

AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı, Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Kabakçı da konuşmalarında Gençlik Merkezi’nin önemine değinerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e bu önemli yatırım nedeniyle teşekkür ettiler.

KURUMLAR ARASI AHENK BAŞARIYI GETİRİYOR

TBMM Tarım Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişçi, Konya belediyelerinin hizmetlerinin göz kamaştırdığını vurgulayarak, ülkenin geleceği olan gençler için yapılan merkezin daha nitelikli nesiller yetiştirmek için önemli olduğunu kaydetti.

İmkanların verimli kullanılması ile Türk insanının geleceğe daha emin adımlarla ilerlediğine şahit olduklarını kaydeden TBMM Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, “Engeller kaldırılırsa milletimizin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bir yerde kurumlar arasında ahenk varsa, başarı da beraberinde gelir. Konya bu açıdan örnek bir şehir” dedi.

Konya Valisi Osman Aydın, dünyayı saran en büyük tehlikenin gençlerin zararlı alışkanlıklara yönelmesi olduğunu anımsatarak, gençlere sosyal ve kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezlerin oluşturulmasının son derece önemli olduğunu ifade etti.

KONYA, TÜM DÜNYAYI AYDINLATAN BİR MERKEZDİR

“Konya, tüm dünyayı aydınlatan bir merkezdir” diyerek sözlerine başlayan TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil ise, maddi ve manevi olarak insanların sığınağı olan Konya’ya her gelişinde huzur bulduğunu ifade etti. Dünyada en büyük kaynağın iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu kaydeden Pakdil, şunları söyledi: “Türkiye olarak insan kaynağımızı iyi kullanırsak 21. yüzyılın yıldız ülkelerinden biri olacağız. 21. yüzyılın ikinci yarısına varmadan milletimiz dünya milletler ailesi içinde ön saflara çıkacak, hatta bir numara olacaktır.”

KONYA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZIDIR

Gençliğine önem vermeyen toplumların yok olmaya mahkum olacağını belirten Pakdil, “Bu merkez gençlerin yetişmesine imkan tanıyacaktır. Konya’da son yıllarda önemli yatırımlar yapıldı. Bu yatırımlarla Konya yükselirken Türkiye de yükseliyor. Konya’ya sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır. Çünkü Konya, Türkiye’nin parlayan yıldızıdır” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin temeli, protokol üyelerinin hep birlikte butona basmaları ile atıldı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, İstanbul Yolu Bosna Hersek girişinde 5 bin 160 metrekarelik alana inşa edilecek. Merkezde 3 adet sinema ve kongre salonu, 410 metrekarelik buz pisti, bilgisayar, resim, enstrüman, el sanatları ve yabancı dil atölyeleri, diksiyon odaları, spor salonu, amfi tiyatro, basketbol sahası ve kafeterya yer alacak. Gençlik Merkezi 4 milyon 500 bin YTL’ye mal olacak ve 170 günde tamamlanacak.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: Yönetim Anlayışımızda Muhtarlarımızın Yeri Ayrı
2 Başkan Altay: Milletimizden Güç Alıyoruz
3 Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a Ziyaret
4 İşyurtları Kurumu’nun Ürün ve El Sanatları Fuarı Konya’da Açıldı
5 Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde AK Parti Kadın Kolları İle Buluştu
6 Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Basın Mensuplarıyla Buluştu
7 Başkan Altay: Gençliği İmar Etmek Önceliğimiz Olmalı
8 Başkan Altay Karapınar ve Emirgazi Halkıyla Buluştu
9 Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz
10 Millet Bahçesi Çalışmalarında Yüzde 100 Geri Dönüşüm
11Büyükşehir’den Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
12TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül
13Başkan Altay Cuma Buluşması Geleneğini Sürdürüyor
14Başkan Altay: Konya Ruhunda Değişim Olan ve Değiştiren Bir Şehir
15Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Vatandaşlarla Buluştu
16Aziziye Caddesi’nde Kalite Yükseliyor
17Konya Büyükşehir’den Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye İndirimli Destek
18Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Konya Etabı Tamamlandı
19Başkan Altay, Konyaspor-Beşiktaş Maçında Özel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu
20Bilim Festivali 100 Binden Fazla Bilim Meraklısını Ağırladı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır